Hayal imparatorluğu yıkılıyor

Doğarken güneş ardından tepelerin geldi veda vakti teletabilerin!

Hayal imparatorluğu yıkılıyor

Hayal imparatorluğu yıkılıyor

Cafcaf 44. Sayı Kapağı
(+)

CHP’nin temsil ettiği seçkin beyaz Türklerin kendilerince kurdukları hayal imparatorluğunun yıkılışını kapağına taşıyan Cafcaf “Doğarken güneş ardından tepelerin geldi veda vakti teletabilerin!” motosunu bir asker miğferinin hemen üzerinden vermiş.

Peki güneş?

Kemal Kılıçdaroğlu ortadan ikiye ayrılan partisinin açıklamasında: “Bize statükocu yaftası yapıştırmaya çalışıyorlar. Bundan en çok şikâyet eden benim. Partideki korku imparatorluğunu da yıktık ülkedeki korku imparatorluğunu da yıkacağız..” dedi. Buna ne kadar inanılır bilemiyoruz. Malum başörtüsü yasağı probleminin çözümünü de başörtüsünü çözerek çözmeye çalışmıştı. Teletabilerin üzerine doğacak güneşin Kılıçdaroğlu olması pek muhtemel değil gibi görünüyor.

Kurban bayramınız mübarek olsun

Cafcaf mizah dergisi bu topraklara yabancı olmayan, bu toprakların din ve ahlâk değerlerini benimseyen, saygı duyan, yaşamasını destekleyen, örnek olmasını dileyen üslubuyla Kurban Bayramında muhtaç olanlara; fakir fukarayı, garip gurebayı unutmamak hatırlamak; Müslümanın yardım elinin ihtiyaç sahibi herkese uzanması adına bu sayıda iki ayrı çizgi hikâye yayınlamış.

Hikâyelerden biri Cafcaf’ın en sınır tanımayan karakteri Tırcı Balaban’ın Mynamar Arakan’da zulüm gören Müslümanlara kurbanlık hayvan götürmesini konu alıyor. Diğeri ise Yurt dışına kurban bağışlamak isteyen bir vatandaşımızı konu edinmiş.

Tırcı Balaban'ın Arakan macerasına tanık olmak için tıklayın. 

 

Kerem Abadi Cafcaf dergisine sahip çıkalım, diyor

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2010, 19:06
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet Akten
Samet Akten - 10 yıl Önce

Malum imparatorluk yıkmaya alışkın bu Chp tayfasının başı emekli memur bey, geçtiğimiz aylarda başörtüsü sorunun çözümü için başörtüsünü çözme yolunu seçerek açıkça cahiliyetini kamuya beyan etmişti... Acaba 'teletabiler' gelecek dönemlerde nasıl çıkacak karşımıza, izleyelim görelim...

...
... - 10 yıl Önce

Bu resim bomba gibi,
Bayağı ses getirecek.

Betül Kardeş
Betül Kardeş - 10 yıl Önce

Keşke o karikatürize edilmiş faaliyeti gerçekten yapıyor olsak da müslüman kardeşlerimizin her derdine deva eli olsak.. Cafcaf kadar kaliteli bir mizah dergisi olmadı kendileri çıkarmazsa olamayacak da gibi ama inşaallah daha güzellerini de yaparlar. Ellerine sağlık, emeklerinin karşılığını görürler inşaallah. Çok kıymetli çünki:)

banner19

banner13

banner26