Endonezya'dan hareketin sesi!

Shoutul Harokah müzik grubu Endonezya'da Filistin ve Gazze için sesini yükseltiyor.

Endonezya'dan hareketin sesi!

Göklerin gürültüsü

Nasyid grubu ile Bandung gençliği grubunun birleşmesiyle oluşturulan ve adı Endonezya dilinde Göklerin Gürültüsü anlamına gelen “Shoutul Harokah” grubu Endonezya’da özellikle İslami içerikli müzik yapan grupların başını çekiyor. Shoutul Harokah isminin seçilmesinin sebebi ise Endonezya’da kendini İslam tebliğine adamış bir gazetenin ismi olmasından ötürüdür. 8 kişiden oluşan shoutul harokah sadece Endonezya değil Malezya ve çevredeki Müslüman ülkelerde de geniş katılımlı konserler verebilen bir grup.

Shoutul HarokahEkibi oluşturanların çok azı konservatuar mezunu. İçlerinde işletmecisinden tutun da grafikerine kadar farklı meslekten insanlar var. Sonuç itibariyle ezgiler marşlar besteleyip söylemek onların hobisiyken işi haline gelmiş.

Band tiyatrolarının tadı var

Shoutul Harokah grubunu dinlerken farklı yerlere gidiyorsunuz, özellikle ülkemizde Ömer Karaoğlu Tamer Duman, Aykut Kuşkaya, Taner Yüncüoğlu, Eşref Ziya Terzi gibi önderliğini yaptığı akımın eserlerine oldukça benzeyen eserleri var.

İsrail’in artan baskıları karşısında ellerinden geldiğince insanları bu konuda haber etme gayretinde olan shoutul harokah grubu dünya üzerinde Filistin ve Gazze konulu birçok müzisyenle irtibat kurup birlikte konserler düzenlemeye çalışıyorlar.

Gazze için düzenledikleri konserUzaktakiler yakın yakındakiler uzaktır

Filistin ve Gazze’deki zulumler devam ederken özellikle Arap ülkelerindeki sessizliğin aksine Göklerin Gürültüsü taa Endonezya’dan Filistin’in Gazze’nin şehitlerinin gazilerinin sesine ses katmaya çalışan bir grup. 8 kişilik bu grup kendi işlerini bırakıp ücretsiz konserler vererek Malezya ve Endonezya halkına olabildiğince bilinç aşılamaya çalışıyorlar.

[Göklerin Gürültüsü grubunun güzel marşlarından birisi, Kanla Yazılmış Destan (Merah Saga): http://fizy.com/#s/1cn8tg]

Sami Yaylalı yalnız olmadığımızı hatırlattı

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2011, 16:27
YORUM EKLE

banner19

banner13