Mehmet Akif şiirleri söylenecek

Yunusi Sesler Konserlerinin beşinci için Mehmet Akif şiirleri bestelendi. Dinlemeye var mısınız?

Mehmet Akif şiirleri söylenecek

Müslümanca bir müzik  icra etmek veya  dinlemek isteyip de ney ve tamburdan farklı seslerin peşinde olanlar yeni kulvarlar keşfediyor. Gitar, elektrogitar pekçok insanı kendine çeken farklı bir sese sahip. Ancak bizim İslamî müzik temsilcilerinin biraz uzakta kaldığı bir ses. Ya da öyle idi. Bir süredir Kağan Tayanç bu alanda bir farklılık meydana getiriyor.

Kağan TayançKağan Tayanç, kendi tanımıyla bir sufi rockçı. Tasavvuf müziğinden gelen geleneksel altyapıyı, rock müziğin enstrümanlarıyla birleştirerek farklı bir üslup elde etmekte. Yunus Emre’nin “Gel Gör Beni Aşk Neyledi” ilahisini kendi tarzıyla söylediği parçasını video galerimizden izleyebilirsiniz.

Kağan Tayanç ve müziği ile tanışmayanlar için 16 Aralık Çarşamba günü güzel bir fırsat var. “Yunusî Sesler” konser dizisinin beşincisi Çarşamba günü saat 20’de Fatih’teki Ali Emirî Efendi Kültür Merkezi’nde yapılacak. Bu konser  Mehmet Akif Ersoy’a ithaf edilmiş. İstiklal Marşı şairimizi tekrar ve tekrar hatırladığımız şu günlerde Kağan Tayanç da Mehmet Akif için bir konserle anma toplantılarına katılmış oluyor. Konserde Mehmet Akif’in Ordunun Duası, Uyan ve Süleymaniye Kürsüsü’nden şiirleri seslendirilecek.

Konserde ayrıca  stüdyo çalışmaları süren “Ezberbozan” albümünden,  Pink Floyd’tan  da örnekler sunulacak.

Kağan Tayanç'ın Gel Gör Beni Aşk Neyledi: (Video) //www.dunyabizim.com/video.php?id=66

 

Ömer Faruk Pekuz haber verdi.

Yayın Tarihi: 14 Aralık 2009 Pazartesi 17:54 Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2009, 06:52
banner25
YORUM EKLE

banner26