Şehir Üniversitesinde irticai fişleme!

Şehir Üniversitesinden 28 Şubat'ın yüzü suyu hürmetine bir fişleme raporu sızdı face alemine. Bu fişleme yalnız biraz matrak olmuş.

Şehir Üniversitesinde irticai fişleme!

Rektörünü YÖK’e kaptıran Türkiye’nin farklı üniversitelerinden Şehir Üniversitesi’nde 28 Şubat’ın yıldönümünde bir fişleme belgesi olduğu ortaya çıktı. Herkes 28 Şubat’ın bittiğini düşündüğü bir süreçte özgürlüklerin üniversitesi olarak bilinen Şehir Üniversitesi’ndeki fişleme belgesi bizleri şaşırttı açıkçası. 28 Şubat 2012 tarihli “Gizli Gibi” kırmızı damgalı belge “İstanbul Şehir Üniversitesi Akademisyen ve Çalışan Bilgi Listesi” başlığını taşıyor.Şehir Üniversitesi

Listede kimler yok ki?

Tek bir sayfadan oluşan listede, akademisyenlerin kurum içi hallerinden, geçmiş yaşantılarına dair pek çok bilgi bulunmakta. Belgeye göre,  Bilim ve Sanat Vakfı hocalarından ve Şehir Üniversitesi İşletme Bölümü hocalarından Mustafa Özel gençliğinde ülkücüymüş.

Mehmet Genç, Türk kahvesi içiyormuş.

Ferhat Kentel için, “manuel olarak (bu ne demekse; “eliyle” deseler sıkıntı olur sanki) sigara sarıp otomatik olarak konferans veriyor, dikkat edelim” notu düşülmüş.

Sosyolog Fahrettin Altun için, “YÖK’e sızdı, kontrol altında tutalım” deniyor.

Bir ifade var ki sanki hırsızlar için tutulmuş. Eyüp Yılmaz’ın odasında para kasası varmış. Hırsızlara duyurulur.

Coşkun Çakır için “her yerde üyeliği var, aramızda da olabilir” notu düşülmüş.

Muzaffer Şenel için “çok seyahat ediyor, takip edelim” notu düşülmüş.( Ben de zaten Muzaffer Bey’i Türkiye’de nadir görenlerdenim. Rahatsız olmuyor değildim, bu kadar nedir bu seyahatler diye. Demek ki rahatsız olan ben değilmişim sadece!!!!)

Her halde listede en dikkati çeken isimlerden birisi de Genç Siviller diye bir hareket başlatıp Cumhurbaşkanının karşısına takım elbise altı spor ayakkabıyla çıkan Turgay Oğur. Turgay Oğur için “Her Türk asker doğar düsturumuza zarar veriyor, gençlerimizi ondan koruyalım” notu yer alıyor listede.

Liste kabarık, listenin ortaya çıkmasından sonra listeyi hazırlayanların durumları merak konusu.

Demek ki neymiş, İstanbul Şehir Üniversitesi de olsa “fişleme” genetik kodlarımızda olunca her yerde ortaya çıkıyor.

Şehir Üniversitesi

Arda Şeker, elindeki belgeden yazdı

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2012, 15:05
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13