Ömer Karaoğlu'nun yeni albümü Oyunbozan çıktı!

‘Yeriniz’deyseniz Ömer Karaoğlu sizin için söylüyor: ‘Bunu ancak gören bilir/ ölümler de ölebilir'.. Ahmet Mercan yazdı.

Ömer Karaoğlu'nun yeni albümü Oyunbozan çıktı!

Beş yıl oldu mu Ömer Karaoğlu albüm çıkarmayalı. Bana daha fazla gibi geldi. İlk defa Karaoğlu albümünü, öncesinden habersiz, dinleyici zevkiyle dinledim. Bu da farklı bir tad imiş. Yeni albüm “Oyunbozan” Karaoğlu’nun ustalık eserlerinden.

Bayrağı ilk açan adam bayrağı taşımaya devam ediyorömer Karaoğlu

Beklenen, özlenen; vefalı dinleyici tarafından iple çekilip çıkartılan bir albüm. Sürpriz yok:

Doğru yürüyen adam yolculuğunu sürdürüyor.  Zamana yenik düşmeden, yorulmadan, yormadan ve en önemlisi yoldan sapmadan, özü söze pekiştirip sesle alevlendirerek yürüyor.

Yine Filistin, yine bizim eller. Yine yürek çıdarında kanayan ahvalimiz ve bizi biz eden o kara sevda. Bayrağı ilk açan adam, tek başına o bayrağı doğru yürüyüşle taşımaya devam ediyor.

Eleştirmenler albümlerine yaklaşmaz, övgü bahsinde cümle ekâbir âmâ kesilir. Nemelazım netice Karaoğlu albümü el yakar.

Oyunbozan Düş Yapım tarafından piyasaya sürülmüş bir albüm. Yapımcıların topluca sahadan çekildiği bir zamanda düşler devreye girer. Maliyetler “ev”den deruhte edilir. Manevi desteğe maddi kaydını da ekleyen yoldaş Zeynep Karaoğlu albümün esas kızı. Sözlerin ve bestelerin tamamı Ömer Karaoğlu’na ait.

Ömer Karaoğlu takdiminde şunları söylüyor:

Otuz yıla yaklaşan bir süredir söylemeye çalışıyorum. İnandıklarımı, umudumu, öfkemi, hüznümü seslere yükleyip paylaşıyorum. Benimle birlikte söyleyen ve hisseden tüm dostlara selam olsun.

İnsanın fıtratını hırpalayan, tercihini adalet ve merhametten yana koymayan, bir nefeslik ömrün ayartmalarına aldanıp ahmakça oyunlar kuranların, oyunlarını bozmak için haydi tekrar aşk ile!...”

Aranjede Yavuz Taşkın, vokallerde Hakan Aykut, Yavuz Taşkın, Ammar Acarlıoğlu, Enes Karaoğlu yer almış.

Bu Ramazan Esma zikri cehri olacak

Zengin alt yapıda, çok sayıda akustik saz yetkin isimler tarafından icra edilmiş. Bu kasette öne çıkan Ömerce bir Esma, yaylı grubun hazırladığı atmosferde dinleyiciyi sarsmayı bekliyor. Bu Ramazan Esma zikri cehri olacak.

Albüm dokuz eserden oluşuyor:Arzuhal”, “Medhiye”, “Bekleyiş”, “Şahit Ol Akdeniz, “Oyun”, “Onsuz Olmaz”, “Oyunbozan”, “Kudüs”, “Esma"

Karaoğlu’na bir çift sözümüz var

Oyunbozan’a hayırlı yolculuklar dilerken Karaoğlu’na bir çift sözümüz var: Artık Malezya’da, Güney Afrika’da, Ürdün’de, Londra’da vitrinlerde albümlerin yer almalı. İngilizce ve Arapça’nın hamallığını boşuna yapma. “Adı İçin Yaşamak”ı bir dile sığdırmak bencillik olmaz mı?

Bu teklif dinleyici için tahrik unsuru olsun; sıkıştırın…

Ahmet Mercan yazdı

Yayın Tarihi: 19 Mayıs 2012 Cumartesi 14:29 Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe gülCE
ayşe gülCE - 10 yıl Önce

''adı için yaşamak'' albümünün adını bile duyunca gözlerim yaşarır.yüreklerimize işleyen bir eser.Ahmet Mercan katılıyorum size bu konuda.

ramazan
ramazan - 10 yıl Önce

youtubeden müzik dinlemek haram olurmu cd sini satın almadan dinliyoruz

banner19

banner36