Temmuz Cafcaf'ı bayilerde!

Cafcaf'ın Temmuz sayısında kapağını mehdilik iddialarıyla Ergenekon kayıtlarına bile giren Harun Yahya ve İskender Evrenesoğlu'na ayırdı. Vatandaş bu iki kıymetli mehdimizi anıtkabire şikayet ediyor, kafamız karıştı Atam diyor..

Temmuz Cafcaf'ı bayilerde!

Aylık tek mizah dergisi Cafcaf!

Türkiye'nin tek aylık mizah dergisi Cafcaf bayilerde yerini aldı. 

Kapağında mehdiliğin istismarını gündemine alan Cafcaf yine dolu dolu. Farklı, zengin bir dilden mizahını üreten, yerli, medeniyetinden beslenen bir mizah üretmek için yola çıkan Cafcaf artık okurunda bağışıklık yapmış bir dergi. 

Cafcaf TemmuzGündem sayfalarında Kenan Evren'den yeni darbecilere, Michael Jackson'dan üç aylara, facebook çılgınlığından AKP AK Parti meselesine, Obama'dan Sahte belgeye bir çok canlı konuya dokunduran Cafcaf'ın diğer sayfaları da gündemden hiç aşağı kalmıyor.

 

Hürriyet'e din uzmanı!

Geçen ay Mardin katliamında okurlarına katliamı kavratmak için çizgi-kroki yayınlayan Hürriyet gazetesi imamı dua ederken cemaati secdede göstermişti. Hürriyet ekibinden hemen hemen kimsenin cemaatle namaz denilen şeyden haberdar olmadığı anlamına gelen bu cehalete karşılık Cafcaf hayırlı bir girişimde bulunmuş. Behlül Balkan'ın çizimi, Salih Kılınç'ın öyküleştirmesi ile Hürriyet'e Din Uzmanı hizmeti vermeye de başlamış dergi.

 

Entelektüel Tayyip ve Baykal!

Niyazi Çol Tayyip Erdoğan ile Deniz Baykal'ı hiç de alışık olmadığımız bir üst dil ile konuşturmuş Akmen/ Okmen tiplemelerinde. Walter Benjamin'den metinleri almış. Ama işin ilginci vatandaş bu durum karşısında cinnet geçiriyor!

Cafcaf Temmuz

Serhat Albamya internetten dosya indirenlerle uğraşmış. Ebru Zrynep dışarda namaz kılmanın bir bayan için ne kadar zor olduğunu gündeme getirmiş.

Bülent Akyürek Gavur İcatları Antolojisinde buz pateni, bilinçaltı, ayran ve kitap ayracından bahsetmiş.

Cihangir Bayburtluoğlu Merter trafiğine islami çözümler getiren bir yazı kaleme almış.

Cafcaf TemmuzYavuz Girgin V for Vendetta'dan, Orhan Veli'den, Tarık bin Ziyaddan mevzuyu açmış çizgilerinde.

Turgut Yılmaz naif insanların sokağını, Huzur sokağını çizmeye devam ediyor. Cımbızcı Cafer köşesinde Mustafa Şerif Onaran'ın dilindeki bozukluklara cımbızını dokundurmuş.

2000 sonrasının güçlü öykücülerinden Ömer Faruk Dönmez'in Hamza tiplemesi Cafcaf okurlarının en çok sevdiği köşe konumunda.

Ahmet Altay Hesap Adamı ve Metrobüs Adamı ile dergide yerini almış.

Betül Zarifoğlu yaşam koçlarına kaşı olduğunu anlatıyor. 

Cafcaf genel olarak kişisel gelişime karşı bir dergi. Toplumsal gelişimden yanayız diyor Asım Gültekin ironik bir üslupla ve şöyle sürdürüyor sözlerini: "Kişisel Gelişim sektörü fazlaca kapitalist bir havada gidiyor dünyada. Ve dindarların kişisel gelişime rağbeti de aslında kapitalizme ayak uydurmaya ve birlikte ahenkle dans etmeye dönüşüyor."

 

Niyazi Çol muhteşem maceralarını sürdürüyor. Çol müzmin bir konuya değiniyor: Ev taşıma ve hanımların yığınla kitabı sorun olarak görmelerinin insanın içindeki katili uyandırması problematiğine değinilmiş bu nadide felsefi mizah dergisinde.

 

Behlül Balkan halkının sorunlarına duyarsız kalamayan bir toplum için sanat mücadelecisi olarak köşesini çizmiş. Kağıthane Panteri, bir kale kadar geniş bir çizer olan Önder Yavuz Bey usta çırak ilişkilerine dönük karikatürlerine devam ediyor.

Yasir Eryılmaz gençlerin sevdiği ve sevmediği hususlarda döktürüyor yine.

Yüksel Bayram İslami Sola bir gönderme yapmış.

Volkan Akmeşe çaycılara meftuniyetini izah ediyor. Tırcı Balaban hikayesinde ise Tırcı en son çizerine isyan eder. 

Murat Menteş Mahsum Cici'nin maceralarına başlamış.

Puantiye televizyonlardaki kadın programları ile kendine özgü üslubu ile kafa buluyor.

Dergi içinde müstakil gazete Yeni Domates Hey Abi köşesi abilerle evlerde yaşananları testlerle gözler önüne seriyor.

Salih Kılınç 657'ye tâbi memurları çok matrak ve güçlü bir şekilde kaleme almış.

Ahmet Kesgin Atanmışlar ve seçilmişlerle ilgili çizgi bantında siyasi hicvini güçlü bir şekilde sürdürüyor. 

 

Cafcaf Temmuz sayısı piyasadaki mizah dergilerine nazaran dolu dolu, onlardan 8 sayfa fazlasıyla bağımlılığını arttırmış durumda.

 

Derginin her yerde temasilcileri var!

Cafcaf'ın Türkiye'nin her yerinde ve Yemen'de, Bosna'da, Avusturya'da, Bulgaristan'da,, Amerika'da temsilcileri bulunuyor. 

Cafcaf Mizah dergisinin zengin bir dünya olduğunu sık sık ifade eden Cafcafçılar Facebook ve www.cafcafdergisi.net sitelerinde kendilerini ifade ediyorlar, mizahı paylaşıyorlar, kendilerine ayrı bir dünya kuruyorlar keyifli mi keyifli.

 

Saldırmadan mizah!

Cafcaf ekibi hakaret etmeden, aşağılamadan mizah yapma konusunda kararlı. Dergiye bayilerden ulaşmak mümkün. 

 

Cafcaf Mizah Dergisi

 

Yayın Yönetmeni
Asım Gültekin

Yazı İşleri Müdürü
Yusuf Selman Kot

İmtiyaz Sahibi
Küresel İletişim Merkezi Medya Yayıncılık
Bilgisayar ve Internet Hizmetleri Ticaret A.Ş.

Adres:
Barbaros Bulvarı, Bahar Sokak. Baras İş Merkezi Kat: 4 No: 12
Balmumcu / Beşiktaş / İstanbul

Telefon:
0212 274 80 21- 274 80 22

Fax:
0 212 274 82 26

e-posta: [email protected]

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melih Koşucu
Melih Koşucu - 14 yıl Önce

Bu sayıda nedense Faruk Günindi Beyefendi'yi göremedim cafcaf sayfalarında. Bunu pek esef verici buldum. İlgililer gereğini yaparsa pek memnun olurum.

kefnun
kefnun - 14 yıl Önce

Klavuzumuz Nerede :)
Biz Şaşırırız Yolu Olmadan

bi dost
bi dost - 14 yıl Önce

artık yayınlanmıycak mı? ibret verici bir köşeydi

Mete Kocabay
Mete Kocabay - 14 yıl Önce

Ben Adnan Oktar'ın "Ben Mehdiyim" dediğini hiç duymadım. Aksine yerli ve yabancı kişilerle yaptığı röportajlarında kendisine Mehdi olup olmadığı sorulduğunda "Ben kesinlikle Mehdi değilim" diye cevap veriyor. Mehdilik bir icraat işidir ve gerçekleştiğinde kimin Mehdi olduğu doğal olarak anlaşılacaktır.

saadet
saadet - 14 yıl Önce

Adnan hocamın, boyu,vücut yapısı,kaşı,İstanbul’da olması, faaliyeti, beklediğimiz mehdi’yi andırıyor gerçekten,bunu inkar etmek pek mümkün değil.Bu yönde tahminleri olanlar olabilir (benim gibi) ama Adnan Hocam diyor ki,mehdilik iddia değildir,ispattır,Hz İsa onu namaza geçirince anlayacağız mehdi olduğunu. Olay budur arkadaşlar, biz o günü bekliyoruz. Bu konular ciddi konular, espri yapılacak konular değil. Aslında cafcaf da bunu biliyor ama hrhalde cok konuşulsun,gündem olsun diye yapmis.YANLI

Mert Akgün
Mert Akgün - 14 yıl Önce

Mehdilik konusu Peygamber Efendimiz (sav)’in bizlere müjdelediği kutsal bir konudur. Sayın Adnan Oktar (Harun Yahya) hadislerde Peygamber Efendimiz (sav)’in tarif ettiği Mehdi özelliklerine bir fotoğraf gibi uymasına rağmen kendisine siz Mehdi misiniz diye sorulduğu halde böyle bir iddianın Kuran'a göre uygun olmayacağını bildiriyor: http://tr.harunyahya.tv/videoDetail/Lang/1/Product/12405/

Sevilay Karabulut
Sevilay Karabulut - 14 yıl Önce

Adnan Oktar Atatürk’ü en çok savunan insanlardan biri. Ayrıca hiç bir zaman kendisinin Mehdi olduğunu savunmadı. Mehdilikle ilgili hadisleri ve bu hadislerin yüzlercesinin gerçekleşmiş olması nedeniyle Mehdi’nin şu an yeryüzünde oluğunu belirtti. Mehdi’nin şu an gelmiş olduğunu söylemekle kendisinin Mehdi olduğunu iddia etmek aynı şey değildir. Atatürk ilkelerini takip eden birini yine Atatürk’e şikayet etmeniz bence anlamsız olmuş

GündemSu
GündemSu - 14 yıl Önce

Bütün alametler kapaktakinin Adnan Oktar olduğunu gösteriyor ama onu çizdiklerini söyleyemeyiz. Onu çizmemişler, ama tıpatıp aynısını çizmişler. Nur yüzünden geniş omuzlarına, güzel ahlakından sırtındaki bene kadar her şeyiyle Sayın Adnan Oktar'a uyuyor, ama o değil. Alametler ona uyuyorsa bu Cafcaf'ın suçu mu? Derginin her yerine baktım, hiç "bu Adnan Oktar'dır" demiyorlar. Zaten biri bunu iddia ederse iyi mizahtan çıkar.