Sen Atatürkçü müsün?

Geçen ay gündeme gelen Atatürkçü bir site ve bir yurt gelmişti. Bir bakalım dedik, neler oluyor buralarda?!

Sen Atatürkçü müsün?

Geçtiğimiz aylarda Antalya’da bir site açılmış. Site derken, web sitesi değil tabi. Bildiğimiz konut. Ama bunu biraz da bildiğimiz konut frekansından çıkartan bir tabelası var. Atatürkçülerin yaşadığı bir site bu site.Feyziefe Sitesi

Muasır siteler seviyesi

Antalya Merkezde Feyzi Efe sitesi. Atatürkçü, laik, demokrat insanların yaşadığı site, diye tanımlıyor kendilerini sakinleri. Ve elbette ki tabelasında bir Atatürk silueti ve Türk bayrağı. Tanımlarına göre şöyle bir mana çıkıyor: Evet paran olabilir, çağdaş da olabilirsin. Ama bu sitede oturman için bunlar yetmez. Atatürkçü ve laik de olman gerekir.

Şimdi örümcek kafalılık bu değil de nedir, diye sormadan, hiç ciddiye almayıp, geçiyoruz dalgamızı. Şöyle bir tahayyül ediyoruz site sakinlerini ve Feyzi Efe Sitesi’ni.

Kalbini yarıp baktın mı?

HaberlerSite girişinde muhakkak ki güvenlikçi var. Tam siteye gireceksin ki, "Hoop!" çekiyor güvenlikçi. Herkes giremez. Söyle bakalım Atatürkçü müsün? İçeride Atatürkçü akrabası olan garip Müslümanım ne yapsın, evet diyor mecburen.  Ama güvenlikçi tatmin olur mu? Özel güvenlikçi, vatandaşın "Ven yanımda Atatürk resmini taşıyacak kadar Atatürkçüyüm." deyip cebindeki 5 kağıt banknotu çıkartmasına rağmen yanındaki başörtülü hanımından şüphe duyup, almıyor muhafazakar aileyi içeriye. Daha sonra bu durum site yöneticisinin kulağına gider ve yönetici güvenlikçiyi fırçalar: "Ey vatandaş! Kalbini yarıp baktın mı!?"

Bu demokratik site yöneticisi tutumundan sonra, sıla-i rahim maksatlı gelen Müslüman vatandaş içeri girmeyi başarır. Asansörle 3. kata çıkacakken ne görsün! Yalnızca Atatürkçüler binebilir! Garibim bu kez yürüyerek çıkar merdivenleri. Ama nasılsa evladı daha akıl baliğ olmadı deyû, Atatürkçü olmamaktan hesaba çekilmez düşüncesiyle onu bindirir asansöre. Tabi kahramanımız koridorları tırmanırken farklı tiplerle karşılaşır. Yaşlı yaşlı makyajlı teyzeler, kafasında fötr, elinde Cumhuriyet’le dışarı çıkan amcalar. Verdiği selamlara aldığı mersi’li cevaplar... Başörtülü hanımını görenin yüzündeki ifade ve eyvah dinciler buraya da girdi telaşı.

Bu yaşta havuza bu kadar girilir mi teyze!

Ancak eniştesinin evine giden ziyaretçimiz kapının önünde bir kalabalıkla karşılaşır. Tevafuka bak ki,  bu sabah abartılı makyaj ve yaşına rağmen sitenin karışık havuzunu çok fazla kullanma sebebiyle oluşan rahatsızlıktan ölmüştür halası. Cenaze aracı gelecek ama, ‘durun bu nikah kıyılamaz’ tarzındaki Türk Sineması zihniyeti bu kez yöneticinin siluetine bürünüp, "Durun bu araç buraya giremez!" diye haykırmakta.  Tamam, tamam da niye? Görmedin mi kardeşim, bu sitenin tabelasında ‘laiklerin yaşadığı sitedir’ diyor. Eğer laiklerin yaşadığı bir yapıya, İslâm dinini temsil eden cenaze aracı ve üstündeki ‘Her fani ölümü tadacaktır!’ ayetini sokarsak, maazallah! Laiklik dinimizden çıkarız!Marka Saat

Tabi bu meşru açıklamayı duyunca apartman sakinleri hak verir ve naaşı ite-kaka site dışına çıkarırlar. Bu esnada tüm olan biteni izleyen site kuaföründeki bayanların içi çok sızlar ama saçlarımı bozmayayım telaşıyla dışarı çıkıp bi el atamazlar. Fotör şapkalı erkek sakinler ise, balkonda Hindistan kahvesi eşliğinde Cumhuriyet gazetesi okuma zevkini bölemezler. Ama aslında çok severlerdi komşularını da, şimdi cenazeye giderlerse çoraplarını çıkarıp bir de abdest almaları gerekir. Zaten yalancıktan namaz kılma rolleri epey sıkmıştır amcalarımızı ve bu kez yeltenmezler buna. En iyisi bi çelenk gönderilir, komşu naaşına.

Bu arada gazete okumak serbesttir sitede ama tv kanalları müşterektir. Merkezi yayın yani. Her televizyon giremez bu siteye. Hani maazallah! Gerici haber bültenleri gibi antidemokratik ve nâlaik tv yayınları imanen son derece sakıncalıdır. Malum evde çocuk ve torunlar vardır ki,  beyni de yıkanabilir. Gerçi dedeleri ona karşı tedbirini almış ve aynı siteleri gibi lâik ve Atatürkçü bir öğrenci yurdu bulmuştur. Asansörleri bile aynı zihniyetle çalışan bir yurt... O yurt: Yılmaz Öğrenci Yurdu!

Atatürkçü Özel Kız Yurdu

Atatürkçü  öğrenci yurdu!

Bu öğrenci yurdunda sabahleyin kalkarken bismiatatürk diye doğrulur öğreticiler. Ve mutlaka bu şekilde doğrulmalarını tavsiye ederler öğrencilerine. Başlarına bir sıkıntı geldi mi, bir hatim pardon bir nutuk oku, şifadır inşaatatürk.

Ama bu lanet olası dincilerin mahalle baskısından dolayı şimdilik kız yurdu olarak hizmete girmiştir yurdumuz. Halbuki, ilk fırsatta bu baskılar yıkılmalı  ve çağdışı erkek-kız ayrımına son verip, yurt karma statüye bürünmeli.

Hatta kız erkek odalarını bile ayırmaya gerek yoktur. Eğer mahsuru olsaydı Ç.Y.D.D.’nin ulu önderi Türkan Hanım yapmazdı!

Not: Biz bunları mizahi bir dille anlattık ama mevzubahis olan site ve öğrenci yurdu şaka değil, gerçektir!

 

 

Ahat Özgerzen dualarla yazdı

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 10:10
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet Akten
Samet Akten - 10 yıl Önce

Öncelikle Mehmet Bey'e çok teşekkür ederim.. Mizahi bir dille kaleme aldığı bu cins insanlar malesef aramızda... CafCaf'taki teletabilerin yuvaları sanırım işte buralar.. Çok eğleniyoruz bu kahramanlarımızla... bırakın otursunlar...

Serdar Kesici
Serdar Kesici - 10 yıl Önce

Asansörün en üst butonunda ''Muasır medeniyetler seviyesi '' yazılıdır.Yangın gibi durumlara karşı ''Mısak-ı tulumbacı'' adlı bir grup vardır.Yöneticinin methiyelerini almış ''Bütün ümidim tulumbacılardır'' diyen bir levha asılıdır.Kapıcının perfonmasını artırmak amacıyla duvarına ''Türk öğün çalış güven'' sözleri kazınmıştır.

Sitenin bahçesinde ise Atatürk büstünü yıkan Gülsüm adlı ineğin heykeli dikilmiş, ve apartman toplantılarından önce '

muhammetçökek
muhammetçökek - 10 yıl Önce

Çağdaş bir yazıya ne diyebilirim ki harika

ayse nur
ayse nur - 10 yıl Önce

Bu olayın gerçek olabileceğine inanmak çok zordu...Ne yazık ki... ,Cennet Vatan'ımda hala böyle bir kısım örümcek kafalılar yüzünden,,sözde''ilericiler''le Geriye gidiyoruz...Çünkü bunların hepsi Öz'lerine dönmekten utanan,,zavallı topluluklar...
Mehmet Bahadıroğlu arkadaşımı da can-ı gönülden tebrik ediyorum... Toplumun kanayan bir yarasına parmak bastığı için...

ayşegül
ayşegül - 10 yıl Önce

yaralarına tuz basmayalım şimdi,zaten her yerde islamcı yobazlar türedi,adamlar zaten panikte,başörtüsü almış başını gitmiş..:)
diyecek ,yapacak pek bişy yok,gönlümüzü açıp onlara dua etmekten başka..
ellerinize sağlık,selametle

sallayancay
sallayancay - 10 yıl Önce

adam atatürkçülerin yaşadığı yer demiş öldüğü yer dememiş ki. halanın ölmesiyle ilgili çok büyük bir mantık hatası var hikayede. yanlış.

hercaist
hercaist - 10 yıl Önce

şimdi atatürkçülerin zeka seviyesi bunu anlamaya yetmez, sonra gülünecek bir şey bulamazlar, ne var yani bunda! bizimkiler de ne öyle dini şeyleri şeytmişsin der. yazı da ortada kalır :) ama yok, yılmamak lazım, güzeldi ve yazılmalı, daha çok yazılmalı....

nisa bastug
nisa bastug - 10 yıl Önce

bu yazıyı yazan kardesımın ellerıne saglık.herseyı en dogru sekılde anlatmıs,hersey ortada kımın ayrım yapmaya calıstıgı..


banner19

banner13

banner26