Albümlerini edinmek zor oldu ama değdi

Söz güzel, müzik güzel, yürekten, içten bir sesleniş ve huzurlarınızda Ensar Kardeşler…

Albümlerini edinmek zor oldu ama değdi

 

Nicedir radyodan haberdar olup da bir albüm almamıştım, üzerinden hayli vakit geçti en son aldığım albümün. Zira artık neredeyse radyolara biz haber vereceğiz camiada çıkan yeni bir albüm olduğunu. Hâlbuki tıpkı bu bahsedeceğim albümde olduğu gibi radyodan kulağımıza misafir olan hoş bir nağmenin sıcak tınısı ile şaşırmak, “bir daha ne zaman çıkar acaba” heyecanı ile beklemek tekrar ve tekrar aynı şarkıyı dinleyecek olmanın coşkusunu neredeyse unutmuş olduğumu fark ettim. Sonrasında ise “bu albümü mutlaka almalıyım” duygusunu yaşamak…

Çocuklar beğendiyse orda dur!

Ensar Kardeşler ile tanışmamız “Allahım Derim” ve “Gül Ahmedim” parçalarını ilk kez Diyanet Radyo’dan dinlediğimiz günlere tekabül ediyor. Yani yaklaşık bir-iki ay evveline kadar kendilerinden haberdar değildik. Sadece benim hoşuma gitse belki o kadar üzerinde durmazdım. Fakat malum bu zamanda bizim camiada çocukların dahi ilgisini çekebilecek tarzda iyi müzikler icra ediliyor olması umut verici. Çocukların da Ensar Kardeşler’in bu iki ilahisi çıkar çıkmaz radyonun sesini açma teşebbüsünde bulunmaları ve dinleyip beğendikleri albümü almak istemeleri bir albümün güzel olduğuna dair en önemli işaret.

İkinci albümleriymiş meğer…

Ensar Kardeşler’in 2007 yılında çıkan ilk albümünün -açık söylemek gerekirse- internetten bulup dinlediğim kadarıyla bana hitap etmediğini söylemek zorundayım. Bu albümleri ise ikinci albümleriymiş ve 2011’de Gül Ahmedim - Seninleyiz adı ile çıkmış. İlkine nazaran ikinci albümdeki tarzları daha dinlemeye değer ve estetik. Zannımca böyle giderse üçüncü albümleri çok daha güzel olacaktır. Çünkü albümde beş parçanın haricindeki sözler ve tüm müzikler Ensar Kardeşler’e ait. Ve albümün öne çıkan en dinlenesi parçaları da yine onlar tarafından hazırlanmış. “Gül Ahmedim”, “Allahım Derim”, “Aşkın da Olmasa”, “Seninleyiz” parçaları en çok beğendiklerimiz. Sadece bu şarkıları dinlemek için bile albümü almaya değer diye düşünüyorum. Albümde Eşrefoğlu Rumi, İbrahim Tennuri ve Sami Niyazi hazretlerine ait de sözler var.

Tüm ilgililer üstüne alınmakta serbest!

Yani şu da var ki bu tarz müzikler dinleyen biri olduğumuz halde albümün çıkışından iki yıl sonra haberdar olmamızın müsebbibi olarak kimi görmeliyiz acaba bilemiyorum. Tekrar başa dönüyoruz ve yeni çıkan albümlerden haberdar olmayan ve dinleyicisini de haberdar edemeyen bir kısım “herkese hitap etme tutkusunda olan” radyolarımızı buluyoruz karşımızda. Kimse albümün tanıtımı zırvalıklarına, “radyolara gönderilmiyor filan” bahanelerine sığınmasın. Zaten şu şartlarda albüm çıkarmak yeterince zorken ve çıkan albüm sayısı parmakla sayılacak vaziyetteyken bu kadar emek veriliyor ve sen onu alıp radyonda yayınlama zahmetine girmiyorsun. Abidik gubidik parçalar çalıyorsun! Ben de senin radyonu dinlemiyorum o halde…

Hazır elime maşayı almışken belirtmek isterim ki teknoloji bu kadar ilerlediği halde hâlâ bir albümü almakta bu denli zorlanıyor olmamız neye dalalet ediyor acaba. Albümü yerinden almak gibi bir densizlik ettim. Kolaylıkla ve daha çabuk ulaşacağım gibi bir zanna kapılmış olacağım herhalde. Sanki yurt dışından ithal edip gönderdiler. On beş günü buldu albüme ulaşmam. Aradaki telefon trafiğini ve geçirdiğim sinir harbini anlatmama gerek yoktur herhalde. “İlgililer” biraz ilgilenirlerse bu konu ile, iyi olur. Hayır, albüm satmamaksa niyet, tebrikler başardınız. Zira bir daha aynı yerden albüm almamakta kararlıyım.

Ensar Kardeşler’in bir sonraki albümlerini merakla ve ilgiyle beklemekteyiz. Albüme emeği geçenlere teşekkür etmeyi unutmadan, umut ediyoruz yeni albüm için bizi çok bekletmezler.

 

F.Kebire Gündüz Karaaslan dinledi, beğendi, yazmadan edemedi

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 09:48
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13