banner17

Fena kandırıldılar!

Türk mizah tarihinde öyle bir şey oldu ki…

Fena kandırıldılar!

 

16262

Enerjileri ve dertleri bitmek tükenmek bilmeyen bir grup genç daha! Bizim de söyleyecek sözümüz var diyerek çıktılar yola. Onların yeteneği sadece çizebilmek değil, onların yeteneği; inançlı çizebilmek. İnandıkları hayatı resmediyorlar. İnandıkları hayata ‘Çıt’ diyorlar. 

Kendilerinden gayet emin, başlarına gelen talihsizliklere aldırış etmeyen, her ne olursa olsun haktan yana olan gençlerin dergisi bu. Her sayfası hatta her cümlesi birer altın kadar kıymetli olan Çıt dergisinin ilk 3 sayısı okurları tarafından tebrik ve takdir aldı. Bu gençler için büyük motivasyon oldu. Hatta 3. sayılarına reklam filmi bile çektiler. 

Konya’dan çıtırdattıkları  ‘Çıt’, öyle bir çıtlamış ki, dünyanın öbür ucundaki insanlar bile hayran kaldılar dergilerine. Elden ele gezen dergiler, Türkiye’ye verilen 1000 küsur sipariş Dünya Karikatüristler Birliği (World Cartoonist Union) başkanı Hossein Clooney’in bile dikkatini çekti. 4. yani ‘Filistin’e Özel’ sayılarını odasına kapanarak saatlerce inceleyen Hossein’in verdiği tepki diğer karikatüristleri kıskandıracak derecede ilginçti.

Yılın dergisi seçildi!16263

Bugüne kadar dünya çapında yayınlanan sadece 10 dergiye ödül veren Dünya Karikatüristler Birliği  ‘Yılın Dergisi’ olarak ‘Çıt’ı seçti. Plaketle birlikte 5000$’ı özel kargo şirketiyle Konya’ya gönderen Hossein Clooney dergiyi çok beğendiğini, böyle gayretli, dertli ve ne yaptığını iyi bilen gençlerin kendi ülkelerinde de yetişmesini diledi. 

Konya’ya döndüğümüzde ise Çıt dergisi ekibinin yüzünde farklı bir şaşkınlık vardı. Parayla ne yapacaklarını sorduğumuzda ise sürpriz bir cevapla karşılaştık: “Dergimizin hayrına yüksek katılımlı bir pilav yapmayı düşünüyorduk fakat meğer bizi birileri gene telefonda kandırmış anlaşılan. Ne ödül aldık, ne de öyle bir Birlik varmış! Hatta oralarda Hüseyin Bey diye biri de yokmuş.” dediler. 

 

Feyza Öztürk yalan haber veremeden edemedi

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2010, 00:06
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Füsun Fıstık
Füsun Fıstık - 9 yıl Önce

kapak fena güzel olmuş bu arada. büyükcene koysaydınız keşke. aferim...

Selami Pulcu
Selami Pulcu - 9 yıl Önce

Üzülmeyin

Mustafa Çetinkaya
Mustafa Çetinkaya - 9 yıl Önce

bir an öyle heyecanlandım ki :(

tüm mesele
tüm mesele - 9 yıl Önce

gülmeyin oolum günah len :)

fba
fba - 9 yıl Önce

bian nerden çıktı dedim :D ama bian sadece ..

Genç GÖNÜLLÜ
Genç GÖNÜLLÜ - 9 yıl Önce

ÇIT'ın Resmi sponsoru www.gencgonulluyuz.biz

ÇIT Dergisine dünya liglerinde başarılar diler :)

*Şaka bir yana Caf Caf Mavi Marmarayı ıskalamıştı, ÇIT yakalamış..

Musa Güçlü
Musa Güçlü - 9 yıl Önce

Yahu bende okuyorum hızlı hızlı nasıl oldu ne oldu ne zaman ödül aldık falan diye :)) Birde 5000$ dolar falan görünce gözlerim yuvalarından fırlayıp monitöre yapıştı.Bu heyecanı bize yaşattığınız için teşekkürler.Ha birde Hüseyin Bey'e selamlar :))

Cemal Kabar
Cemal Kabar - 9 yıl Önce

Yahu deginin bi tek bu fotosu mu var diğer elemanlarımızında oldugu fotoları koyalım dimi ama onlarda olsunlar :) onlarında bayı var bu odulde :)

banner19

banner13

banner20