Türk Hava Yolları'nın tercihi Cafcaf

Ömer Karaoğlu ve arkadaşlarının gecikmeli uçağa isyanı nasıl sonuçlandı?

Türk Hava Yolları'nın tercihi Cafcaf

8 Kasım 2009 Pazar günü saat 19:45’te kalkması gereken ancak 30 dakika gecikmeli kalkan İstanbul Erzurum uçağına binen yolcular, gecikmeye tepki gösterdiler. 

Hostesler, tepkileri dindirmek için çare ararken, yolcular arasında bulunan Sanatçı Ömer Karaoğlu, Televizyoncu Ümit Sönmez ve Yayıncı Mahmut Balcı uçağa bindikten sonra stres dağıtmak için görevlilerden mizah dergisi istediler.

THY’nin günlük gazete dışında yayın organı dağıtmadığını bile bile mizah dergisi isteyen üçlü bir süre sonra hostesin elinde Cafcaf dergisinin son sayısıyla gelmesi karşısında önce şaşırdılar. Sevindiler ama dergi bir adet idi. 

THY’nin mizahta tercihinin Cafcaf olmasına, üç yolcu da çok sevindiklerini bildirdiler. Ömer Karaoğlu, Cafcaf'ta Yusuf Kot ve Serhat Albamya'ya bayıldığını, Hamza'da ise İmam Hatipli olmadığı halde kendini bulduğunu söyledi. Mahmut Balcı Cımbızcı Cafer'i ilgi ile takip ettiğini söylerken İstanbul özlemini Ahmet Altay'ın metrobüs esprilerine bakarak giderdiğini de ekledi.

Mahmut Balcı, Ömer Karaoğlu, Ümit Sönmez
Ümit Sönmez, Mahmut Balcı, Ömer Karaoğlu

Umut Sarıkaya namaza mı başladı?!

Ümit Sönmez ise Umut Sarıkaya'nın namaza başladığını duyduğunu, kendisini Cafcaf'ta görmek istediğinin yetkililere iletilmesini bizden rica etti.  

Üçlü dergiyi okurken olmadık anlarda ikide bir kahkaha attığı için diğer yolcular tarafından "Şunlara bakın, bir de Müslüman olacaklar" tarzında homurdanmalarla kınandı.

Ömer Karaoğlu sosyalist miydi?!

Hosteslerin homurdanmaların anlamını üçlüye tercüme etmeleri üzerine Ömer Karaoğlu "Ama sayın yolcular, ben eskiden sosyalist idim!" dercesine baktı. Mahmut Balcı ise fransızca "Ben Ahmet Hakan'ın yayıncısıyım, mazurum ben!" dedi. Ümit Sönmez ise bakışları hiç iplemeden Ramazan Yıldız'ın olduğunu sandığımız sayfaya bakarak gülmesini katıla katıla denilen bir mahiyette sürdürmekte idi.

Uçaktan inerken Cafcaf uygulamasını nasıl bulduklarını sorduğumuz ekip THY’nin bu davranışının diğer hava şirketlerine de örnek olmasını dilediklerini söylediler.

 

Ahmet Elberan haber verdi ama biraz yalan da katmadı değil

Hostes doğru, uçak doğru, yolcuların üçü doğru, Cafcaf'ı hostesin verdiği doğru, Ömer Karaoğlu'nun eskiden sosyalist olduğu doğru, fransızca ise hem yalan hem yanlış...

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2010, 12:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
zelişan
zelişan - 10 yıl Önce

haha..bayıldım bu habere..hep skylıfe, hep skylıfe nereye kadar demi canıım?

Ayse Rukâl
Ayse Rukâl - 10 yıl Önce

bu ülkede ne tam yapılıyo ki zaten? koskoca uçağa bi tanecik cafcaf hee... ayrıca "Şunlara bakın, bir de Müslüman olacaklar" sözüne de katılmamak elde değil(!) =P

Esad Eseoğlu
Esad Eseoğlu - 10 yıl Önce

Bu haber hakikaten çok güzel yav,sevindirici.. Yorumlarla falan da güçlenince.. Elinize sağlık..

Şevket DOĞAN
Şevket DOĞAN - 10 yıl Önce

iktidar değiştiğinde THY'de mizah dergisi olarak caf caf'ı bulmak mümkün olmayacaktır. kendimize yapılmasını istemediğimizi başkasına yapmayalım. tüm mizah dergileri THY'de olsun. yoksa adaleti nasıl sağlayacağız.

banner19

banner13