Rapçiler Filistin için 'beat'ledi!

Bir düzine Müslüman Hiphop sanatçısı Ümmet için "Filistin Albümü" hazırladılar. "Sesimiz duyulsun" diyerek ücretsiz olarak dağıtıma sundular.

Rapçiler Filistin için 'beat'ledi!

Palestine The Album“Rap”çiler uluslararası  bir dayanışma örneği sergileyerek Filistin adına dünyanın ilk büyük rap albümünü hazırladılar. Ağırlıklı İngiliz sanatçılardan oluşan grup “7 Century Records” şirketinin çatısı altında toplandı ve bu işe kendi deyişleriyle “ümmet için” giriştiler.

Profesyonel müzik : İki harika CD

Sanatçılar bu iki CD’lik çalışmada isimlerinin ön plana çıkmaması adına isimlerini vermeseler de albümündeki çalışmaların ağırlıklı olarak MuslimRap.net üyesi hiphop’çılara ait olduğunu söyleyebiliriz.

Müzik Albümünün ismi: “Filistin Albümü”

"Palestine The Album" : Rapper’lar Filistin sorununu genç müzikseverlere anlatmak adına ve uluslararası kamuoyunda yeniden ve farklı bir müzik dilinde yankılanması için iki CD’den oluşan bu albüm hakkında “dans edilecek değil yürekleri coşturacak müzik” diyorlar. Yine kendi yolladıkları basın açıklamasına göre insanların Filistin’e ve Filistin yetimlerine yardım etmelerini sağlamayı başlıca görev olarak benimsemişler. Bunun dışında  Filistinlilerin insanca yaşam haklarının, eğitim haklarının ellerinden alınması gibi mağduriyetlerini dile getirdikleri gibi genel bir boykot çağrısında bulunuyor, başta ABD olmak üzere İngiliz hükümetlerine İsrail devletinin kuruluşuna yardım ettikleri için lanet okuyorlar. Ve çoğu zaman Selahaddin Eyyubi’yi anıyorlar.

MuslimRap.NetDinlediğim kadarıyla albümdeki eserler ağırlıklı İngiliz, İngiliz siyahî, İngiliz/Asyalı, Amerikalı ve Arap/Amerikalıları Müslümanların parçalarından oluşmuş. Buradaki parçalar sadece bir müzik albümümdeki “Track”ler değiller. Aynı zamanda bizlere bir Filistin belgeseli sunuyorlar. Şarkı sözlerinin dışında; parçaların hemen yarısında tarihi belge niteliğindeki ses kayıtlarına denk gelebilirsiniz yahutsa bir İsraillinin gönüllü olarak kayıt ettirdiği pişmanlıklarını dinleyebilirsiniz.

Albümde dikkat çeken parçalar çok.. Mesela 1917’de imzalanan ve İsrail devletinin kuruluşunu ‘müjdeleyen’  anlaşma Balfour Deklarasyonu’nu hicve alan Balfour's Frankenstein adlı bir parça var. Tarihsel boyutunu rap diline döken şarkıda Balfour’da oynanan gizli oyuna ve ‘Frankenstein’laşma sorununa parmak basılıyor. 

Ayrıca “Why?” (Neden) adlı parçaları 2005 yılının efsane şiiriyle başlıyor. Hakeza unutulmaz Arap ezgileriyle bezeli bir parçaları da var. "Tell me" parçası ise albümün giriş parçası olarak en dikkat çeken eser. Başka dikkat çeken bir parça ise: "Jenin". "Cenin sadece bir kelime değil; Jenin bir isim, Jenin Filistin'deki bir bölgenin ismi.. Benim için inancın ismi.. İsrail askerleri oradaki çocuklar için kötü kelimeler kullansa bile ben onlara "melek" diyorum ve biliyorum ki prenses gibi yaşayıp şehit olaraki ölecekler, inşalah."

Parçaları sayfanın alt kısmından ister dinleyebilir ister indirebilirsiniz

Dinlemeye ve paylaşmaya değer!

Demem o ki; bu albümü dinlediğinizde yüreğiniz küt küt atacak ve sizin de İsrail’e lanet okuyan sesiniz yükselecek.. Siz de fahri Filistin vatandaşı olacaksınız.. Siz de Filistin için fedakarlık yapacaksınız.. Sizin de gözünüz dolacak ve ağlayacaksınız. En mühimi bilhassa hiphop müzik sever yabancıların yanında Abu Nurah’ın dediği gibi “Yüksek sesle söyle”melisiniz. Parçaları yüksek sesle çalmalısınız.

Yusuf Ziya Gökçek ve Kerem Abadi Filistin’e özgürlük dilediler

 

İndirmek için parca isimlerini sağ tıklayın ve 'farklı kaydet'i seçin. 

Palestine The Album I 
  
Tell Me

Boots of Blood

 Why
 Take a Look
 Slingshot Hiphop
 Decreed
 Lament
 51st State
 Balfour's Frankenstein
Reachout (for Palestine)
 Rock Chuckers
The Rabbi
USS Israel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palestine The Album II 
  
Searching 4 Answers

Jenin

 The Grooves
 Rock Hard
 Letters
 Stand Up
 Jerusalem
 UN (United Neglectors)
 Walk a Mile in my Shoes
Epilogue
 Daylight Robbery
Judaism vs Zionism
Force
Get the Fruit not the Pip
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2010, 00:08
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ziyaretçi
ziyaretçi - 9 yıl Önce

muhteşem bir çalışma , dinlemedim henüz ama eminim ki güzeldir ve amaca ulaşır inşaallah

Yusuf Yılmaz
Yusuf Yılmaz - 8 yıl Önce

yapanların ve emeği geçenlerin ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş yalnız sayfayı açınca hepsi birden çalmaya başlıyor biraz karmaşa gibi oluyor...

banner19

banner13