Kağan Tayanç Fatih'te idi!

Kağan Tayanç kendi müzik stili ile ve beste yapmada elini korkak alıştırmaması ile beğeni toplayan bir sanatçımız. Tayanç dün Fatih'te idi.

Kağan Tayanç Fatih'te idi!

FATİH'TEN YUNUSÎ SESLER...

Kağan TayançGenç Müzik toplantılarından ve dunyabizim'de E. Fatih Bilge'nin haberiyle haberdar olduğumuz Kağan Tayanç çarşamba akşamı Fatih'te idi.

Tayanç 'Yunus Gibi' adlı konserlerinin dördüncüsüyle dün Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde idi.

Güzel ve samimi bir konser olacağını hissettiğim için kendimi orada olmaktan alıkoyamadım. 

Kağan Tayanç tadına doyulmaz bir gece yaşattı dinleyicilerine. Konukların, İBB Kültür Etkinlikleri çerçevesinde ücretsiz izleme imkanı buldukları konserde sevenleriyle buluşan Kağan Tayanç, canlı orkestra performansının da verdiği coşkuyla içimizi titretti.

 

Kağan TayançNeler söyledi 

Gecede söz ve müziğin kendisine ait olan Aşk, Gemiler, Uzun İnce, Kırlangıçlar eserlerinin yanısıra Yunus Emre'den, Demedim mi, Şol Cennetin Irmakları ilahilerini (kendi yeni besteleri ile tabii) paylaştı. 

Konserde dinleyiciler arasında Ulvi Alacakaptan, Hakan Aykut, İsmail Uslu, Taner Yüncüoğlu da vardı. Hatta çıkışta kendileri ile mini de olsa sohbet etme imkanı buldum.

 

Kağan TayançYeni albüm geliyor!

Ayrıca Kağan Tayanç'ın yeni albümünün çıkmasının yakın olduğu müjdesini de almış olduk. 

Bir Kağan Tayanç konseri duyduğunuzda kaçırmamanızı öneririm. 

 

Kenan Dağlar dinledi mutlu oldu

kenan_daglar at hotmail.com

Yayın Tarihi: 19 Kasım 2009 Perşembe 11:33 Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2009, 09:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
feylesof
feylesof - 13 yıl Önce

Başlığımız:Sufi rock olmaz mı?,Peki sufi/tasavvuufi müzik olur mu diyelim ilk önce.Ilımlı/popüler islamın doruklarda seyrettiği bir mecra daha.Bazı ulema dinde müzik yoktur demişler bazıları vardır demişler.Onlar merkeze ''dini''almışlar ve çevreyi merkez etrafında konuşlandırmışlar.Peki bizim yaptığımız nedir?Din demiyor,İslam demiyor,''sufi'' diyor.Sufizmin dinle bağını kesmek isteyenler bence bu işi başardılar.Din denince zihinlerde ''ahkam'' değil de ''culture''sözcüğünün şak

Zeynep Akış
Zeynep Akış - 13 yıl Önce

Gelecek konseri aynı yerde 16 Aralık'ta olacakmış. Kaçıranlar üzülmesin. Beğenenler bir daha gelsin...

feylesof
feylesof - 13 yıl Önce

culture sözcüğünün şaklaması ne gariptir... yakında taocu cinsellik gibi, ''sufist cinsel usuller''gibi bir terim çıkarsa hiç şaşırmam!

banner19

banner36