banner17

Zileli militarizme teslim olma!

Sol bir yazar Gün Zileli. İsviçre'de yaşıyor. Türkiye'den bazı zorunluluklara uymak istemediği için çıkmış. Şimdi de İsviçre onu çıkarmak istiyor..

Zileli militarizme teslim olma!

Memleketin okur-yazarlarının, hak ve adalet çerçevesi dâhilinde tavır koymaları gereken çok şey var. Bunlardan önemlilerinden birisi, 21. yy. denen bu garabete çevirdiğimiz dünyada, çok ihtiyaç duyduğumuz, beynimizin nefes almasını sağlayacak olan “Düşünce Özgürlüğü”nü savunmaktır. Muhtemeldir ki, sınırlarımız olacaktır. Sınırsızlığı isteyen insanın, insanlığı da sırra kadem basar… 

Gün Zileli Destek
(+)

Darbecilerle güç teşkil etmek istemedi

Ölüme giderken bile; hayatın bizzat kendine zıt olan despotizmden referans cümleler kuranları bile o despotlar anlamaya yanaşmadı, astılar! O asılanlara yapılanların yanlışlığını dindarlar gayet adilane teslim ediyorlar.

Elbette muhafazakârlığın anlama çabası ile arası pek olmadı, o ezikliği seçti çoğu kez ama İslamcı denilen dindarların çekinmediği şeyi muhafazakârlar ucundan yapabilse keşke, ezikliğe düşmeden, diri bir bilinçle!  

Gün Zileli; benim yaklaşık iki aydır ancak internet sitesi sayesinde takip edebildiğim bir Türk yazarı. Türkiye topraklarından kovulmuş; İsviçre’de yaşayan anarşist bir Türk yazarı. İsviçre Devletinin aldığı bir kararla İsviçre topraklarından da çıkarılmasına karar verilmiş. Düşüncesine, katılır/katılmayız. Ama bizim, “sen ne yaparsan yap ben seni sevmiyorum; gözünün üstünde kaş var.” demeye hakkımız yok…

Gün ZileliGün Zileli'nin Türkiye'deki suçu darbe yapanların arasında yer almak istememesi. Militarizmin insana boyun eğdirmesine tâbi olmamayı tercih etmiş olması.

Paran yok, çık!

İsviçre ise parasızsın diye çıkartmak istiyor Gün Zileli'yi. PEN Yazarlar Kulübüne başvurmuş dostları İsviçre'de. İlkin olumsuz cevap vermişler. Bugünlerde ilgilenmeye başlamışlar.

Muhtemelen Gün Zileli Türkiye'deki militarizme teslim olmamayı başaracak! Ya biz?? Bize, bizim çocuklarımıza ne olacak? Yazar Gün Zileli ye destek için: 

http://www.gunzileli.com sitesini ziyaret edebilirsiniz...   

 

Taha Bilen “gün” bugün dedi

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2010, 18:42
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Durmuş
Ahmet Durmuş - 9 yıl Önce

Bu adam anarşist. yani ilahı vicdanı. yani Allah'a inanmıyor.
ve bu adamı desteklemek için bu siteden öğüt alıyoruz.
sonra da ahmet hakan eleştirisi yapıyorsunuz site olarak. bu kara mizah size de garip gelmiyor mu?

Harun
Harun - 9 yıl Önce

Gün Zileli'yi savunmadan önce biraz daha tanınmasında fayda olabilirdi. Bu cümleyi de Gün Zileli'nin İletişim Yayınları'ndan çıkan 4 ciltlik otobiyogarfisini okumuş biri olarak sarfediyordum.

Gün Zileli 1960-80 arası Doğu Perinçek'in sağ kolu olmuştur. Aydınlıkçı- Maoucudur. 1980den sonra ayrı düşmüşlerdir.

Harun
Harun - 9 yıl Önce

Gün Zileli kötü biri değil ama daha Marxistler bu kişiyi savunmadan neden İslami yayın yaptığını savunan bir site bu kişi hakkında savunma yapıyor ? Kitaplarını okursanız değil İslamcılığa İslamiyete bile iyi bakmayan bir görüşe sahip.

Hak ve özgürlük temennileri yapılmadan kimin savunulduğunun gayet iyi bilinmesi gerekir.

müslüman
müslüman - 9 yıl Önce

hani bizim sağcılıktan islamcılığa islamcılıktandan müslümanlığa doğru bir gelişimimiz vardır bilirisniz.bu ara forumların çeşitli tepklilerine rağmen güzel bir tavır sergilenmiş..

e
e - 9 yıl Önce

müslüman aynı dininden olmasa bile bütün mazlumlara, hakkı yenmişlere karşı ilk önce söz alabilmelidir. adalet, hak, hukuku sadece kendimiz için değil, başka ezilenler için de aramalıyız.
hala 28 şubat'tan ders almadık demekki. şimdi başörtüsü zulmü için üniversitelerde müslüman gençler ile beraber yürüyen solcu özgürlükçü guruplar da vardı. onlar niye yürüdüler o zaman... bize düşen bir şey yok mu şimdi..

banner19

banner13

banner20