Yaz için iyi bir imkân ve mekân!

II. Medya Akademisi ve Stajyerlik Programı 7 Temmuz'da başlıyor.

Yaz için iyi bir imkân ve mekân!

“Yerimize Adam Arıyoruz!” 2008 Haziran’ında herşey böyle başlamıştı. Uluslararası Genç Derneği ve Genç Dergi el ele vermiş,  ‘Genç Medya Akademisi ve Stajyerlik Programı’ için ‘bismillah’ demişlerdi. Bu yaz da ‘II. Medya Akademisi & Stajyerlik Programı’nı gerçekleştirmek için yine kollar sıvandı.Uluslararası Genç Derneği

Ne, neden, nasıl, nerede, ne zaman, kim?

Medya dünyasına ilgisi ve merakı olan gençlere bu dünyanın kapısını açan, bilgi veren, “bu platformda hangi alana yönelmeliyim?” diyenlere cevap niteliğinde bir program olan “II.Medya Akademisi ve Stajyerlik Programı”nın ayrıntıları şöyle:

Evvela en güzel kısmı tamamen ücretsiz olması. Programa katılacak olan katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmiyor. Staj & Akademi Programı 7 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Programda en önemli noktalardan biri hanımlara özel bir çalışma olması.

Kimler gelecek kimler?

Genç AkademiPrograma katılacak kadro ise oldukça güçlü:

Ahsen Utku, Amine Zedeli, Aslıhan Eker, Aysun Ellidokuzoğlu, Ayşe Karaköse, Büşra-Kübra Sönmezışık, Gülizar Sönmez, Hilal Kaplan, Merve Akbaş, Meryem Akbal, Nazan Tiyanşan, Nazmiye Yılmaz, Rabia Gülcan Kardaş, Semanur Sönmez Yaman, Tuba Özden Deniz, Tuğba Akbey İnan, Yıldız Ramazanoğlu.

Görüldüğü gibi alanında tanınmış ve uzman isimlerin eğitimlere katılacağı staj programında öğleye kadar seminer, öğleden sonra atölye çalışmaları yapılacak.

Neyi merak ediyorsanız burada

5 hafta boyunca Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10.00-16.00 saatleri arasında katılımcıları yoğun bir gündem bekliyor. Peki  söz konusu eğitimler hangi başlıklar altında yapılacak:Genç Akademi

* Kültür Gazeteciliği

* Medya Okur-Yazarlığı

* Köşe Yazarlığı

* Sosyal Medya

* İnternet Gazeteciliği

* Metin Yazarlığı

* Kadın Gözüyle Gazetecilik

* Alan Dergiciliği

* Gençlik ve Medya

* Haber Etiği-Haber Okuma

* TV Yayıncılığı

* Grafik Tasarım

* İnternet Haberciliği

* Küresel Gazetecilik

* Röportaj Teknikleri

* Okurluğa Başlangıç

* Haberde Fotoğraf Kullanımı-Fotoğraf Okuma

* Radyo Yayıncılığı

Atölye çalışmalarında ise film gösterimleri, muhteva tartışmaları, farklı alanlarda hizmet veren medya kurumlarına geziler ve haber ve metin yazma çalışmaları katılımcıları bekliyor.

Seminer ve atölye çalışmaları Ağustos’un ilk haftası sona erecek. Son hafta katılımcıların ilgi ve alakalarına göre oluşturulacak gruplarla proje çalışmaları yapılacak.

Başvuru için elinizi çabuk tutun; yoksa…

Programın kontenjanı sınırlı. Medyaya ve gündeme ilginiz varsa program tam size göre. Kabul edilmeniz tamamen başvuranın enerjisine, girişkenliğine ve öğrenmeye ne kadar hevesli olduğuna bağlı.

Başvuru için CV şart.

CV ve Bilgi İçin: 0216 492 69 29

[email protected]

www.gencakademisi.com

Adres: Gülfem Hatun Mah.Aziz Mahmut Sk.No:5/3 Üsküdar-İstanbul

 

Gülizar Sönmez haber verdi

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2010, 00:21
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
adam adam
adam adam - 10 yıl Önce

adam arıyoz demişsiniz... bayanlara yönelik anlamadım gitti:) çok güzel proje keşke erkekler içinde olsa.....

hlme
hlme - 10 yıl Önce

buyrun :)
http://www.gencakademisi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=210:genc-akademide-yaz-heyecani-12-temmuzda-balyor&catid=1:haberler&Itemid=71

banner19

banner13

banner26