(VİDEO) Dünyabizim Buluşmaları: Kültür Hayatımızda Dergilerin Önemi

Dünyabizim Buluşmaları'nın dördüncüsünde Asım Gültekin, Ali Haydar Haksal, Süleyman Ragıp Yazıcılar, Furkan Çalışkan ve Ümit Yaşar Özkan kültür hayatımızda dergiler neden mühimdir sorusu üzerinde durdular. Etkinliğin video kaydı haberimizde...

(VİDEO) Dünyabizim Buluşmaları: Kültür Hayatımızda Dergilerin Önemi

Dünyabizim Buluşmaları devam ediyor.

Ocak ayı Dünyabizim Buluşmaları etkinliğinin konusu ise “Kültür Hayatımızda Dergiler Neden Mühimdir?" idi. Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) Başkanı Cafcaf Dergisi genel yayın yönetmeni Asım Gültekin'in yönettiği söyleşide Yedi İklim Dergisi genel yayın yönetmeni Ali Haydar Haksal, Genç Dergisi yazı işleri müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar, İtibar Dergisi yazı işleri müdürü Furkan Çalışkan ve Barbar Dergisinden Ümit Yaşar Özkan konuşmacı olarak yer aldılar.

Etkinliğin tümünü buradan izleyebilirsiniz:

 

Bahçelievler Belediyesi'nin katkılarıyla Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen Dünyabizim Buluşmaları'nda her ay kültürümüzün farklı alanlarında söz sahibi insanlar konuk ediliyor. Kültür hayatımızın dünü ve bugününün masaya yatırıldığı Dünyabizim Buluşmaları'nda konuk konuşmacılar bir gelecek projeksiyonu da çiziyorlar.

Ayrıca her programda belirlenen konu başlığıyla ilgili çekilecek olan 3-5 dakikalık sokak röportajları da gösteriliyor.

 

Yayın Tarihi: 27 Ocak 2015 Salı 16:31 Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2015, 15:39
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 7 yıl Önce

Güzel ve faydalı bir söyleşi olmuş. Çok istifade ettik. Dünya bizim ufku geniş bir site. Büyük işler başarıyor. Tebrik ederim.

Bilal Yavuz
Bilal Yavuz - 7 yıl Önce

Asım Gültekinin moderatörlüğü şuana kadar gördüğüm en kalitelisi oldu. Üstad Ali Haydar Haksal'ın şu son 10 yılda 10 milyon müslümanın katledildiği dönemde islamcı iddiasını taşıyıp bu olguya duyarsız kalan toz pembe yayınlık dergileri eleştirmesi de gayet cuk oturmuş yerine...Haksızlığa hakkı savunuyorsan bunu bir sayıyla görevimi yaptım mülahazasına dönüştürmemeliyiz. 7edi İklim gibi mazlumların her sayıda sesi olmalıyız. Bunu diyince kendi kötü huyuyla hemen etiketliyorlar da insanı...

banner19

banner26