Türkiye'de hangi dergiler var?

Türkiye'deki dergilerin içeriğinde ne var ne yok, bunu öğrenebileceğimiz bir site açıldı.

Türkiye'de hangi dergiler var?

Sanat, edebiyat ve matbuat dünyasını yakından takip edenler dergilikblogunu bilirler. Dergilik her ay belli başlı dergilerin basın bültenlerini bloguna eklemektedir. Hatırı sayılır bir okur kitlesinin yolu muhakkak buraya uğramıştır.

Yeni bir dergi platformu

Haftalık ve aylık haber dergileri, edebiyat, düşünce, müzik, kültür-sanat, bilim, tarih, mizah, spor… ve birçok kulvardan yüzlerce derginin her yeni sayısının tanıtılacağı bir site daha kuruldu.Sitenin ismi “dergilik.com

Dergilik.com zor bir işe soyundu. Çünkü, dergiler, kültür hayatımızın en önemli değerlerinden biridir. Bilginin katlanarak arttığı bir çağda haftalık, aylık, iki, üç aylık dergiler durup düşünmenin, her olay ve olguyla ilgili resmi topluca görmenin araçlarından biridir! Sanal tahakkümün ve görsel hâkimiyetin kendini her geçen gün daha da hissettirdiği bir ortamda dergiler, şüphesiz, bilgiden derinliğe uzanan kulvarda vazgeçilmeyecek kilometre taşları olmaya devam edecekler. Türkiye gibi, bir yönüyle dergi mezarlığı sayılabilecek bir ülkede her şeye rağmen dergiler, yürüyüşlerini bir tür bayrak yarışı misyonuyla devam ettiriyorlar.

Dergilik.com

Dergilik.com, Türkiye’deki dergilerin tümünü görmeyi amaçlayan bir site. Dergilik ekibi, ayrım gözetmeksizin bütün dergileri kapsayan ortak bir portalın eksikliğini görerek faaliyete geçti.

Dergi okurlarının, içeriklerini merak ettiği birçok dergi olmasına rağmen, tüm dergilere ait bilgileri toplu olarak bulacağı bir platform olmadığı için dergi gündemlerini takipte zorlandığını biliyoruz. Okurlar bazen bazı dergilerin içerik, dosya ve çeşitli konularından sonradan haberdar olabiliyor.Dergilik.com, bu eksikliği ve ihtiyacı gidermek için çalışmaya başladı. Ve zamanla, oluşacak arşiv imkanıyla, dergilerin önceki sayılarına yönelik ihtiyaçları da karşılayacak.

Sitede kültür hayatımızla ilgili farklı haber, röportaj ve anketlere de yer verilecek.

Ve Dergilik.com’da yakın gelecekte dünyadan çeşitli dergilerin tanıtımı da yapılacak.

Dergilik sitesine emeği geçeceğini öğrendiğimiz Yavuz Selim Güneş'e ve projeyi destekleyen Lütfi Arslan'a teşekkür ediyoruz.

//dergilik.com/

 

Halil Yılmaz bildirdi.

Yayın Tarihi: 07 Ocak 2010 Perşembe 08:07 Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2010, 14:50
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilmi Keçeli
Hilmi Keçeli - 11 yıl Önce

"Dergilik.com, Türkiye’deki dergilerin tümünü görmeyi amaçlayan bir site." denmiş ki siteye bakan bir kimse bunun böyle olmadığını görebilir. Ayrım gözetmedikleri doğrudur belki ideolojik olarak. Ama bu hiç ayrım gözetmedikleri anlamına gelmez.

banner26