Pir-i Fani grubu kısır döngü'yle..

'Aklınızla kalbinizin kesiştiği yere dikkat edin, elimizde bir tek o kaldı' anlayışıyla klasik rock müzik..

Pir-i Fani grubu kısır döngü'yle..

 10567  “Bu dünya bir karmaşa

     Karışmış tüm manalar

     Doğrular bulunmuyor

     Yanlışlar kadar kolay”

İnsanların neler hissettiğini anlayabilmelerinde yardımcı birer yol; roman, hikâye, şiir ve müzik. Onlar kimi zaman etraftaki karanlığı daha da koyulaştırabilirken, kimi zamanda hafifliğimize hafiflik katabilir. Kâğıt üzerindeki bir yazının, kulağımıza giren bir ses dalgasının bunca şeyi gerçekleştirme gücüne sahip olması garip bir gerçekliktir.

10566

Pir-i Fani, zamanın bir diliminde birkaç dakika da olsa dinleyicilerine bir şeyler hissettirme amacıyla yola çıkmış. “Birkaç dakika da olsa” demelerinden, hissedebilmenin şu zaman dilimin de ne kadar da güç olduğunu anladıklarını düşünüyorum. Grubun web sitelerinde bulunan dört parça; kısır döngü, sonsuzluk, kolay değil ve son nefes bu yolda insanların önünü aydınlatabileceklerinin bir kanıtı.

2001 yılından bu yana birlikte müzik yapan Tekin Öztürk, A.Çağrı Gör, Mustafa Ceylan ve Mert Ali Minisker 2008 yılında Pir-i Fani adıyla gruplarını kurmuşlar.

Zaman eskitirken her yeniyi fani bir ömre bedel sonsuzluğu yaşamak

Grup elemanları, Pir-i Fani isminin nereden geldiği üzerine bir şeyler söyleyip insanları sınırlandırmak istemiyor. Kuşkusuz bu ismin oluşmasında etkili olan olaylar ve yahut düşünceler vardır ama “insanlar ne anlarlarsa anlam odur” demeleri dinleyicide aidiyet hissi uyandırıyor.

Rock'la hissettirecekler!

Klasik rock tarzında müzik yaptıklarını belirten Pir-i Fani elemanları bir müddet Murat Çelik’ten ders almışlar. Yavuz Çetin, Murat Çelik, Pink Floyd ve Deep Purple dinleyen Pir-i Fani’ye insanlara bir şeyler hissettirebilme noktasında başarılar diliyorum. “Aklınızla kalbinizin kesiştiği yere dikkat edin, elimizde bir tek o kaldı” diyen Murat Çelik kadar güzel sözler yazabilmeleri umuduyla.

Grubun "Kısır Döngü" parçasını dinleyin.

 

Taner Sabancı, bir rocksever olarak paylaştı

sbnctaner[at]hotmail.com  

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2010, 12:50
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13