Zarifoğlu'nun Sultan'ını besteledi!

Mustafa Demirci, son albümü Sen ve Ben'de Sultan'ı bestelemiş.

Zarifoğlu'nun Sultan'ını besteledi!

Yıllardır önemli işlere ve güzel müziklere imza atan Mustafa Demirci’nin yeni albümü “Sen ve Ben” Temmuz ayının başlarında raflardaki yerini aldı. Dokuz parçalık, “ben rüzgârım sen ateş” sözüyle dinleyicinin beğenisine sunduğu albümdeki ilk parçanın ismi ise “Sultan”!

Mustafa Demirci, “Seçkin bir kimse değilim / İsmimin baş harflerinde kimliğim” diye başlayan o güzel Cahit Zarifoğlu şiirini kendi müzik deneyimi ile bestelemiş ve yorumlamış. Mustafa Sen ve Ben, Mustafa DemirciDemirci albümün teşekkür kısmında Zarifoğlu’nun oğlu Ahmet Zarifoğlu’na ve hanımı Berat Zarifoğlu’na teşekkür etmeyi de ihmâl etmiyor.

Bu ilk beste değil!

Mustafa Demirci’nin bu eseri, Zarifoğlu’ndan yapılan ilk beste değil. Daha öncesinde de bilineceği üzere Selçuk Küpçük, “Anılar Defterinde Gül Yaprağı” isimli şiirini bestelemişti. Yine Uğur Aslan, “İstanbul Şiirleri” albümünde Zarifoğlu’nun “Mavi Gök Orda mı” isimli şiirini seslendirdi. Taner Yüncüoğlu da Zarifoğlu’nun bir çocuk şiirine beste yaptı ama henüz bu herhangi bir yerde yayınlanmadı. Ve yine Yusuf Goncagül gibi genç müzisyenlerin de birtakım besteler üzerinde çalıştıkları biliniyor.

Cahit Zarifoğlu, “müzik için fazla şansım olmadı” diyen ve dostu Erdem Beyazıt’ın ifadesi ile “az miktarda gitar tıngırdatan” bir şairdi ama onun yazdıkları birçok müzisyene ilham kaynağı oldu ve olmaya devam ediyor.

 

Yavuz Selim Güneş haber verdi

Yayın Tarihi: 10 Ağustos 2011 Çarşamba 02:45 Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2011, 03:22
banner25
YORUM EKLE

banner26