banner17

RapSantral muhafazakar değilmiş!

Müziklerin ritimleri benzeşse de sözler şarkıdan şarkıya o kadar değişiyor ki... Peki, Rapsantral ne söylüyor?

RapSantral muhafazakar değilmiş!

RapSantraL farklı müziği ve farklı sözleriyle internet ortamında çığ gibi büyüyen bir müzisyen. Şarkılarının internet kullanıcıları arası dağılımı çok hızlı. Bilhassa yeni şarkılarını gözleyen gençlerin sayısı oldukça fazla. Sosyal paylaşım sitelerinde kendisini ismiyle aratmanız gerekiyor çünkü her ay birkaç sayfası kapattırılıyor. Kendisi için adresi sürekli değişen bir underground rapper diyebiliriz.

RapSantraL’ın yaptığı müzik kendi deyişiyle Rap + İslâm + Tarih = Radikal, sınır tanımayan tarihi ve İslami rap.

Ben Müslümanım diyorsan

Elinden geldiğince gerçek tarihi ''Ben Müslümanım!” diyen herkese ulaştırmayı hedefleyen rapper “Ruhumu elinde bulunduran Allah'ın izniyle herkes artık tabulardan kurtularak gerçeği görmeye, gerçeği tartışmaya ve gerçeği araştırmaya başladı!” diyor.

“Ben, kendimi Allah'ın dini olan İslam'a adamış vaziyetteyim. Arif Nihat Asya'nın dediği gibi ‘Fatih’in İstanbul'u fethettiği yaşta’yım. Ne yazık ki şuan İstanbul'un halinin mantalite olarak Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği Konstantinopolis'in haline benziyor! Bu yüzden Fatih'in kılıcına denk gelmemek için uzaklaşıyorum bu mel'unların cirit attığı şehirden.”

RapSantraL adını daha çok “Puta Tapanlar Belgeseli” ismini verdiği parça dizisiyle duyurmuş bir müzisyen. An itibariyle 12. bölüm üzerinde çalışıyor. TV dizilerine ateş püskürüyor: “Önce dini nikâhı çağdışı gösteren sonra da Sultan Süleyman'ı adeta kadın ve zevk düşkünü gösterip yeni nesile “İslam halifesi” olduğunu unutturan, bunun üstünü örten TV kanalıyla ilgili diyeceklerim var, bekleyin!” diyor.

Derdi çok dinlenmek değil; anlaşılmak

Evet, RapSantraL çok dinleniyor ama onun yine de bu konuda şikâyetleri var. Öznesi ve yüklemi yer değiştirmiş yüzlerce e-posta aldığını söyleyen müzisyen sürekli olarak sound kalitesinden, ritimden sözlerin ne denli iddialı olduğundan bahseden mailler aldığını söylüyor. Bunun dışında ise şarkılarını paraya dönüştürdüğüne dair postalar aldığını da söyleyen rapper:

“Bakın güzel kardeşlerim, Ben hiçbir şarkımı parayla yaymadım, yaymayacağım da. Hiçbir konser için ücret talep etmedim, etmeyeceğim de. Karşı görüşümde olup yaşayan hiç kimseye kin beslemem aksine Allah'ın ıslah etmesini beklerim ve eğer kin besleseydim İzmir'de bana domatesler fırlatıldığında kin beslerdim!”

Ve altını çiziyor: “Unutmadan; ben muhafazakâr değil şeriatçıyım!”

 

Kerem Abadi hiphop sever

RapSantraL'in "Müslümanlar nerede?" parçası için tıklayın.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2011, 12:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Düğüm
Mustafa Düğüm - 8 yıl Önce

Allah yar ve yardımcın olsun !
Selametle kal ve helal olsun

Bordo Çizmeli Veysel AĞA
Bordo Çizmeli Veysel AĞA - 8 yıl Önce

Ben yeni gördüm ama daha önce de röportajı varmış onu da okudum !?
Yaptığı iş çok tehlikeli ve önemli de aynı anda ama diğer röportajında bir arkadaş şu yorumu atmış ;
Bu genç sanki bir halife varmış da onun söylediklerini söylüyor,gibisinden bir cümleydi sanırım,şimdi geri dönüp kopyala yapıştır yaptırmayın bana :)
Gerçekten katılıyorum o arkadaşa,bu genci iyi araştırmak lazım ...

Bordo Çizmeli Veysel AĞA,ARAŞTIRMADAAAA :)

ahmet kaya
ahmet kaya - 8 yıl Önce

Soldiers Of Allah grubunu da araştırın. en azından 1924 isimli şarkısını. ingilizcedir. çok sıkı şarkılar yapmışlar. İslam aleminin global tarihini anlatıp neden bu hale düştüğümüzü sorguluyorlar.

Bordo Çizmeli Veysel AĞA
Bordo Çizmeli Veysel AĞA - 8 yıl Önce

Soldier Of Allah hizb ut tahrir örgütüne bağlı gençler değil mi :)
Sağlam parçalar yapmışlar he :)))

Onlar miladi olarak 1924 demişler bu gençte hicri olarak 28 recep 1342 diyerek parça yapmış...
Adı güzel AHMET KAYA KARDEŞİM,onu da dinle bence

banner19

banner13

banner20