banner17

Cafcaf'ın 23 Nisan sürprizi: Miki!

Cafcaf bu hafta yine çok konuşulacak. Dünyanın en ballı meslekleri, 23 Nisan vs.

Cafcaf'ın 23 Nisan sürprizi: Miki!

Genel Kurmay Başkanı’nın koltuğuna 23 Nisan’da hangi çocuk oturacak!? Dünyadaki en ballı on meslek hangileri? İngiliz askeri İslamiyet’in hangi unsuruna silah sıkıyor? Büyük Rıdvan Dilmen gerçeği! İBB ne yapıyor!? TSK hangi pisliğe basıyor? Ulusalcı ile milli dindar arasındaki 7 benzerlik! Cafcaf tehlikeli konulara değiniyor!

36. sayı dopdolu

Cafcaf Sayı: 36
(+)

36. sayısını çıkaran Cafcaf, 23 Nisan'ın yaklaşmasıyla, 27 Mayıs 2009'da Hakkari Çukurca'daki bir mayın patlamasını gündemine almış ve bir çocuğu Genel Kurmay Başkanı'nın koltuğuna oturtuyor! 20. Jandarma Genel Komutanına “aferin(!)” diyor ve soruyor: "Yıl 2010, 23 Nisan… Uykularımız kaçıyor, o koltuğa bu kadar yakışacak çocuğu nerden bulacağız? Kim bu görevi hakkıyla yerine getirebilecek." Öyle görünüyor ki Yusuf ile Ebru’nun çizdiği kapak, çok konuşulacak…

Ballı meslekler

Ve işte Cafcaf’a göre dünyanın en ballı 10 mesleğinden örnekler;
·         Edebiyat dergilerinin kargo dağıtıcılığı
·         Doğan Medya Grubunda gazetecilik
·         Bayrak üreticiliği
·         Tekel Bayisi olup Cafcaf’ı saklamak isteyene küfretmek

İmtihan dünyamız

Yusuf Kot’un hazırladığı Kılavuz köşesinde ise bu hafta işlenen konu “imtihan dünyası”!
Kendi imtihanını kendisi yapan imam, adaya düşen imanlı kişilerin imtihanı, Werther’in imtihanı, bankayla çalışanın imtihanı, bombacının, dilenciye para verenin ve daha nicelerin imtihanı Kılavuz’da… İmtihanın en ilginci ise ‘Sade Hayat’çıların imtihanı olmuş…
Cafcaf yine dolu dolu, hem güldürüyor, hem mesaj veriyor. Okunmaya değer yeni sayı sıcak sıcak hafif kızarmış bir halde bayide sizi bekliyor!

 

Yavuz Selim Güneş, “bir haftaya Cafcaf okuyarak başlamak güzel” dedi ve tavsiye etti…

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2010, 21:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esad Eseoğlu
Esad Eseoğlu - 9 yıl Önce

ben bu pazar aldım ve yavuz selim haklı galiba.. :)) haftaya cafcaf ile başlamak hoş..

nail dereli
nail dereli - 9 yıl Önce

cafcafın tamamen genç çizerlere bırakılması gayet yerinde olmuş. turgut yılmaz,ahmet keskin,yüksel bayram,behlül balkan,mehmet keskinkılıç,önder yavuz .vs.vs. gibi. çizgileri esprileri eskimiş elemanların cafcafla yollarının ayrılması iyi ve güzel olmuş.

banner19

banner13

banner20