Usta Şeceryan, Konya'ya geliyor!

Şahrem Nazeri'nin hocası Şeceryan için 'umarız Türkiye'ye davet edilir' yazmıştık, işte geliyor!

Usta Şeceryan, Konya'ya geliyor!

Mozart ödüllü ünlü İranlı ses ve saz sanatkarı Mohammad Reza Şajarian 736. Vuslat Yıldönümünde Konya’da konser verecek.

Şeceryanİran geleneksel musikisinin efsanevi ses ve saz sanatkarı İran geleneksel musikisinin efsanevi ses ve saz sanatkarı Mohammad Reza Şeceryan, Konya'da 7-17 Aralık tarihleri arasında icra edilecek Hz. Mevlana'nın 736. Vuslat Yıldönümü ve Hz. Mevlana'yı anma haftasında, Konevi Kültür Merkezinde 4 günlük bir dizi konser verecek.

“Uluslararası Mevlana Vakfı” (International Mevlana Foundation) tarafından yapılan davet üzere, Şeceryan’ın vereceği konsere Şehnaz mûsikî topluluğu eşlik edecek. 69 yaşındaki ses sanatkarı Hz. Mevlâna’nın şiir ve rubailerinden esinlenilerek bestelenmiş olan geleneksel İran musikisinden eserler icrâ edecek.

12-13-15-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4 günlük konser programı, Meram Belediyesi Konevi Kültür Merkezinde yapılacak. Muhammed Rıza Şeceryan, 1999 yılında çok değerli bir ödül olan “Golden Picasso Medal” ödülünün ardından,  2006 yılında UNESCO’nun çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri için verdiği ödüller içinde en üst derece olan MOZART ÖDÜLÜ’ne layık görüldü. Shajarian geleneksel mûsikî nazariyatındaki eşsiz hizmetleri yanında, Sorahi, Saghar, Kereshmeh ve Tondar isimli yaylı sazların modellerini tasarlamış ve mûsikî camiasına kazandırmıştır.

Mohammad Reza Shajarian - Pish Daramad .mp3
  
 

 

Yusuf Uzak sevinerek bildirdi

Yayın Tarihi: 02 Aralık 2009 Çarşamba 08:26 Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2009, 08:39
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mihman
mihman - 11 yıl Önce

bugüne kadar batıya yöneldik, biraz da doğuyu kucaklayalım. sanki böylece özgüvenimiz artacak... umarım artacak....

banner26