Zarifoğlu'nun şiir kitapları tek tek basılsın!

Cahit Zarifoğlu’nun radyo oyunları kitaplaşıyor, ‘Serçekuş’u çizgi film oluyor, çocuk kitapları tiyatroya uyarlanıyor..

Zarifoğlu'nun şiir kitapları tek tek basılsın!

 

 

 

Cahit Zarifoğlu’nun 19 kitaplık külliyatını uzun bir süredir özenle Beyan Yayınları basıyor ve kitaplar Türkiye’nin her yerindeki okuyucularına ulaştırılıyor. Bu konuda yayınevi sahibi Ali Kemal Temizer Bey ile birlikte Ayhan Aras ve Tevfik Ekiz ağabeyimiz büyük bir teşekkürü hak ediyorlar.

Cahit Zarifoğlu’nun yeni kitabı yolda!Cahit Zarifoğlu, Yedi Güzel Adam

Yayınevinden kısa zaman önce aldığımız bilgilere göre Zarifoğlu’nun yeni kitabı bir ay içerisinde okurla buluşacak. Mustafa Ruhi Şirin’in yayınevine teslim ettiği ve Cahit Zarifoğlu’nun radyo oyunlarından oluşan dökümanlar, yakın bir zamanda Zarifoğlu kitaplığına bir yenisini eklemiş olacak. Kitapla ilgili şimdilik bu kadar bilgi var elimizde. Detaylar kesinleştikçe yine dunyabizim.com’dan haber vermeye devam edeceğiz.

Beyan Yayınları’na bir önerimiz var!

Cahit Zarifoğlu’nun yayınlanmış dört şiir kitabı ile kitaplaşmamış şiirleri yayınevi tarafından “Şiirler” ismiyle 496 sayfalık bir kitap halinde basılıyor. Ama biz yayınevine bu şiir kitaplarının, tıpkı ilk basıldıkları zamanda olduğu gibi tek tek basılmasını öneriyoruz. Hatta aynı kapakla, aynı dizayn ile! İmkânlar bakımından bu ne kadar mümkün olur bilemiyoruz ama bu ricamız olsa çok güzel olur. Günümüzde başka şairlerin kitapları için bu önerdiğimiz şeyin örnekleri mevcut.

Zarifoğlu’nun eserleriyle ilgili çalışmalar…

Cahit Zarifoğlu gibi bir değer için birçok çalışma yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Zarifoğlu’nun Serçekuş isimli eserinin çizgi film çalışması bugünlerde bitmek üzere. Bununla birlikte bu çocuk kitaplarının tiyatroya uyarlanması ile ilgili birtakım çalışmalar devam ediyor.

İnşallah tüm bu çalışmalar böylesi bir değerin daha çok insan tarafından tanınmasına, onun eserlerinin anlaşılmaya çalışılmasına vesile olur. Zira Zarifoğlu’nun on yıllar önce yazdığı her şey hâlâ tazeliğini ve tüm önemini korumakta.

 

Yavuz Selim Güneş beyaz haberler verdi

Yayın Tarihi: 15 Eylül 2012 Cumartesi 11:05 Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 15:17
YORUM EKLE

banner19

banner36