Çok Büyük Bir Tehlike İçindeyiz

Aklınızı bir zorlayın bakalım yasaklar konusunda... Kaç yasak bulabileceksiniz?

Çok Büyük  Bir Tehlike İçindeyiz

SÜNNET: GİZLİ VE SİNSİ TEHLİKE

Aklınızı bir zorlayın bakalım yasaklar konusunda... Kaç yasak bulabileceksiniz? Ya da yasak olmasını istediklerinizi alt alta sıralasanız kaç madde yazabilirsiniz?

Efendim...Necip Fazıl Kurt bunu düşünmüş ve bir şeyin yasak olmasını istemiş. Neyin mi? Şeyin efendim... Sünnetin.  Basbayağı sünnetin yasaklanmasını istemiş ve Facebook'ta bir grup kurmuş. Yüzlerce de üyesi var bu grubun. Grubun tam ismi şöyle: “Sünnet siyasal simgedir. Yasaklansın!”

Artık Necip Fazıl Bey'in canına tak etmiş olacak ki, yasalar ve yasaklar, oldu olacak sünnet de yasaklansın demiş.  Hem sünnetin başörtüsünden daha tehlikeli bir simge olduğu tespitinde de bulunmuş. Başörtüsü, görülüp başı ezilebilen bir tehlike iken; sünnet gizli ve sinsi yollardan amacına ulaşmaya çalışan bir tehlikeymiş.

Ne diyelim. Sayın Necip Fazıl Kurt'a bu ince zekasından ötürü teşekkür edelim. Son günlerde CHP'nin bile irticai faaliyetlere başladığı ülkemizde ancak sünnetin yasaklanmasından başlayarak çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabiliriz.

Sünnet neden bir siyasal simgedir?

1)Sünnet halkın inananlar ve inanmayanlar şeklinde kamplara ayrılmasına yol açmaktadır.


2)Sünnet bir mahalle baskısı unsurudur. Bildiğiniz gibi sünnet düğünlerinin bir kısmı mahallelerde yapılmakta ve mahallenin diğer sakinleri, kendilerini baskı altında hissetmektedir.


3)Sünnet çocuklarına giydirilen kıyafetlerde “Maşallah” yazısı, bu körpe dimağları kaderciliğin kara ellerine teslim etmektedir. İşte bu çocuklar da ileriki yaşlarında, “Ödevi yarın getirir misin?” şeklinde yöneltilen soruya, “İnşallah” diye cevap vermekte, bu cevap da diğer öğrenciler üzerinde baskı unsuru oluşturmaktadır.


4)Sünnet türbandan bile daha tehlikelidir. En azından türban görülüp başı ezilebilen bir tehlikedir. Oysa sünnet, sinsi ve gizli yollardan amacına ulaşmak için çalışmanın simgesi haline gelmektedir.


5)Sünnet olan çocuklara bilindiği üzere “sünnet çocuğu” denmektedir. Oysa Türk çocuklarının “Cumhuriyet çocuğu” olması, ülkemizi ilerletecek yegane güçtür.


6)Bilindiği gibi sünnet operasyonu sırasında dualar okunmaktadır. Bu merasim, yaşları küçük olan çocukların beyinlerinin yıkanması anlamına gelmektedir.


7)Sünnet masum bir operasyon olarak gösterilemez. Sünnet operasyonu ile, “şeriatın kestiği parmak acımaz” sözüne gönderme yapılmakta, böylece çocuklar şeriatçı olarak yetiştirilmek istenmektedir.

İşte bu sebeplerle, masum bir operasyon olarak gösterilmeye çalışılan sünnet'in siyasal bir simge olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır. Sünnetin yasaklanması, bizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak bir adımdır.

Not: “Sünnet Neden Siyasal Simgedir?” bölümü haberde bahsedilen gruptan alıntılanmıştır.

 

Besim Bal, bu ince tarizi beğendi.

Yayın Tarihi: 30 Kasım 2008 Pazar 13:08 Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 03:08
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
esma çin
esma çin - 12 yıl Önce

resmi yerlere girmesi yasak olan küçük bir cephanelik

banner26