Cafcaf'tan Danıştay'a şok öneriler!

Cafcaf 33. sayısında akıl dağıtıyor. İşte birbirinden ilginç 14 öneri..

Cafcaf'tan Danıştay'a şok öneriler!
Cafcaf Sayı 33
(+)

 

Bildiğiniz gibi mizah derginiz Cafcaf 15 günlük oldu (hala bilmeyenlere de bu vesile ile duyurmuş olalım) ve bundan en fazla HSYK, Yargıtay ve Danıştay kazançlı çıktı. Nasıl mı? Anlatalım…

Malumunuz üzere bu ülkede akla ve vicdana uygun her hamle bir şekilde bertaraf ediliyor. Tam katsayı zulmü bitiyor diyoruz; ortaya Danıştay çıkıyor. HSYK tüm teamülleri alt üst edecek kararlar veriyor vs. Sonrasında ise koca koca kurumlar, çok komik durumlara düşüyorlar.

Cafcaf 33. sayısında, bu kurumlara ve daha başka ihtiyaç sahiplerine çok ilginç önerilerde bulunmuş. Buyrun hep beraber inceleyelim.


 

Akıl akıldan üstündür

HSYK, Yargıtay, Danıştay ve başka ihtiyaç sahiplerine öneriler…

 

1-) Camilere bomba koyunca Müslümanların tahrik olacağını zannetmeniz çok şirin. Ama onları hiç tanımamışsınız. Bomba yiyen Müslüman tahrik olamadan ölür. Onun yerine klimaları sökseniz, ön saflardaki alttan ısıtmaları işlemez hale getirseniz, bütün mikrofonlar parazitlense.. Asıl bunlar cemaati ayaklandırıp evlerine dağıtır. Namazlar evde kılınır.

2-) Diyanette vardır mutlaka birkaç tane adamınız. Organize edin, Cuma günleri camilerde hukuka, hukukçuya güvenme konusunda hutbe okutun.

3-) Mahya zaten bidat, yani gelişmeye müsait bir alan. Mahyaları daha verimli kullanın.

4-) Yeni Atatürk hadisleri uydurun. Hem onun cezası normal hadis uydurmak gibi ağır değil. Bu fırsatı değerlendirin. “Yargıç esnası en asil duyguların insanıdır.” Müslümanlar hadis uyduramayacağı için avantaj sizde.

5-) İmamların çalışma koşulları daha iyileştirilir, maaşları arttırılırsa İHL mezunlarının başka alanları tercih etmesinin önüne geçilir. Ama imamlığın çok cazip bir meslek haline gelmesi sakıncalı, aydın ve gürbüz Cumhuriyet çocuklarının imam olmaya çalışmasını istemeyiz.

6-) Viyana YÖK’üyle yazışın. Onlar da katsayı getirsin.

7-) YÖK demişken.. Dikkat edin, YÖK sizin boş bir anınızı kolluyor olabilir, sizi deneyebilir. Arada katsayıyı ilk defa yürürlüğe sokan kararı önünüze koyabilir. Onu sakın iptal etmeyin. Sarı kapaklı dosya, köşesinde işaret var.

8-) Sınavdan bir gün önce, YÖK’ün alacağı olası bir karara karşı Cumartesi günleri Nöbetçi Danıştay Dairesi çalıştırın. Kazığı yemeyin.

9-) Halkın popüler olana ilgisinden faydalanın. Kadirizm’i bir deneyin mesela. Verin parasını “statüko ne diyorsa inanacaksın!” desin. Gündemi yakalayın.

10-) Hipo-hop kültürünü de es geçmeyin. Gençleri kazanmak için önemli bir adım. Toplayın yandaş grafiticileri, Türkiye’yi uçtan uca darbe yanlısı duvar yazılarıyla süslesinler.

11-) Birkaç hocanın daha yıldızını parlatın.  Piyasadaki popüler hocalardan en az üç tanesi sizin olsun. Gençten yetiştirin. Altyapıya önem verin.

12-) Yeni Fadime Şahin-Müslüm Gündüz kumpasları hazırlayabilirsiniz. (Belki de hazırlıyorsunuzdur, ama isimler biraz daha içlerinden birileri olsun mümkünse.)

13-) Darbe planı ortaya çıktığında bile operasyon ismi amacınıza hizmet etsin. Başarısız olsa bile planınız konuşuldukça operasyon için seçtiğiniz isimler propagandanızı yapsın. Yani şimdi saçma sapan “balyoz” yerine “adi başbakan darbe planı” demiş olsaydınız, nöbetteki uykulu üç beş asker yerine bütün Türkiye’nin ağzında “adi başbakan”ı sakız etmez miydiniz?

14-) Yargı, siyasi sistemin “reset” tuşunu tamir ettirsin, üşengeçlik etmesin. Var öyle bir tuş, biliyoruz.

 

Halil Yılmaz bildirdi

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2010, 18:29
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mine
mine - 11 yıl Önce

çok harika valla.böyle bir dergi olamaz.devamını bekleriz.mizahınız bol olsun.....

fkgk
fkgk - 11 yıl Önce

2 de 1 çıkan yeni sayıyı dün aldım hatmettim.çok beğendim özellikle karşıt görüş isimli yeni bölüm harika zihin açıcı olmuş.lakin hamza nerde sayın gyy hamzasız bir cafcaf düşünemiyorum.

Bayram Abi
Bayram Abi - 11 yıl Önce

bazı cahiller, sığ tipli sıpalar sizi anlamıyor diye üzülmeyin. anlamamalı, çünkü sıpadır..kafası basmaz, çünkü başka organları ile yaşar, öküzdür çünkü bilmez mizah neyin nesidir. iki yellenmeye güler bazıları. cafcafın sadece cımbızcısı bile cafcafı çıkartanların yüceliğini göstermeye yeter.. varolasınız.

banner19

banner13

banner26