TYB ne güzel olmuş böyle!

TYB Koca bir dergi sayfası giyinmiş!

TYB ne güzel olmuş böyle!

Bu hafta Türkiye Dergi Fuarı'na ev sahipliği yapan TYB bir ilke imza attı. 20 Ekim itibariyle başlayan ve 24 Ekim tarihinde son bulacak olan; Türkiye dergi fuarında 45’i aşkın dergi yer alıyor. Fuarda; kültür, sanat, edebiyat, siyasi, düşünce, gezi, mizah gibi birçok alanda dergiler stantlar açıldı. Türkiye Dergi Fuarı 2010

Büyük dergilerin çoğu kendine az çok bir yer edinmiş durumda. En azından her birinin ulaştığı bir okur kesimi var. Ancak fanzin dergiler bunun dışında kalıyor. Fanzin; fanatik magazin demek. Kendi içinde; başına buyruk, illegal, gençlerin kendi kafalarınca, özgür bir şekilde çıkardıkları dergiler bunlar. Ve bu anlamda kendilerine destek çıkacak, yollarını açacak destekçiler bekleyen fanzinlere de kucak açmış fuar. Bunların yanında çocuk dergileri, kapanan dergiler ve fuarın açılışı itibariyle yayına girmiş olan dergiler bile var. Aynı zamanda bu fuarda birçok dergi sahibi, editörler, yayın yönetmenleri ve yazarların bulunduğu ve kimi yazarların/çizerlerin konferans ve panelleri gerçekleşiyor. 

Fuarda görevli olanlar ve katılımcılar genelde gençlerden oluşuyor, yorulmadan yaşayan, yaşadığı kadarını yazan gençlerden. Herkeste ayrı bir heyecan, ayrı bir beklenti var. Değil yazmak, okumanın bile belli bir kitleye has kaldığı bir süreçte Türkiye Dergi Fuarı karşımıza çıktı. Ve bu gençlerin ümitlerinin tazelenmesi için yeni bir yol açtı.  

Keşke TYB hep böyle kalsa! 

Şimdiye kadar panelleriyle, söyleşileriyle, anma günleriyle bildiğimiz TYB, 3 gündür adeta bir dergi sayfası giyinmiş durumda. Ben bu halin devamlı olmasını diliyorum. Her köşede farklı bir dergi standının bulunduğu, hem kendi dergilerinde hem de başka dergilerde yazan insanların olduğu bir TYB istiyorum. Ellerinde dergileri, üstlerinde dergi tozuyla, matbaa kokusuyla, kalem tutmaktan onur duyanların olduğu bir TYB istiyorum.

O medrese hep böyle coşku dolu olsa keşke!

Türkiye Dergi Fuarı 2010Fuara gidemeyenler bence hiç kaçırmasınlar. Böyle bir güzelliği bir sene daha beklemesi zor olacak!

Hele bugünki programlar, Dursun Ali Taşçı Hocamızdan Mesnevi dersi, Gerçek Hayat'tan Hüsrev Hatemi, Sibel Eraslan, Adem Özköse, Genç dergisinden Lütfi Arslan, Cafcaf'tan Yasir Eryılmaz ve Yavuz Girgin...

Bu arada unutmayın!

Dergi masalarını gezinirken hediye örnek sayınızı istemeyi unutmayın. Keşkül ve Muhafazakâr Düşünce ve Kültür dergileri dışında tüm dergiler eski sayılarından birer tane verebiliyor. Aklınızda olsun. Yani bu fuardan 40 farklı dergi ile çıkabilirsiniz. Bazı görevliler ufak naz yapabilir ama çekinmeyin!

 

 

Müslime Yazçiçek haber verdi

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2010, 08:41
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 10 yıl Önce

üç beş kuruş verip alabiliriz de dergileri arkadaşım nihayetinde dergiler kendi yağında kavrulan kuruluşlar destek olunası bu oluşuma maddi olarak da katkıda bulunalım bence öğrenciye sözüm yok tabi:)

Fatih Güler
Fatih Güler - 10 yıl Önce

yazılarınız gercekten cok basarılı inşallah devamını görmek herkese nasip olur.yolunuz acık olsun..

.....
..... - 10 yıl Önce

müslime hanım elinsaf kültür dergisi olarak 70-80 tane dergi hediye etmişiz.

banner19

banner13

banner26