Zarifoğlu'nun bir eseri daha!

Zarifoğlu'nun eserleri bir bir tamamlanıyor. Sıra mektuplarda… Hararetle bekliyor ve duyuruyoruz…

Zarifoğlu'nun bir eseri daha!

10971Cahit Zarifoğlu’nun tüm eserlerini Beyan Yayınları okuyucularla buluşturmaya devam ediyor. En son Zarifoğlu’nun “Mavera” ve “Kadın ve Aile” dergisine gelen ürünlere verdiği cevapları “Okuyucularla” ismiyle kitaplaştıran Beyan Yayınları şimdi de Cahit Zarifoğlu’nun mektuplarını kitaplaştırıyor.

Aynı zamanda Mavera Dergisi şairlerinden de olan Mustafa Özçelik’in böyle bir çalışmanın altına girmesi bir okul görevi görmüş olan  Mavera Dergisi’nin eğitimine devam ediyor olduğunu da gösteriyor. Kendisinden bilgi aldığımda böyle bir çalışmanın güçlüğüne değinen Özçelik bu konuda katkısı olabileceklerden yardım istiyor. Bu sebeple Mustafa Özçelik’in iletişim adresini de veriyorum: [email protected]

Kitabın ismi ne olacak? 

Zarifoğlu’nun mektupları kitaplaştırıldığında “Mektuplar” başlığını taşıması yüksek ihtimal. Ama yine de Özçelik kitaba istişare ile bir ismin konulacağını söylüyor. 

Zarifoğlu kimlerle mektuplaşmış?

Zarifoğlu’nun özel mektuplarının bulunması muhtemel iki grup var. Birincisi dostları, büyükleri, akrabaları… İkincisi ise bazı okuyucuları… Asım Gültekin'in Mustafa Ruhi Şirin'den aktardığına göre Zarifoğlu 4 binden fazla mektup yazmış. 

Bunlar arasında kimbilir kimler var kimler?!! Merakla bekliyoruz. 

10972

Zarifoğlu'nun 1961 yılında Maraş Valisi Orhan Akbay'a yazdığı mektubun 9. sayfası

Külliyat tamamlanıyor… 

2009’un sonunda Zarifoğlu’nun okuyuculara dergilerden veridiği cevapları “Okuyucularla” ismiyle yayınlayan Beyan Yayınları Cahit Zarifoğlu eserleri içerisinde eksik bırakmamak konusunda kararlı. Bu konudaki titizliği bakımından Ali Kemal Temizer Beye teşekkür ediyor, Mustafa Özçelik’e de kolaylıklar diliyoruz.  

 

Abdüssamed Bilgili postacınız oldu

Zarifoğlu galerisi için tıklayın.

 

Yayın Tarihi: 24 Ocak 2010 Pazar 14:43 Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 10:53
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
m. fatih kutan
m. fatih kutan - 11 yıl Önce

benim dünya bizim'deki ilk haberime konu olan zarifoğlu'nun stefan andres'in 'biz bir ütopyayız' çevirisini de yayınlayıversin beyan yayınları. rilke üzerine tez çalışmasını da. yoksa külliyat eksik kalır. haber burada;
http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=671

Mustafa UĞURLU
Mustafa UĞURLU - 11 yıl Önce

Bu çalışmalar devam etsin isteriz. Tüm külliyat tamamlansın. Benim bir ricam daha var. Okuyucularla kitabı yayınlandı. Güzel de oldu. Ancak kitabı okurken bir eksiklik duydum. Cahit Ağabey güzel güzel cevap vermiş ama biz hangi esere bu cevapları vermiş bilemiyoruz. Okuyucularla kitabına, gönderilen eserlerin eklenmesi iyi olmaz ama zarifoğlunun eleştirisini yapmış olduğu eserleri de ayrı bir kitap olarak yayınlasanız çok iyi olur. Tabii mümkün mü bilmiyorum ama içimden öyle geçiyor.Kolay gelsin

Dr.Sarper Sağlam
Dr.Sarper Sağlam - 11 yıl Önce

Cahit Abinin her kitabı her satırı çok kıymetli benim için.


ne diyelim, bekliyoruz.

hande
hande - 11 yıl Önce

Zarifoğlu'ndan alıntılar, onun hakkında yazılar çok yerde okudum ancak kitaplarını okumaya başlayamamak benim için büyük bir eksiklik olarak hala hayatımda duruyor. Kitaplarını okumaya hangisinden başlamalı, onu ve fikirlerini adım adım tanımak için ilk nokta neresi olmalı, fikir verebilecek arkadaşların önerilerini bekliyorum?

banner26