Olay facebookta değil, camide geçiyor!

Cafcaf mizah dergisinin 54. sayısı çıktı. Cafcaf, kapağında "kalabalık sosyal medya - boş cami" ikilemine, yarasına neşter vurmuş..

Olay facebookta değil, camide geçiyor!

Cafcaf, "Olay sadece Facebook, Twitter değil, Camiler de var!" diyor

Capcanlı ve reprenkli içeriğiyle dikkatleri üzerine çeken Cafcaf Mizah Dergisi, dopdolu 40 sayfalık son sayısıyla yine raflarda yerini aldı.

Avrupa'da sosyal medya araçlarını en çok kullanan ülke konumundaki Türkiye'de 40 milyona yakın kişi internette bu mecralarda dolaşıyor. Ancak Avrupa'nın en büyük Müslüman ülkesi olan Türkiye'de camilerin büyük çoğunluğu bomboş. Çoğu mahallede camiler hafta içi kapalı ve cemaati başka bir camiye yönlendiriyorlar.

Cuma'dan Cuma'ya aklına namazı getiren, büyük çoğunluğu ise ancak Bayram'dan Bayram'a camiye giden part-time cemaate (istisnaları tenzih ederiz) bir serzeniş var derginin kapağında.

Dergi, kapağında spot cümlesi olarak "Orada bir cami var, yanıbaşında; uğramasan da o cami senin camin" diyerek camilere sempatinin tekrar kazanılmasını dilemiş.

Cafcaf en asil duyguların şöförüdür

Gündem sayfasında hayatımızda olup bitene dikkat çeken Cafcaf mizah dergisi, gerek çizgileriyle gerekse inanılmaz köşe yazılarıyla okurları karşılıyorken bu sefer bir de kep takmış başına; zira slogan cümlesi şöyle: "Cafcaf en asil duyguların şöförüdür"

Nabi Avcı'yı ilk defa öyle göreceksiniz!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'mız meğer mizah yazarıymış. Kökleri Yunus Emre'ye dayanan Molla Kasım tiplemesiyle 80'li yıllarda gönüllerde taht kurmuş Nabi Avcı'yı Molla Kasım olarak uzun zaman sonra sadece ve ilk defa Cafcaf'ta görebileceksiniz.

Türk basınında 24 yıl aradan sonra Molla Kasım olan Nabi Avcı'nın karikatürleri ile Cafcaf, Türkiye'nin sevilen çizerlerinden merhum Necdet Konak'ı da Fatihalarla ve rahmetle yad etmiş son sayısında.

Okullarda mescid neden neden neden yasak?

İnsani bir hak olan ibadet etme hakkı aynı zamanda Anayasa ile de korunmakta. Fakat okullarımızda mescid yok. Olmadığı gibi çoğu okul yöneticisi namaz kılan veya kılmak isteyen öğrencilere suçlu, terörist gözüyle bakmakta. Cafcaf'ın süper kahramanı Mestmen bu konuya peleriniyle birlikte dahil olmuş.

Vakar sahibi Sıkörtıl'dan Vandetta'nın cevşenine kadar

Cafcaf dergisinin bu sayısının içeriği, toplumun kanayan yaralarından yara bantı sarılmış yaralarına, hatta alçıya alınmış kırıklarından rehabilitasyon görmemiş hallerine kadar geniş bir yelpazede.

Öyle ki bu yelpazede, Google'nin Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Deniz Baykal'ın kayıp silüetine, Rusya'da tutuklanan Nur Cemaati üyelerinden Kürt-Türk anketlerine, Vandetta'nın Cevşen'ine değinen dergi, vakar sahibi Pokemon Skörtıl'ın edebine, "İslami Otelcilik" anlayışıyla değil beş yıldız, on hilal peşinde koşan turizm yatırımlarına, Gökhan Özcan'ın birşeylerini kaybetmeye doymayanların Büyük Yalanlar Kulübü'ne, ak sakallı Hikmet Dede'nin Sosyal Medyanın doymak bilmeyen kullanıcısına kadar her konu ve kişi var.

Türkiye’nin her gün güncellenen tek karikatür ve mizah haberleri sitesi

CafcafCafcaf mizah dergisinin internet sitesi her gün güncelleniyor. Bu özeliğiyle ülkenin en canlı mizah sitesi olma özelliğini taşıyor. Biz adresi verelim: www.cafcafdergisi.net . Ayrıca dergiyi sosyal medya ağlarından da izleyebilirsiniz: facebook.com/cafcafmizahtwitter.com/cafcafmizah

Cafcaf, üç ayda bir yayımlanır. Haftalık olacağı günü iple çeker Sayı:54 Satış fiyatı 3 TL, KKTC Satış fiyatı 4 TL, ISSN 1308-7487

 

Kerem Abadi haber verdi

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 12:20
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13