Uyumadan önce Kur'an hatmedilir mi?

O Efendiler Efendisi, zaman zaman bizlere büyük kazançlar sağlamamız için söylediği haberlerden bir haber...

Uyumadan önce Kur'an hatmedilir mi?

Akşam yemeği yenileni bir hayli olmuştur. Hatta üzerine çaylar içilmiş, meyveler yenilmiştir. Artık evdeki herkesi iyiden iyiye uyku basmıştır. Evin en küçüğü esneye esneye hayırlı geceler dileyip yatağına gider. Duanızı edip uyumayı düşünüyorsunuzdur siz de. Babanız gelir başınızı okşar. ‘Biliyor musun’ der, “Peygamberimiz bir gün Aişe annemizi dua ederken görmüş ve demiş ki, ‘Ya Aişe bir gecede Kur’an- ı Kerim’ i hatmedip bütün Peygamberlerin ve benim şefeatimizi almak, bütün Müslümanların gönlünü kazanmak ve bir gecede Hac etmek ister misin?” Ve devam eder anlatmaya babanız. ‘Efendimiz böyle deyince şaşırmış Aişe annemiz. Heyecanla sormuş, ‘Ya Resullah ben bunların hepsini bir gecede nasıl yapayım?’

Bir selamla bütün peygamberlerin şefaati

‘Efendimiz gülümsemiştir büyük bir ihtimalle Aişe annemizin şaşkınlığı karşısında’, der babanız ve gülümser sizin şaşkın ve heyecanlı bakışlarınıza. Bunun üzerine de Peygamberimiz: ‘3 İhlas ve 1 Fatiha okursan Kur’an’ı hatmetmiş gibi olursun Ya Aişe’ demiş. ‘Bana ve bütün Peygamberlere selam yollarsan bütün Peygamberlerin şefatini almış olursun. Kendinin ve bütün Müminlerin günahlarının bağışlanmasını dilersen bütün Müslümanların gönlünü kazanmış olursun.’ Babanız anlatırken heyecanınız tavan yapar. Aişe annemizin Efendimiz’den bunları duyunca nasıl da heyecandan yerinde duramadığını hissedersiniz bir an. Heyecanlanmamak elde midir duyduklarınız karşısında. Bir gecede Kur’an’ı hatmedeceksiniz, bütün Peygamberlerin şefaatini kazanacaksınız ve bunlarla da bitmeyecek kazançlarınız.

Uyumadan Hacca git

Daha bitmemiştir. Anlatmaya devam eder babanız. ‘Ve şu duayı okursan’ demiş Efendimiz ‘Hacca gitmiş gibi olursun.’ Bir dua ile Hacca gitmiş gibi olmak nasıl bir şeydir Ya Rabbim, babanız cümleyi tamamlasın bir an önce diye soluksuz dinlersiniz. "Subhanallahu velhamdülillahu ve la ilahe illallahu vahdehu la şerike leh. Lehül mülkü velehul hamdu ve huva ala kulli şey’in kadîr "

O uykunun tadı nasıl güzeldir

Aişe annemiz Efendimiz’den bunları duyunca hemen okumuştur kesin üç İhlas bir Fatiha’yı. Selam yollamıştır bütün Peygamberlere ve Efendimiz’e. Sonra bir çırpıda hacca gitmiş gibi olmuştur duasıyla. Kim bilir ne kadar huzurlu uyumuştur o gece.

Babanızdan bu güzellikleri öğrenince hemen uygulamaya geçirirsiniz siz de. Başınızı yastığa koyduğunuzda içiniz çok huzurludur. Uyandığınızda yüzünüzde dingin bir gülümseme vardır. Sebebini herkes bilmelidir o gülümsemenin diye işte bu haber yazılmıştır.

Emine Şimşek 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
tespih
tespih - 11 yıl Önce

Allah razı olsun...güzel bir haber

Aynur yildirim
Aynur yildirim - 1 yıl Önce

Cok tesekkur ederim Allah razi olsun bizleri aydinlattiginizicin