Viyana Kapıları Titriyor

Viyana Kapıları üstümüze üstümüze geliyor! Bir zamanlar kapılarını zorladığımız Viyana, şimdi bizi zorlayacağa benziyor...

Viyana Kapıları Titriyor

Keşke Olsa

 

 

“Gates of Vienne” (Viyana Kapıları) ismiyle meşhur, amacı Avrupa'daki İslami hareketleri afişe etmek, köküne kibrit suyu dökmek olan bir site.

 

2009 yılı ile ilgili bir takvim hazırlanmış. Konu “islamaphobia”. Sloganları ise "Yeter artık!". Takvimin kapağında "İslam'ın ilerleyen saatini durduralım, gelin bize katılın" manalarında cümleler sarf edilmiş.

 

Bazı uç örneklerle insanlara “bakın Müslümanlar gelirse böyle olur” demek istemişler. Geçen sene ortaya çıkan “cumhuriyet” reklamları formatının Avrupa kültürüyle karışmış ve daha kaliteli hale getirilmiş şekli diyebileceğimiz takvim, biz Müslümanlara her sayfasında “ah keşke sizin dediğiniz gibi olsa!” dedirtiyor.

 

Takvimi görmek için tıklayın.

 

 

Mehmet Erken yazdı

 

Editörün Notu: Birkaç yüz yıldır “anti semitizm” diye bildiğimiz semit kavimler karşıtlığı bir hareket vardı. Bu hareket sonraları sadece bir kavram oldu ve bunu uygulayanlara sıfat olarak takıldı.

 

Semit kavimler, yani Yahudiler, Araplar, Ermeniler, Süryaniler ve onların kolları... Halk arasında daha çok “Yahudi Düşmanlığı” olarak bilinen anti semitizm, zaman içinde “küfür tek millettir” sözünü tekrar doğrular şekilde gömlek değiştirdi. Artık güçlü beyaz adam onları koruyor ve gözetiyor. Karşılıklı güç birlikleri söz konusu. Avrupalı ağabeyler zaten yarım yüzyıldır dillerine doladıkları “İslamafobi: İslam Korkusu"nu işlediler. 11 Eylül olayından sonra zaten ABD'de ne kadar okumamış, cahil, hödük tip varsa otomatikman Anti İslamcı oldu.

 

Yazarımız Mehmet Erken'in haber yaptığı kurum en “light” olarak adlandırabileceklerimizden. ABD'de ise gizli nazi örgütlerine taş çıkartacak derecede yapılaşmalar olmasından korkuluyor.          

Kerem Abadi  

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 14:10
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
No One Else
No One Else - 12 yıl Önce

Abi şimdi senden bir mizah, bir siyaset, bir ekonomi, bir feslefe, bir hikaye kitabı beklediğimiz gibi bir de dram oyunu bekliyoruz.

Yazda rahatla be abi. Editörün notu deyip zaten bir kitap yazmışsın yazarın altına :p

banner19

banner13

banner26