Oray Eğin Jarusalem Post'ta!

Polemikleri, olaylar ve kişiler hakkındaki absürt yorumları ile gündeme gelmeyi başaran Akşam Gazetesi yazarı Oray Eğin'e ilginç teklif…

Oray Eğin Jarusalem Post'ta!

Oray Eğin, Jerusalem Post'ta!

 

22 gün boyunca Gazze'yi cehenneme çeviren, sivil halka denizden, karadan ve havadan ölüm yağdıran İsrail'in saldırılarına dünya üzerindeki vicdan sahibi herkes karşı çıkmış ve İsrail'i kınamıştı. Türkiye'de ise bazı yazarlar İsrail'i kınamak yerine, savunmayı tercih etmiş ve İsrail'i haklı göstermek için kalemlerini seferber etmişti. Bu yazarların başında Akşam Gazetesi yazarı Oray Eğin geliyordu. 22 gün boyunca İsrail lehinde yazılar kaleme alan Eğin, İsrail'i savunmak konusunda o kadar ileri gitmişti ki; Gazze'de hayatını kaybedenler nedeniyle televizyon ekranlarından İsrail'e “beddua eden” sanatçı Yıldız Tilbe'yi “Yahudi karşıtlığını körüklemekle” suçlamıştı.  Savaş boyunca İsrail Konsolosluğu önünde eylem düzenleyenlere de dil uzatan Eğin, bakın o eylemciler hakkında ne demişti: “Her gün İsrail konsolosluğunun önünde toplanan mollaları, şeriat özlemcilerini, Arapça slogan atanları, çarşaflıları, sakallıları görüyorum... Her gün Yahudi aleyhtarı sloganlar atılıyor, yazışmalar dolaşıyor, Türk Yahudileri hedef gösteriliyor...”

 

Eğin, Tel Aviv"e mi taşınacak?

Farklı olmak, ilgi çekmek, okunmak adına dünyanın gözünün içine baka baka İsrail yanlısı yazılar yazan Oray Eğin sonunda umduğuna nail oldu. İsrail"in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post, Eğin"e köşe teklif etti. İsrail lehine muhafazakâr yayın politikası ve şahin görüşleri ile dikkati çeken gazetede pazartesi günleri yazacak olan Eğin, böylece bir ilke imza atarak İsrail gazetelerinde yazan ilk Türk yazar unvanını da almış oldu.

 

Telefonla ulaştığımız Eğin, konuyla ilgili bakın ne dedi:

“Böyle bir teklif almış olmak benim için büyük bir onur. Tüm dünyanın İsrail"e karşı linç girişimi başlattığı bir zamanda elimden geldiğince haklı olduğuna inandığım tarafta durdum. Kim ne derse desin, benim için İsrail, Ortadoğu"da yer almasından mutluluk duyduğum bir ülkedir. Jerusalem Post gibi bir gazetede yazmak ise benim için bambaşka bir onurdur.”

 

Yazdığı yazılar nedeniyle can güvenliğinin kalmadığını öne süren Eğin"in, yakın bir zamanda Tel Aviv"e taşınacağı konuşuluyor.

 

dunyabizim yalan haber servisi Hakan Nimet

 

 The Jarusalem Post'un Oray Eğin Manşeti:

   

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2009, 22:44
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
fkgk
fkgk - 11 yıl Önce

ilahi ciddi ciddi okuyorum bende bukadarda olmaz diyorum.alemsiniz yani neyse yalan olduğuna sevindim.allah cümlesine hidayet nasip etsin.

ADIVAR
ADIVAR - 11 yıl Önce

BUNU BURAYA YAZARKEN AMAÇ NE İDİ !?

zeynep giray
zeynep giray - 11 yıl Önce

oray eğin'i İsrail bile istemez bence... haber güzel, ilk etapta Eğin çok sevinecek bence okuyunca.... yazık....

yavuz akengin
yavuz akengin - 11 yıl Önce

Yakışır Oray'ıma Eğin'ime...

özlem
özlem - 11 yıl Önce

Yazık günah değil mi bu adama şimdi, yazıyı okuyup heveslenecek sonra kursağında kalacak garibin hevesi çok zalimsiniz çok!

muhammetali ömer
muhammetali ömer - 11 yıl Önce

hiç durmasın hemen gitsin. koşlan...

Mahmud Sami ERDEM
Mahmud Sami ERDEM - 11 yıl Önce

Onu gazeteci olarak görenleri kınıyorum ben onu kınamaktan daha çok. Sürekli eleştri sürekli eleştri. Hiç tasvip etmediğim bir yazarımtraktır.

Simyaccı
Simyaccı - 11 yıl Önce

muhtemelen israilde katıldığı programlarda israilde bomba ve inşaat altında kalanların kıyafetlerini ve saç modellerini eleştirecektir...

banner19

banner13

banner26