Cem Yılmaz Hacca gidecek!

Cem Yılmaz'a yöneltilen en ilginç soru ise ' Yaşar Alptekin gibi hidayete mi erdiniz?' sorusu oldu.

Cem Yılmaz Hacca gidecek!

Reklâm çekimleri için uzun süredir yurtdışında bulunan Cem Yılmaz nihayet yurda döndü. Uçaktan iner inmez havalimanında yaptığı basın toplantısında magazin dünyasını sarsacak açıklamalarda bulunan Cem Yılmaz, Arog filmi çekimleri sırasında çok fazla yıprandığını ve ardından gelen reklâm çekimleriyle yorgunluğunun daha da bir arttığını belirtti. Bunu üzerine uzun süre yaptığı işlere ara vereceğini ve belli bir dönem göz önünde bulunmayacağını söyleyen Cem Yılmaz, önümüzdeki yıl içerisinde diyanet rehberliğinde hacca gideceğini belirterek büyük şaşkınlık yarattı. Hac için gerekli başvuruyu yaptığını ve heyecanla sonuçlarını beklediğini söyleyen Cem Yılmaz"ın bu açıklamasından sonra basın mensupları arasında büyük bir uğultu oluştu. Basın mensupları arasında yaşanan bu şaşkınlık üzerine, bu tepkinin beklenilen bir tepki olduğunu dile getiren Cem Yılmaz; “üzgünüm bu işin içine espiri katamayacağım” diyerek hac konusundaki ciddiyetini vurguladı.

 

YAŞAR ALPTEKİN BENZETMESİ

 

Bu durum üzerine basın mensupları tarafından soru yağmuruna tutulan Cem Yılmaz"a yöneltilen en ilginç soru ise “ Yaşar Alptekin gibi hidayete mi erdiniz?” sorusu oldu. Bunun üzerine Cem Yılmaz şu ilginç açıklamalarda bulundu: “ Hiçbir zaman hidayetin dışında olmamış birine böyle bir soru nasıl yöneltiliyor anlamıyorum. Ben Müslümanlıktan mı çıkmıştım ki şimdi hidayete ermiş olayım! Yoksa aranızda, beni çan çalarken görenler falan mı oldu? Ben şahsen Yaşar Alptekin"i de çan çalarken görmedim ama nedense hidayete erdim gibi bir ifadeyle dönüşünü tanımladı.  Tabi saygı duymak lazım! Ama ben böyle bir ifade kullanmaktan kaçınırım. Yani bu ifade bazı sıkıntılı anlamlara çıkabilecek bire içerik taşıyor.”

 

ÖNDER SAV"A GÖNDERME

 

Basın toplantısında sorulan “ Bu hac meselesinde üzerinize çok gidenler olabileceği malum. Birilerinin sizi değişik isimlerle yaftalamaya kalkışmasından çekinmiyor musunuz?” sorunsuna ünlü komedyenden kendine özgü üslubuyla şöyle cevap geldi: Yaftalanmak mı dediniz? O her zaman karşı karşıya olduğum bir durum. Düşünsenize bir adamı ömrü boyunca komedyen olarak çağırıyorsunuz ve bunu normalden sayıyorsunuz. Bundan daha büyük yafta olabilir mi? Kınayıcının kınamasından korkmaya gerek yok. Kınayıcı da onun kınaması da seyirciyi güldürmek için iyi bir komedi malzemesi olur.

 

 Diğer bir ilginç soru da Önder Sav"a gönderme yapılırcasına “Araplara para kaptırmaya mı gidiyorsunuz?” sorusuydu. Bunun üzerine salonda gülüşmeler oldu. Bu soruyu kahkahayla karşılayan Yılmaz “Beni bu politik mevzulara bulaştırmazsanız sevinirim. Diğer yandan bu işi ne turistik ne de ticari bir gezi olarak da algılamamanızı öneririm. Bu sadece belli şartlara ulaşmış kişilerin üzerine farz olan bir ibadet. Eğlenmeye değil ibadet etmeye gidiyorum. “ dedi. Hac konusunda hayli ciddi olduğu gözlenen Yılmaz"ın, hac üzerine bir bilinç edinme amacıyla kitaplar okuduğu da toplantı esnasında konuşulanlar arasındaydı. Ali Şeriati"nin Hac kitabıyla okuma işine başlayan Yılmaz"ın listesinde Necip Fazıl"a da ait bir hac kitabı olduğu söyleniyor.

 

Görünen o ki hacca gitme niyetinde olan Cem Yılmaz"ın bu açıklamaları magazin dünyasında hayli konuşulacak gibi. Öte yandan magazin dünyasının bazı çığırtkan yazarları, hac niyetiyle gündemi sarsan Cem Yılmaz"ın bu niyetinde samimi olmadığını hatta bunu bir reklâm unsuru olarak kullandığını dile getiriyorlar. İşin ilginç yanı ise bu durumu haber alan ünlü şovmen Beyaz"ın telefon açıp Cem Yılmaz"ı tebrik etmesi ve yol arkadaşı olarak yanına Mashar Alanson"u da yanına alması tavsiyesinde bulunmasıydı. Cem Yılmaz"ın bu tavsiyeyi ciddiye alacağı bilinmez ama bundan böyle bize düşen bekleyip görmek. Velhasıl kelam bu işin aslının olup olmadığı önümüzdeki hac zamanında ortaya çıkacağa benziyor.

 

Dunyabizim yalan haber servisi

Yavuz ALTINIŞIK yazdı

Yayın Tarihi: 09 Şubat 2009 Pazartesi 16:55 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
göktekikale
göktekikale - 14 yıl Önce

Ya bende haberi büyük bi ciddiyetle okuyorum. Meğerse...

Hüseyin
Hüseyin - 14 yıl Önce

Her seferinde hangi siteye girdiğimi unutup saf gibi okuyorum.

yok
yok - 14 yıl Önce

inanmıyorum yaa... duygularımla oynadılar

zeynep
zeynep - 14 yıl Önce

:)
fesubhanallah
bu yalan haber servisi dünya bizim sitesinin yalan haberler yayınlayan bir bölümümü
şaka mı bu?
servis habercisinin kurgularımı bu haber?
haberin doğruluğu nedir peki?
ben afalladım galiba
hiç anlamış değilim
birinci yorumu yapan arkdaşın sözlerine bakalırsa iyice saflaştım demektir :))

ismilo
ismilo - 14 yıl Önce

cem yılmaz zaten hali hazırda 2 kere umreye gitmiş bir kişidir. cerrahi tarikatına sempati duyduğu herkesçe malum. yani demek istediğim cem yılmazın hacca gitmesi bence çok garip bir olay değil:) bir daha ki yalan haberde daha umulmadık bir şey bekliyoruz:=)

Elif Karacan
Elif Karacan - 14 yıl Önce

Tövbe ya Rabbi!!
Ya kardeşim yalan haber,yalan mı
yoksa yalan haber aslında gerçek haber mi daha kavrayamadım:D:D

selma
selma - 14 yıl Önce

aynen ben de her seferinde "yalan haber" ibaresini görüp şok oluyor ve bu tuzağa hep düşüyorum :)) ama cem yılmaz hacca gidebilecek biri bence de.. inşallah birgün gider ve kabul olur...

cem yılmaz
cem yılmaz - 14 yıl Önce

arkadaşlar bu yalan haber değil,benim için dua edin inşaAllah gideceğim,
hepinizi Allah a emanet ediyorum,
s.a. arkadaşlar
hihihihihihi:)


banner19

banner36