banner17

Sadık Yalsızuçanlar'dan harika proje!

Yıllarca konuşulacak bir film mi geliyor?

Sadık Yalsızuçanlar'dan harika proje!

Dem, Sadık YalsızuçanlarSadık Yalsızuçanlar’ın akıl ve gönül dünyasında Bediüzzaman Said-i Nursi’nin çok önemli bir yer tuttuğunu biliyoruz. En son O’nu anlatmaya ve anlamaya yönelik olarark Dem kitabını yazmıştı. Daha önce de O’nun hayatından ve eserlerinden, kendisine yansıdığı şekliyle, bizlere hacimli bir eser sunmuştu. Şahdamar Yayınları’ndan çıkan Yolcu isimli bu eser de 2006 yılında yayımlanmıştı.

Yalsızuçanlar aynı zamanda önemli filmler seyreden ve bunları irfani bir perspektifle derinlemesine tahlil edebilen bir yazardır. Rüya Sineması üzerine yazıları ve kitapları da olduğu da malumunuzdur. Bir de TRT için bazı belgesellerin ve yapımların hem senaryolarında hem de çekimlerinde imzası olduğunu, bilmeyenlere hatırlatmamız gerekiyor.

Yolcu, Sadık YalsızuçanlarBediüzzaman Filmi 

İşte sinemanın hem teorik-entelektüel yönüne vakıf hem de bu işin mutfağında güzel işler devşirmiş Yalsızuçanlar, yepyeni bir projeyle takipçilerinin karşısına çıkma hazırlığındaymış. Aldığımız duyumlara göre, Üstad’ın vefatının 50. yılı dolayısıyla, çoktandır üzerinde çalıştığı film senaryosunu hayata geçirmek için düğmeye basmış.

Farklı platformlarda bir kaç yönetmenle bir araya gelen yazar, henüz kiminle çalışacağına karar verebilmiş değil. Ayrıca oyuncu seçiminde de, özellikle  Üstad Said-i Nursi rolünde kimin oynayacağı meselesinde, film ekibi henüz net bir karar varabilmiş değil. Yönetmen ve oyuncuların tespit edilmesi için yoğun çalışmalar devam ediyor.

Tahminlere göre film hem siyasi-politik ortamın sıkıntı ve zorluklarını hem de Said-i Nursi’nin hayata bakışını, mücadelesini yansıtacak biçimde tasarlanmış. Elbette Sadık Yalsızuçanlar’ın içrek ve çok katmanlı hikâye dilinin, filmi şiirsel bir sinema şölenine dönüştürmesi bekleniyor. Kendisine başarılar diliyor ve filmi heyecanla beklediğimizi ifade etmek istiyoruz.

 

dünyabizim yalan haber servisi

Mustafa Nezihi Pesen gerçekleşsin diye uydurdu

 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2010, 19:41
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
yunus emre
yunus emre - 9 yıl Önce

oysa nasılda şevkle ve seviçle okumuştum haberi...taki alttaki yalan haber servisi yazısını görene kadar.ama yalanda olsa güzel bi haber :)

turgut
turgut - 9 yıl Önce

şevkim kırıldı resmen ya. yalan haber servisini duyunca yıkıldım.

FEVZİ DEMİRAĞ
FEVZİ DEMİRAĞ - 9 yıl Önce

SADIK BEY'İ SEVERİZ. KENDİSİ HAKKINDA HÜSN-Ü ŞEHADET EYLERİZ Kİ; YAPTIĞI GÜZEL İŞLER DE KENDİSİNE AYİNEDİR. BİR GARİP DERVİŞ GİBİ MÜTEVAZİ, VE BİR O KADAR DERİN- ENİS BATURUN DA HAKKINI TESLİM ETTİĞİ - ENDER MÜTEFEKKİRLERİMİZDENDİR. SADIK BEY CUMA GÜNÜ VANDA OLACAK VANDA OLANLARA DUYURULUR.

cahit toprak
cahit toprak - 9 yıl Önce

Şu yalan haber başlığınız dikkatimi çekti de;
Bir mümine yakışmayan en kötü hallerden olan yalan eylemi velev ki "yalan haber" başlığıyla dahi olsa bize yakışmıyor. Efendimizin (S.A.V) nübüvvet öncesi -deyim yerindeyse- yalansız hayatı bizlere önemli şeyler fısıldamalı diye düşünüyorum.

vedat
vedat - 9 yıl Önce

bence "yalan haber" ifadesini kaldırıp "hayal haber" ifadesini koymalı. zira kelime olarak bile "yalan" dünya bizim sitesine uygun düşmüyor.

cem
cem - 9 yıl Önce

bu haberi okuduk, sonunda yalan olduğunu öğrendik ve hayal kırıklığına uğradık peki siz ne kazandınız?

Yeter Demir Ekinci
Yeter Demir Ekinci - 9 yıl Önce

"Mustafa Nezihi Pesen gerçekleşsin diye uydurdu" cümlesine kadar cok heyecanladim. yine kandim anlayacaginiz:)
Yine de gerceklesmesini biz de ümit ediyoruz.

Rüştü Özdemir
Rüştü Özdemir - 9 yıl Önce

Cumartesi gecesi "açık deniz"i nefes almadan izleyince Sadık Kardeş'in bu işin hakından gelebilecek kaabiliyette bir Delikanlı olduğunu anladım. Kitaplarını da okumuştum. Kitaplarında da aynı sade kokuyu hissettim.


banner19

banner13

banner20