TV'ni Kudüse ayarla!

Nurettin Şirin ve Muhammet İkbal Köseoğlu önemli bir işe imza attılar.

TV'ni Kudüse ayarla!

 

 

Kudüs TV'den Haber Var

 

Ortadoğu, Anadolu denen topraklarından koptuğundan bu yana, gün yüzü görmedi. Savaş, zulüm insanlığın alnına çivilenen bir günah levhasına döndü. Her geçen gün, oradan gökyüzüne yayınlan her "ah" bu zulme suskun kalanların omzuna vebal olarak düşüyor.

 

Hepimiz İsrail'in, ABD'nin dünyada, Ortadoğu'da Filistin'de yaptıklarından dolayı lanetler yağdırıyoruz. Duyarlı olan her bilek, bu aşağılık durumu ortadan kaldırmak için baş hizasına kadar kalkıyor. Kimimiz maddi gücümüzle, kimimiz ilmimizle, kimimiz de en güçlü söz olan dualarla bu insanlık suçuna, cinayete son verilmesi için çaba gösteriyoruz. Kimilerimiz de görselliğin fikirle yoğrulduğunda insanlara yol haritası çıkarmada ne kadar önemli olduğunu idrak ediyor.

 

Böyle bir düşüncenin sonucu olarak da bir internet televizyonu kuruluyor: Kudüs TV. Hepimizin yakından tanıdığı bir savaş adamı, kalem adamı, aktivitist, inandığı uğruna yaşamaktan geri durmayan Nureddin Şirin'in başında bulunduğu, yine onun kadar attığı adımın farkında, verdiği kavganın bilincinde olan Muhammed İkbal Köseoğlu'nun genel yayın yönetmenliğini yaptığı Kudüs TV yayınına başladı. Hayırlı olsun. Kanal bazı teknik sorunlarıyla şu an yayında. Bunun da bir sebebi var. İsrail'in yaklaşık üç haftadır Gazze'de sürdürdüğü vahşet, kanalın yöneticilerini tez elden harekete geçirmiş.

 

Kanalın açılışında konuşan Muhammed İkbal'in sözlerini okuyalım, tekrar hayırlı olsun dileklerinde bulunalım. Gelecek günlerde, İslam dünyasının yas tutmaktan azade olduğu bir gün, Köseoğlu'yla bir söyleşi yaparız dunyabizim.com için. Bu günlerde koşturmaktan bu işlere vakit ayıramıyor. Ne dersiniz, o günler gelir mi Gazze için, insanlık için. Allah aşkına!

 

Dünyadan ve Türkiye'den eylemlerde ve mitinglerde çekilen videolarınızı Kudüs TV'ye gönderebilirsiniz.

 

Muhammed İkbal Köseoğlu: "Siyonist İsrail güçlerinin Gazze'ye yönelik başlattığı yoğun hava ve kara saldırısı dolayısıyla, planlanan zamandan önce yayınına başlama durumunda kalan Kudüs TV zaman içinde yenilikleriyle birlikte yayınını sürdürecektir. Biz öncelikli olarak Siyonist rejim güçlerinin Gazze'ye yönelik sürdürdüğü soykırım katliamlarına ülkemizde gösterilen tepkileri yayınlıyoruz. İstanbul dışındaki eylemler ile İslam dünyasının diğer bölgelerinde düzenlenen protesto eylemlerini de yayınlayacağız.

Kudüs TV İslam coğrafyasındaki sosyal, siyasal, kültürel gelişmelerin yanı sıra, işgale, zulüm ve zorbalığa karşı verilen özgürlük ve kurtuluş mücadelelerini de mümkün olduğunca Kudüs TV izleyicilerine yansıtmaya çalışacaktır. İnternet üzerinden başlattığımız bu televizyon yayını ülkemizde bir ilki ifade ediyor. Hem bu alanda bir ilk olması, hem de Kudüs ismi ile yayın yapması dolayısıyla izleyici kardeşlerimizden ilgi ve desteklerini de beklediğimizi belirtmek istiyorum."

 

Siteye ziyaret için: www.kudustv.com

 

Yakup Öztürk yazdı                               

 

 

Yayın Tarihi: 18 Ocak 2009 Pazar 22:04 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 11:17
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil büyüker
kamil büyüker - 12 yıl Önce

birileri allah aşkına sağda solda dolaşan mescid-i aksa resmi diye takdim edilen ve kudus tv'nin de logosu olan sarı kubbeli yerin mescid-i aksa olmadığını, kubbetüs-sahra olduğunu söylesin artık. gerçi ikisi de bizim mabedimiz ama bu yutturulan yalana daha ne kadar kanacağız???

banner26