Tamam, ırkını sormayalım da nerdesin?

'Arkadaşım, düşüncelerim karışık ve beynim çatlayacak gibi milyarların içinde yalnızım arkadaş, seni soruyorum şu karanlıklara nerelerdesin? Yoksa sen de mi boynunda kravatla protokollerdesin'

Tamam, ırkını sormayalım da nerdesin?

Adil AvazAdil Avaz ismi ne çağrıştırır zihinlerde? Başkaldırı, direniş, haykırmak, özgürlük ve intifada! O davası uğruna gür nidasını duyurdu her daim. Eğilip, bükülmeden direndi inandığı derdi için. Zalime karşı mazlumu, zengine karşı yoksulu, ezeni değil ezileni savunduğunun şahidiyiz yıllardır. Yürekten gelen çığlık gibi sesiyle titretir geniş cüsseli cılız piyonları, cesareti bizi de hareketlendirip canlandırmaya yeter. İnandığı gibi yaşamaktan taviz vermemiş aksine bedel ödemiştir çok defa. Susmak ona göre değildir haykırır gerçeği fütursuzca. Sustuğunu sandığınızda bile avaz avaz intifadaya davet eder aşkla söylenmiş marşlarıyla, yılmadan dünkü tazeliği ve bitmeyen kavgasıyla.

Yeter artık beklettiğin dön aramıza!

Dilimizde hala “Adın özgürlük olsun”, “Başkaldırı”, “Arkadaşım”. Selam sana şanlı kavga İntifada, intifada, intifada! El-Fetih ile Hamas’ın güç birliğine gittiği ve 3. İntifada seslerinin yükseldiği bugünlerde yeniden İntifada!

Berlin'de yaşadığını duymuştuk yıllar önce, şimdi nerelerde bilmiyoruz. İki albümlük bir albümü de çıkmıştı, daha sonrasını göremedik, duyamadık... Bilen var mı, Adil Avaz nerde, nerelerde?

 

 

 

 

F. Kebire Gündüz Karaaslan “İntifada”yı hatırlattı

Yayın Tarihi: 10 Mayıs 2011 Salı 10:58 Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2011, 22:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
yilmaz gün
yilmaz gün - 11 yıl Önce

s.a. Kardesler merak etmeyin Adil kardesimiz yanimizda, ayni iman ayni heyecan ile Meselesine sahib bir müslüman, biz berlinde her an ve her zaman Allahin mesajini okuyor hayatimizi O na göre yönlendiriyoruz. Adil kardesimiz ile birlikte.

seyfullah
seyfullah - 11 yıl Önce

Dünya Bizim geçmiş ile gelecek arasında ne güzel köprüler kuruyor. Allah sizden razı olsun. 30 yaşın üzerindekiler Dünyabizim'in geçmişten hatırlattıklarını okuyunca/dinleyince hüzne garkoluyor. Büyük hizmet yapıyorsunuz dostlar...

şevket
şevket - 11 yıl Önce

derleme kasedimde 'zeynebim' ezgisi var. arada dinliyorum. allah için sevmekteyim...

Ahmet K.
Ahmet K. - 11 yıl Önce

İnternet kullanıcılarını ikiye ayırmalı:
db', db'den bihaber olanlar....

ADİL AVAZ haberi/yazısı akşam akşam içimi aydınlattı...

Almanya'da ya da bir Avrupa ülkesinde taksici olduğunu duyduğumuz ağabey Selam sana!

Vefasısız, ihmalkarız, bir garip haldeyiz...


Dünyabizim'e, hanım kardeşimize teşekkürler...
Farz-ı kifaye kabilinden oldu, yükümüz hafifledi...

"İntifada, intifdada!...
Selam sana şanlı kavga!"

Özgün Genç
Özgün Genç - 11 yıl Önce

Bir Sen Kaldın Yorgun Devrimci!..

banner19

banner36