Zarif şairin kabri başındaydık!

7 Haziran Pazar günü Cahit Zarifoğlu'nun kabri başındaydık.

Zarif şairin kabri başındaydık!

5286ZARİF İNSANIN KABRİ BAŞINDA 

7 Haziran hepimizin malumudur ki Cahit Zarifoğlu büyüğümüzün vefat yıldönümü. Her yıl mutad olduğu üzere kabri başında bir grup inanmış insan, vefalı dostları buluştular ve güzel insanı bir kez daha yâd ettiler.

Sabahtan Rasim Özdenören ve Burç FM yayın yönetmeni Bünyamin Şen Zarifoğlu'nun kabrini ziyaret ettiler. Ardından genç kızlarımız kabir başında hatim tamamlamak üzere kabristana geldiler. İki hatimi tamamlayana kadar, saatlerce kabirden ayrılmadılar. Hatimlerin duasını ise ikindi vakti Asım Gültekin yaptı.

5287

Daha sonra Çocuk Vakfı ve Ailesinin organize ettiği buluşma, Küplüce Camii’nde kılınan öğle namazından sonra kabri başında gerçekleşti. Üstad’ın oğlu Ahmet Zarifoğlu babasından aldığı o güzel simasıyla gelenleri karşıladı. Zarifoğlu ağabeyin eşi, çocukları, damadı, torunu da oradaydı. Kur’an-ı Kerim’i STV’den sesine, simasına aşina olduğumuz Yusuf Ziya Özkan okudu. Ardından Kâmil Büyüker başta Cahit Zarifoğlu, hemen yanı başında yatan Kasım Arvasi, Sait Zarifoğlu, Alaaddin Özdenören, Akif İnan ve Erdem Beyazıt başta olmak üzere, ümmetin şairleri, kalem ve kelam sahiplerini de zikreden bir dua yaptı. Okunan Fatihalardan sonra dostları Zarifoğlu ile ilgili hatıralarını yine hatıra geldiği kadarıyla naklettiler. Kimler yoktu ki: Mustafa Ruhi Şirin, Ali Kemal Temizer, Fahrettin Gün, TRT İstanbul Radyosu Müdürü Ahmet Akçakaya, Şair Cafer Turaç, İl Kültür Müdürü Ahmet Emre Bilgili görebildiğim isimlerdi. Bu arada önemli bir haber de konuşmalar arasında nakledilmiş oldu. Mavera’da yer alan ve Cahit Zarifoğlu’nun cevapladığı mektupların yer aldığı okur köşesi mektupları-cevapları kitaplaşacakmış. Beyan yayınları sahibinden bu müjdeyi de almış olduk.

Kamil Büyüker, Fatıma Uygun ziyaret etti, haber verdi

Yayın Tarihi: 08 Haziran 2009 Pazartesi 19:38 Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2009, 10:08
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kefnun
kefnun - 12 yıl Önce

Bu arada önemli bir haber de konuşmalar arasında nakledilmiş oldu. Mavera’da yer alan ve Cahit Zarifoğlu’nun cevapladığı mektupların yer aldığı okur köşesi mektupları-cevapları kitaplaşacakmış. Beyan yayınları sahibinden bu müjdeyi de almış olduk.


ne güzel bir haber merakla bekliyoruz...

Allah rahmet eylesin

Hatice Algın
Hatice Algın - 12 yıl Önce

Rasim Özdenören hocamızın sabah erkenden ziyaret ettiğini orada Berat teyzemizden öğrendim. Lakin daha önceden bilseydik erken gelirdik.
Açıkçası beni en çok etkileyen Cahit Zarifoğlu'nun kabri başında hatim indiren iki hafız arkadaştı. Allah onlardan razı olsun.
Kabristandakilerin Kur'an'dan ne kadar nasipli olduklarını düşündüm ve imrendim.

Sarper Sağlam
Sarper Sağlam - 12 yıl Önce

Yine gelemedik, orada olamadık ama ruhumuz hep CZ'yi aradı. Günümüz, yaptığımız işimiz olan hastalara moral vermekle, onların acılarını dindirmeye uğraşmakla geçerken kalbimizde hep CZ'nin samimiyeti, kelimeleri, şiiri, ihlası ve adamlığı vardı.

bir dahakine eğer ölmezse, bu garib de katılmak istiyor.
duaya amin denir. siz de lütfen amin deyiniz.

banner26