Zarif Mektuplar geliyor!

Cahit Zarifoğlu'nun bir kısım mektuplarının yer aldığı 'Mektuplar' isimli yeni kitabı bu ay sonu Beyan Yayınları'ndan çıkıyor.

Zarif Mektuplar geliyor!

Cahit Zarifoğlu’nun hep çok mektuplaştığını duyarız. Dostlarıyla, okuyucularıyla, ailesiyle… Yaşamak isimli o ünlü eserindeki babasıyla arasında geçen mektuplaşmalara doyamamıştık. Babası Niyazi Zarifoğlu Bey’in hemen her mektubunu özellikle “namaz” vurgusuyla bitirmesi de, bu mektuplarda hafızamızda kalan şeylerden biriydi.

Cahit Zarifoğlu
(+)

Şahsî mektupları da kitaplaştı

Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz yıl Eylül ayında, Cahit Zarifoğlu’nun oğlu Ahmet Zarifoğlu ile Selçuk Azmanoğlu editörlüğünde Okuyucularla isimli yeni bir kitap çıkmıştı. “Okuyucularla”, Yedi Güzel Adam ve dostlarının çıkardığı Mavera Dergisi’ni “tersten okunan dergi” haline getirmiş, okuyucu mektuplarına ayrılmış bölümün ismi idi. Bu bölüm kitaplaştırıldı ve Okuyucularla isminde 400 sayfalık, yazmaya meraklı olan herkes için âdeta bir okul görevini eskiden olduğu gibi yeniden üstlendi.

Cahit ZarifoğluŞimdi ise Cahit Zarifoğlu’nun “şahsî” mektupları izin dâhilinde kitaplaşıyor. Kitap 200 sayfaya yakın. Editörü ise Mustafa Özçelik. Beyan Yayınları kitabın ay sonuna yetiştirileceğini söylediler. Yani, TÜYAP Kitap Fuarı’na da yetişmiş olacak.

Neler yapacağız?

Cahit Zarifoğlu kitaplarına -özellikle Anadolu’da- erişimin sıkıntılı olduğunu biliyoruz. Kitaba ulaşmak isteyen arkadaşlarımıza bir şekilde yayınevi ile de anlaşıp kitap ulaştıracağız. Ayrıca İstanbul, Ankara, İzmir, Kahramanmaraş, Eskişehir gibi iller başta olmak üzere Mektuplar kitabına özel programlar tertipleyeceğiz. Programlara olabildiğince kitap editörü Mustafa Özçelik Bey de katılacak.

Şimdiden hayırlı olsun. Böyle daha nice zarif kitapların çıkması duasıyla.

 

Yavuz Selim Güneş bu haberi vermekten mutluluk duyuyor

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2010, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
elif
elif - 9 yıl Önce

teşekkürler yazara ve bu sitenin yönetmenine ve emeği geçene herkese.cahit zarifoğlunu sizinle tanıyorum,okudukça beğenim ve hayretim artıyor...

Sümeyye Aydın
Sümeyye Aydın - 9 yıl Önce

Bu güzel tanıtım çalışmalarınızdan dolayı müteşekkiriz sizlere.. Emeğinize teşekkür ederiz.

banner19

banner13