Ankara'da futbol okulu açılıyor!

Fenerbahçe Futbol Okulunda genç futbolcular İsmet Özel şiirleri ve Tahir'ul Mevlevi okuyarak yetiştirilecek!

Ankara'da futbol okulu açılıyor!

İsmet Özel1970’lerde futbol sahalarında fırtına gibi esiyordu Zafer Göncüler. 1980’lerin sonunda antrenörlüğe de başladı. Çeşitli takımları çalıştırdı. Biz Zafer Göncüler’i futbol ahlakı, disiplini, çalışkanlığı ve entelektüel kimliğiyle de tanıyoruz.

Zafer Göncüler şimdilerde Fenerbahçe Futbol Okulu Koordinatörlüğü yapıyor. Fenerbahçe Spor Kulübüne ve Türk Futboluna Yeni yetenekler kazandırılması hedefiyle açılan spor okulunda genç sporculara müsabakalara katılımları  için gerekli çağdaş eğitimi vermek için mücadele ediyor.

İsmet Özel okuyacaklar!

Okulda teorik ve uygulamalı eğitim faaliyetleri Zafer Göncüler' in belirleyeceği esaslar ve eğitim planı çerçevesinde gerçekleştirilecek. Sabah saat 08:00-09:00 arası İsmet Özel’in Bir Yusuf Masalı şiirlerini okuyarak eğitime başlayacak olan genç futbolcular, düz koşu, slalom çalışmaları ve salonda çalıştıktan sonra 15:00-17:00 arasında yapacakları çift kale maç ile günü tamamlayacaklar.

Tahir'ul Mevlevi, MesneviAkşamları Tahir'ul Mevlevi dersleri

Akşamları ise 18:00-19:30 arası Tahir’ul Mevlevi’nin Mesnevi şerhini okuyarak nefslerinin eğitimi ile meşgul olacaklar. Mesnevi dersinden sonra ise bilgisayarda FİFA 2010 oynayarak Ersun Yanal’ın Türk futboluna kazandırdığı teknolojik eğitimi öğrenecekler.

Önce Ahlak!

"Büyük futbolcuların hedefleri entelektüel donanımla gelişir, diğerlerinin arzuları vardır ve küçük düşünürler" felsefesini benimsiyor bu okul.

Öğrenci ve velilere, verilen eğitimin amacının herhangi bir yarışmaya hazırlık olmadığını dile getiren Zafer Göncüler, eğitimin sağlıklı bir yaşam için tamamen eğlence ve sportif amaçlarla verildiğini söylüyor.

Okul bu amaçla öğrencilerin kendi eğitimleri ile futbolu birlikte yürütmeleri için hassasiyet gösteriyor. Yakında açılacak başvuru merkezlerine velisi ile birlikte gelenler kayıtlarını yaptırabilecekler.  

Okulun bir başka özelliği de öğrencilerin kullanacağı forma ve malzemelerde tescilli ve orijinal Fenerbahçe  ürünleri kullanması.  

Hem İsmet Özel, hem Mesnevi hem de futbol için bu kursa kaydolmakta fayda var!

 

Oytun Göncüler, uydurdu.

Dünya Bizim Yalan Haber Servisi

Yayın Tarihi: 05 Ocak 2010 Salı 08:30 Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2010, 08:17
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahatma
mahatma - 11 yıl Önce

yalan malan ama aslında fena bi proje de sayılmaz. böyle futbol okulları herdaim lazımdır biizinillah..

meraklı hasan
meraklı hasan - 11 yıl Önce

Değerli cafcaflar, İsmet Özel'e her türlü hakareti veriyorsunuz da, niye üstatlarınıza toz kondurtmuyorsunuz.

...
... - 11 yıl Önce

Hem mesnevi hem İsmet Özel hahahahıııııııhhhhhhhhhhhhh...

banner26