Çalmaya, çırpmaya geliyor!

Dikkat bu bir yalan haber değildir! Tarık Taş 2014 yılı Üsküdar Belediye Başkan adaylığını açıkladı!

Çalmaya, çırpmaya geliyor!

İzdiham ne ola? 

Hayatımızda “İzdiham” diye bir gerçek var. İroninin dibini bulan bir oluşum. Önce izdiham.com olarak sanal alemde yelken açtı ve daha sonra matbuatta İzdiham dergisi olarak yerini aldı. Mihmandarlığını Bülent Parlak yapıyor İzdiham’ın. “Yaşamak sağlığa zararlıdır”, “kaybetmek güzeldir”, “hepimiz ölecek yaştayız”, “cinayet bir edeptir” ve “aklımız yok, deliremiyoruz” kapaklı sayılarıyla bambaşka mevzulara temas ettiler.  

Hele  bir de İzdiham ekibinin SKL Hareketi var ki enteresan. Nefes alıp-vermenin çok ciddi bir eylem (devrim…) cesaret olduğunu bilen ve bildiren, her şeyin ve herkesin bir şekilde ALLAH ile bağlantısı olduğunu bilen, toplumsal sorunları toplumun günahları (kompleksleri) olarak gören bir oluşum olan SKL Hareketi “ya bizim efkarımız ne olacak” diyerek çok ilginç eylemler düzenliyor. 5554 

İlginç Eylemler 

Daha önce Kadıköy İskelesinde bağıra bağıra kitap okuma eylemi, sigara içme eylemi, Filistin için taş toplama eylemi, Filistin şiirlerini okuma eylemi bu eylemlerden sadece bir kaçı. 

Geçtiğimiz Perşembe günü SKL Hareketi 2014 yılı Üsküdar Belediye Başkan adayını açıkladı ve bunu eylemle halka tanıttı. SKL Hareketinin Belediye Başkan adayı dünyabizim.com okurları için tanıdık bir isim: Tarık Taş 5555

Başkan Tarık Taş! 

Tarık başkanı desteklemek, onu yalnız bırakmamak için 18:30 gibi Üsküdar iskelesindeydik. Eylem tanıtım eylemi 18:38’de başlayacaktı. Ancak medya mensubu arkadaşlar geciktiği için 19:04’te eyleme başlanıldı. Herkese a4 kağıdına basılmış aşağıda alıntıladığım metni dağıttı SKL Hareketinden arkadaşlar. 

Tarık Taş, şimdi 24 yaşında. 2014 yılında yapılacak yerel seçimler için şimdiden Skl Hareketi'nden adaylığını koydu. O, bir şeyleri düzeltmeye değil, yemeye, hırsızlığa, çalmaya geliyor. 

O, şiir okuma bilmeyen temizlik işçilerini işten atmaya geliyor.

O, en yakınlarına ihale vermeye geliyor.

O, yandaşlarını zengin etmeye geliyor.

O, viran olmuş kadınlara hakaret etmeye geliyor.

O, en başta kendisini, sonra akrabalarını ihya etmeye geliyor.

O, çalmaya geliyor.

O, Üsküdar'ı umursamadan nasıl 5 yıl başkan olacağını göstermeye geliyor.

O, yalan söylemeye geliyor.

O, devletin, milletin, fakirin fukaranın hakkını yemeye geliyor.

O, geliyor. Tarık Taş geliyor. 5556

Yaklaşık 17 dakika süren eylem oldukça renkliydi. Tarık başkanın basın bildirisini eline alan İstanbullular önce ne olduğunu anlamaya çalıştılar. Metni okuyanlar ise bastılar kahkahayı. Gözlemlediğimiz kadarıyla metni ciddi ciddi okuyanlar bile oldu. 

Tarık Başkan neler yapacak neler! 

Eylemden sonra 15-16 kişi çay içmeye gittik. Tarık başkan bize nasıl bir başkan olacağını anlattı. Kız kulesini, belediyenin ana binası yapacağını, kız kulesinin etrafında koruma olarak timsah bulunduracağını söyledi. Ayrıca hepimizi ihale komisyonu yönetim kuruluna alacağını da vurguladı. Dünyabizim.com için ne yapacağını sorduğumuzda ise daha çok yeme işiyle meşgul olacağı için kültüre çok fazla önem vermeyeceğini, ancak Asım Gültekin Kültür Merkezi açıp bütün dünyabizim.com yazarları için burada etkinlikler yaptıracağını söyledi. 5557

Simit ve çay eşliğinde birkaç saat hoş bir sohbetimiz oldu. Zaten Bülent Parlak da eylemlerin bahane muhabbetin şahane olduğunu ve bundan böyle sık sık oturup sohbet etmemiz gerektiğini söyledi.  

E.Fatih Bilge izledi, beğendi, güldü ve yazdı. Üsküdar/İstanbul

Yayın Tarihi: 21 Haziran 2009 Pazar 18:24 Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2009, 09:47
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
bekir özdemir
bekir özdemir - 13 yıl Önce

ben bu tuhaf haberden, söylemek istediklerinden, esprilerden hiçbir şey anlamadım. anlayan beri gelsin!

İzdihamist
İzdihamist - 13 yıl Önce

İzdiham biraz da anlaşılmamaktır!:)

Kelime
Kelime - 13 yıl Önce

Belediyeler her köşe başına park yapmalı. Ya da bedava oyuncak dağıtmalı. Böyle yapmadıkları zaman çocuklar başka şeylerle oynamaya kalkıyorlar. Mesela geçen gün bizim yeğenin oynamak istediği tencere kapağını buldu. Bu kavuşmanın trajik tarafı neydi peki? Yeğen, tencereyle kapağın arasında kaldı. Bizim yeğen inekşabanvari yahni olmadan ivedilikle bu oyuncak sorunu çözüme kavuşturulmalı...

ceren candemir
ceren candemir - 13 yıl Önce

Bir-iki genç toplanıyor... Site reklamı yapmaksa amaç, böyle eylemlere gerek yok...

nun vav he
nun vav he - 13 yıl Önce

yoksa amaç edindiğiniz şey amaçsız yaşamak mı ?

tıptıs
tıptıs - 13 yıl Önce

HEEE HAZIR ALDIK DINGIL!

ad
ad - 13 yıl Önce

http://www.facebook.com/profile.php?id=1626633090&ref=nf#/group.php?gid=82531007246&ref=mf

Cihan Beyaz
Cihan Beyaz - 13 yıl Önce

Ne kadar ciddisiniz. Ey yorumcular ne kadar gülmeyi unutmuşsunuz. Ben haberi gülerek okudum. Bu haberden fıkhi tahlil yapmanıza gerek yok. Gayet güzel ve neşeli bir eylem olmuş. Asık suratlı adamlardan haz etmiyoruz. İzdiham'ı seviyoruz.


banner26