“Türkiye”, Özdenören'le açılıyor!

tvnet'in yeni programı Türkiye, 'Gül Yetiştiren Adam'ı, muhteşem büyüğümüz Rasim Özdenören'i ağırlıyor. 20.40'da!

“Türkiye”, Özdenören'le açılıyor!

Dün Salih Tuna Yeni Şafak'ta köşesinde sitemizdeki Atasoy Müflüoğlu'nun 5 vakti haberimizi konu edinmiş, Atasoy Ağabey'in Türkiye ve dünya için ne anlama geldiğini yazmıştı. Haberi yapan Adem Turan ağabey ile gazeteyi bayiden aldık. Yazıyı bulmak için gazeteye bakarken Rasim Ağabeyin de TV Net'te çıkacağına dair reklamı gördüm yarım sayfa. Sevindim tabii.

Rasim Ağabeyin İstanbul'a gelmesi demRasim Özdenörenek, oturup kendisi ile üç beş arkadaşımızın sohbet etme imkanını doğması demek.

Bunu yakın çevremizdeki kardeşlerimiz bildiği için Rasim Ağabey İstanbul'a geldiğinde mutlaka haber ver, o sohbet halkalarında biz de bulunalım derler.

Bugün Yeni Şafak'ta tam sayfa Rasim Ağabeyin konuk edileceği program ilanını görünce daha da sevindim. İlanı 1600 gencin görebileceği bir yere asıverdim hemen.

Saat 20:40'da Rasim Özdenören'i Tv Net'ten izleyebileceğiz.

Yeni bir programın ilk konuğu olacak Rasim Özdenören. TRT2'deki programdan da ziyadesiyle tadımızı alıyor, besleniyoruz. 

“Türkiye” isimli programı nitelikli konukları ağırlamasıyla bilinen Mustafa Özkaya sunacakmış. “Türkiye Onlarla Türkiye” mottosuyla yayınlanacak olan program, kültür, düşünce ve sanat dünyamızın öncü isimlerini ağırlayacağından şüphemiz yok.  Bölümler halinde gerçekleştirilecek programda, temel sorular, dünden bugüne yaşadığımız tarihsel kırılmalar, dünyanın ve ülkemizin son birkaç asırda karşılaştığı  büyük dönüşümlerle değişen dengeler, yeni kavramlar ve olgular üzerine derinlikli sorgulamalar yapılacakmış.

Yayınladığı kitapları ile yeni Türkiye'nin fikrî oluşumunda çok önemli bir yeri olan Rasim Özdenören ile, “Kendini inkâr eden Türkiye’den, kendini hatırlayan Türkiye’ye neler yaşandı? Kapitalizmin son öğünü ideolojiler ve din midir? İslam neden küresel ve yerel bütün karanlık yapıları korkutan aydınlıktır?” gibi soruların yanında, Türkiye’nin kendine özgü olarak ifade edilen yakın tarihindeki fikri ve eylemsel hareketler üzerine sorgulamalar da yapılacakmış.

Dünyanın, kavramların, dünün, bugünün ve yarının “ Türkiye”sine dair bütüncül bir okuma ve anlama kılavuzu niteliği taşımayı hedefleyen “Türkiye” programının ilk bölümü 15 Ocak Cuma 20:40’da TVNET’te.

Asım Gültekin haber verdi

GYY'nin notu: GYY tv kullanmıyor ama bu programı internetten izleyecek.

 

Yayın Tarihi: 15 Ocak 2010 Cuma 20:11 Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2010, 12:51
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice Algın
Hatice Algın - 11 yıl Önce

Takip edilesi bir program. Mustafa Özkaya'dan daha kapsamlı sorular bekleniyor ayrıca.
(Üstad öksürüyordu, bir tek bu duruma üzüldüm. Rabbim şifalar ihsan eylesin en kısa zamanda.)

Mehmet Bahadıroğlu
Mehmet Bahadıroğlu - 11 yıl Önce

Çok hoş bi haber. nasip olursa programı kaçırmayacağız.

Fatih Tamer
Fatih Tamer - 11 yıl Önce

aynı saatte mustafa islamoğlu hilalde.

tarık tufan selahattin yusuf sırrı süreyya 24 te...

ne olacak ????

banner26