Yazarlığın Sırları Neler?

Radyo dinleyerek yazar olunur mu? İnsan niye yazar? Yazmasaydım ölecektim diyen kaç kişi var..

Yazarlığın Sırları Neler?

YAZARLIĞIN SIRLARI NELER? 

RADYO DİNLEYEREK YAZAR OLUNUR MU?

 

İnsan niye yazar? Yazmasaydım ölecektim diyen kaç kişi var şimdi aramızda? Yazmak çile işiyse, neden insanlar bu çileye talip oluyor? Yazar olmak ne kazandırıyor insana? Kim var yazarak zengin olan? Kim var? Kaç kişi var? Zengin olmak için mi yazılır; yoksa dava için mi yazılır? Niye talip olunur yazmaya? Nedir içimizdeki bu önlenemeyen yazma aşkı?  Ne yapmalı? Nasıl yapmalı? Nasıl yazmalı? Nasıl yazar oluruz?

Günümüzde yazar olmaya dair popüler bir ilgi var. Yazar okulları açılıyor, on hafta sonra yazar olmak ister misiniz, diye ilanlar veriliyor…  Pekiyi her kurs yetkin mi, her hocanın dizinin dibine yaklaşmaya değer mi? Ya da soruyu takla attırarak soralım… Yazar olmak için yazarlık kursu gerekli mi? Burası çok tartışılır. O halde soruyu tekrar takla attıralım. Yazar olmak istiyorum ama kursa gitmek istemiyorum, ne yapmalıyım?

Eğer yukarıdaki sorulardan bazılarını, özellikle son soruyu kendinize soruyorsanız paniğe kapılmanıza gerek yok. Çünkü bütün bu ve benzeri sorulara cevap bulacağınız bir yayın sizi bekliyor…

"Yazarlığın Sırları" isimli Burç Fm'de yayınlanan güzel bir program var. Ali Ural'ın hazırlayıp sunduğu programda "Nasıl Yazmalı?" sorusunun cevabı aranıyor. Ayrıca dinleyicilerin yazıları üzerine değerlendirmeler yapılıyor ve tavsiyelerde bulunuluyor.

Her hafta değişik eserlerin masaya yatırıldığı Yazarlığın Sırları'nın yazmak tarifi ise şöyle: "Yazmak yeryüzünün en uzak ve en yakın kenti…  Okumaya yaklaştıkça yaklaşan,  okumaktan uzaklaştıkça uzaklaşan bir şehir… Işıkları uzaktan göz kırpsa da, kapılarını herkese açmıyor. Parola soruyor, geçici heveslere geçit vermemek için… Yalnız sırra kadem basmak isteyenlere fısıldıyor sırlarını..."

Programda Hangi sırlar paylaşılıyor merak ettim diyenler için adres: 88.8/İstanbul Burç FM.   www.burcfm.com.tr

Ayrıca internet sayfasından da programın eski kayıtlarını dinlemeniz, indirmeniz mümkün!

Burç FM arşivinin tam bir hazine olduğunu bir bayram hediyesi olarak söyleyelim!

 

M. Salih EREN, yazarlığın sırlarına kapı araladı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 23:38
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep
zeynep - 12 yıl Önce

Ali Ural'ı ve Yazarlığın Sırları programını takip etmek ve hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak isteyenler arkadaşları Facebook'taki grubumuza bekleriz.

A. Ali Ural ile Edebiyat
http://www.facebook.com/group.php?gid=25535866065

Ali Ural ile Yazarlığın Sırları
http://www.facebook.com/group.php?gid=18298972893&ref=mf

banner19

banner13

banner26