Hür tebessümcüler atakta!

2009-2010 eğitim-öğretim yılına 'Kitapperestler Kulübü'nü kurarak iyi bir başlangıç yapan Üsküdar İHL, eğitim yılını kapatırken bir güzelliğe daha imza attı.

Hür tebessümcüler atakta!

Mizah Kulübü de kuruldu

Yaklaşık 2 aydır elden ele, dilden dile vızır vızır yürütülen mizah hareketleri bu ayın başlangıcında bir kulüp hüviyetine büründü. Mizah hareketlerinin 'dergi’leşmesine ve bel altı seviyesiz mizahçılığın yok olmasına; yerine seviyeli, inançlı, özü gür bir mizahçılığın gelmesine gönül veren bu üyeler Cafcaf'ın önemine inanıyor! Cafcaf'ın her sayısını ilgiyle takip eden Mizah Kulübü öğrencileri, faydalı ve nezih gördükleri bu dergiyi başkalarının da takip etmesini arzu ediyor.

Peki neler yapıyorlar?

Cafcaf panosu
(+)

Kulüp, okullarda mevcudu 50'yi aşan ‘Her Sınıfa 1 Cafcaf’ projesiyle her ay (ve daha öncesinde 15 günde) ücretsiz Cafcaf dergisi temin ediyorlar. Çevresindekilerin de istifade etmesi için her sayıda 100'ü aşkın dergi satıyorlar. Okulda olan her öğrencinin gözüne Cafcaf'ın çarpması için çeşitli yerlere Cafcaf panoları hazırlayıp, ilginç karikatürleri paylaşıyorlar.

Her hafta Cafcaf Dergisi genel yayın yönetmeninin katılımıyla toplantılar tertip edip, ‘Kulüpten Cafcaf'a, Cafcaf'tan Kulübe’ fikir alışverişlerinde bulunuyorlar. Etraflarındaki genç karikatürist yetenekleri bulup Cafcaf'a kazandırıyorlar. Cafcaf ekibiyle çeşitli söyleşiler tertipleyip, karikatürlerini gördükleri ve okudukları çizerlerle tanışma fırsatı buluyorlar.

Seneye..?

15766Bu sene teşkilatlanıp kimlerle çalışacağını belirleyen Mizah Kulübü asıl hizmetlerini seneye yapmayı hedefliyor. 2 ay önce çalışmalarına başlayıp eğitim dönemini nihayetlendiren kulüp üyeleri, seneye 50 olan temsilci sayısını 3'e, dergi satışlarını ise 2'ye katlamaya ve daha Cafcaf'lı bir sene geçirmeye niyetleniyorlar.

Hür tebessümün muhafızları bu hizmetlerine gönül veren bütün arkadaşlarına, Cafcaf Ailesi’ne, genel yayın yönetmenine ve destekçi hocalarına teşekkür takdim edip, çalışmalarını hayırla yâd etmeyi bir görev biliyorlar.

 

Mehmet Bahadıroğlu oradaydı

Yayın Tarihi: 06 Haziran 2010 Pazar 10:21 Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2010, 16:47
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Fatih ÇÖKEK
Muhammet Fatih ÇÖKEK - 12 yıl Önce

İnşallah diğer okullarda da böyle güzel işler yapacağız.... Caf Caf ailesine teşekkür ederiz..

Elif Tuba Can
Elif Tuba Can - 12 yıl Önce

İşte biz:) Cafcaf la geçirdiğimiz zaman güzel ve dolu dolu. Bu arada Asım Hoca her toplantıya katılırsa daha da güzel olacak. Kütüphane Cafcaf merkezine döndü. Okul da bundan nasiplendi...

...
... - 12 yıl Önce

Hadi baalım...

Bayram
Bayram - 12 yıl Önce

siz kimsiniz? :)

Ahmet Raşit
Ahmet Raşit - 12 yıl Önce

HEYT MAAŞALLAH GENÇLİK!

banner26