Yılın en çok okunan yazarı o!

Kitapyurdu.com, 2010 yılında liste başını mesken tutan Sinan Yağmur'u, yılın en çok okunan yazarı olarak duyurdu.

Yılın en çok okunan yazarı o!

Sinan Yağmur, Aşkın GözyaşlarıMevlana ve Şems hakkında monolog tarzda biyografik ilk roman olan “Aşkın Gözyaşları” 2010 yılında yayın dünyasında yankı buldu.

11 yıldan beri misyonunu hiç değiştirmeden “sadece kitap” alanında yoğunlaşan ve her yıl, bir önceki yıla nazaran iki katı artışla büyüyen kitapyurdu.com; ‘Yılın En Çok Okunan Yazarı’nı açıklamayı artık bir gelenek haline getirdi. Günlük, haftalık ve 40 günlük kampanyalarla okurlara imkânlar sunan kitapyurdu.com; 2010 yılının çok satanlarında liste başı olan Sinan Yağmur’u, yılın en çok okunan yazarı olarak tespit etti.

Mevlana ve Şems hakkında monolog tarzda biyografik ilk roman olan “Aşkın Gözyaşları” 2010 yılında yayın dünyasında yankı buldu, çok okunan kitap listelerinin zirvesine oturdu. Şems-i Tebrizi'yi anlatan biyografik romanı “Aşkın Gözyaşları” Şems, aşk ve Mevlana üçlemesini derinlemesine inceliyor ve Mevlana'nın hocası Tebrizli Şems'in Konyalılar tarafından öldürüp öldürülmediğinin de yanıtını veriyor.

Şems’i Konyalılar mı öldürdü?

‘Aşkın Gözyaşları’, Şems-i Tebrizi'nin yaşam öyküsü ve Konya tarihi ile ilgili daha önce sunulmayan bilgileri, biyografik roman tarzında vermesi ile farklı bir anlatım özelliği gösteriyor. Ateşbaz-ı Veli, Sadrettin Konevi, Hüsameddin Çelebi, Şeyh Siraceddin gibi Mevlana dostlarını tanıma fırsatı bulacağımız kitap; Şems'in Mevlana'ya etkisini anlatıyor ve Şems hakkında olur olmaz isnatlarda bulunanlara da cevap veriyor. Ayrıca Şems'in akıbetinden sorumlu tutulan o dönem Konya halkının da masumluğunu açıklıyor.

Sadi Kizir
Sadi Kizir

Kitapyurdu.com’dan Sadi Kizir: “2010 yılında en çok satan kitapları derlediğimizde Sinan Yağmur kitaplarının özellikle de “Aşkın Gözyaşları”nın açık ara önde olduğu görülüyor. Sinan Yağmur, alanında son derece başarılı biri olması yanında; muhteşem bir dili, ilginç konuları ve sıra dışı kurgusu ile tüm okuyucusunu hem şımartıyor hem de şaşırtıyor.” diyor ve ekliyor: “Kitapyurdu.com olarak yeni dönemde kişiye özel kampanyalara ağırlık vererek, lider konumumuzu sürdüreceğiz. Beğenerek okuduğumuz ve okuyucuya ulaştırdığımız Sinan Yağmur; kitapyurdu.com’da ‘Yeni kitabı çıktığında haber ver’ servisine; haberdar olmak için kayıt yaptıran üye sayısı şuan 25 bini geçmiş durumda…” dedi.

Aşkın Gözyaşları kaç sattı

kitapyurdu.comKitapyurdu basın danışmanı İlhan Efe'den kitabın kaç adet sattığını sorduk. Tüm kitaplarının sadece kitapyurdu.com'dan 20 binden fazla satıldığını öğrendik. Büyük ilgi gören Aşkın Gözyaşları ise 14 binden fazla satılmış.

Konya'da öğretmenlik yapan ve mütevazı kişiliği ile tanınan yazar Sinan Yağmur'un daha önce yayınlanmış 19 adet eseri var.

 

Murat Karaca haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2011, 09:27
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadirşinas
kadirşinas - 10 yıl Önce

feridun fazıl tülbentçiyi okuyanınız var mı? peki esat mahmut karakurt'u bilirmisiniz? ya da abdullah ziya kozanoğlu'nu? bilmezsiniz. çünkü dikkate değer bir şey bırakamamışlardır. hepsi kendi dönemlerinde çok satan isimlerdir bunlar. çok satmak nitelikli işler yapmakla paralel gitmiyor maalesef.

Ali Demir
Ali Demir - 10 yıl Önce

Kadirşinas Bey takma isimle kadirşinaslık olmadığını isbat ettiniz. Çok satmak değer değildir, doğru. Ama size ne? Adını andıklarınız basılırsa gene okunur. Bu yazar da bir ilgi görmüş. Yarın görüp görmeyeceğini Allah bilir. Kâhin misiniz? Gaibi bilme ayrıcalığınız mı var? Sinan Yağmur diyelim 25 yıl sonra okunmadı. Bundan size ne? Unutulan birinin adını vereyim: Mustafa Reşîd. Siz bunu paşa sanırsınız. Ama velud bir yazardı. Devrinde okuyucuları matbaada kuyruk olurmuş. İnsaf diyorum. Selamlar

Fatih ŞAHİN
Fatih ŞAHİN - 10 yıl Önce

Sayın yorumcular ikinize de teşekkür ederim ben de çocuklara kitap alayım ama şöyle tarih bilinci aşılayacak eserler olsun diyordum. Tartışma esnasında tam da aradığım isimleri zikretmişsiniz. İkinize de ayrı ayrı teşekkür ederim. Yazarlar gelir geçer eserleri baki kalır. Unutulmuşları tozlu sahaf raflarında sarraflar keşfeder. Bu böyledir. Tartışmaya ne hacet

banner19

banner13

banner26