TV5'e yayın yönetmeni olacak mı!

Star Gazetesi'ndeki görevinden ayrılan Levent Gültekin'in TV5'in Genel Yayın Yönetmeni olacağı konuşuluyor.

TV5'e yayın yönetmeni olacak mı!

Levent GültekinYeni Şafak’la başladı…

16 yıldır medyanın her kademesinde çalışan Levent Gültekin Star Gazetesi’ndeki  görevinden geçtiğimiz günlerde ayrıldı. Yeni Şafak Gazetesi’nde çalışırken görevinden istifa eden Levent Gültekin, 28 Şubat’tan yaralı çıkılmış bir atmosferde Gerçek Hayat dergisini kurarak genel yayın yönetmenliğini yapmıştı. “Gerçeğe sadakat şerefimizdir” sloganıyla yayın hayatına başlayan Gerçek Hayat dergisi oldukça önemli işlevlere sahip olmuş, bugün de bu işlevlerini devam ettiriyor.

 

Gerçek Hayat ve 8Sütun

Gerçek Hayat ve 8SütunGerçek Hayat dergisini Türker Saltabaş’a devrettikten sonra 8sütun adında “Türkiye’nin Manşeti” sloganıyla bir internet haber sitesi kuran Levent Gültekin, iyaklaşık 3 yıl önce 8sütun'u, Gerçek Hayat dergisine satmıştı.

Medyaya ilişkin çalışmalarında farklılığıyla göze çarpan Levent Gültekin, Star Gazetesi’nin el değiştirmesinden sonra Mustafa Karaalioğlu ile birlikte Star Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştı.

 

Star LogoStar’dan ayrılmıştı…

Ancak, bir süre önce Star Gazetesi’nde yapılan yönetim değişikliği sebebiyle de Star’daki görevinden ayrılmış ve görevden ayrılma nedenini Gazeteciler.com adlı siteye verdiği röportajda “Star’dan ayrıldım ve bunun bir tek nedeni yok. Birbiriyle bağlantılı nedenleri var. Temel nedense, büyük projelere imza atması beklenmeyen, hattâ istenmeyen bir makamı daha fazla işgal etmeyi anlamlı bulmamam. Ayrıca, çok patron değişti grupta, 5 patron gördüm. Her gelen patronun çalıştığı bir yönetici olmak hoşuma gitmedi.” olarak değerlendiren Levent Gültekin bir süreliğine İngiltere’ye gideceğini, medya dünyasından kopmayacağını, yine bu minvalde çalışmak istediğini söylemişti.

 

TV5 LogoTV5’le mi anlaştı?

Geçtiğimiz günlerde önce Bizim Tava adlı internet sitesinde daha sonra farklı sitelerde yer alan bir haberlere göre Levent Gültekin TV 5 ile anlaştı. Karasal yayın hakkını Doğan Grubu`na satan TV 5 televizyonu için bir süredir genel yayın yönetmeni aranıyordu. Özellikle Yusuf Kaplan’ın genel yayın yönetmenliğinden ayrılmasıyla TV5 büyük bir kan kaybı yaşamıştı. Levent Gültekin’in önümüzdeki günlerde TV 5`te yeni görevine başlayacağı belirtiliyor.

 

Ferit Yüksektepe haber verdi. 

Yayın Tarihi: 03 Ekim 2009 Cumartesi 10:07 Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2009, 16:42
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilhan çebi
ilhan çebi - 12 yıl Önce

İnşaallah!

TEK
TEK - 12 yıl Önce

Levent Gültiken'in durumu hala netlik kazanmış değil. Yurtdışına çıkma ihtimali olduğunu da söylüyordu. Ama inşallah tv5'in başına geçer ve bu kanalın çıtasını yükseklere çıkartır ve daha geniş kitlelere ulaştırır. Başarılı olacağından şüphemiz yok! Bunu görmek için yukarıdaki yazıdaki mazisine bakmak bile yeterli!

mesen
mesen - 12 yıl Önce

müslümanların iyi bir televizyona ihtiyacı var... levent gültekin: neden olmasın.

UlviAlacakaptan
UlviAlacakaptan - 12 yıl Önce

TV nin İslamisi değil İyi Güzel ve Doğrusu olmaz Müslümanların iyi bir TV ye değil YENİ BİR YAŞAM a ihtiyaçları var

banner26