Türkiye Dergi Fuarı açıldı!

40 derginin katılımıyla tam bir dergi şölenine dönüşecek olan Türkiye Dergi Fuarı 20-24 Ekim tarihlerinde İstanbul Sultanahmet'te..

Türkiye Dergi Fuarı açıldı!

20-24 Ekim tarihleri arasında Türkiye'de bir ilk gerçekleşiyor. Halen yayın hayatına devam eden 40 dergi bu fuarda okurlarıyla buluşacak. Bu yıl ilki gerçekleşecek Türkiye Dergi Fuarı, TÜRDEB (Türkiye Dergi Editörü ve Yayın Yönetmenleri Birliği) ve TYB İstanbul şubesi tarafından düzenleniyor.

Türkiye Dergi Fuarı 2010
(+)

Fuarı ziyaret eden okurları, editöründen yazarına takip ettikleri dergilere emek veren insanlarla tanışma, birbirinden farklı dergilerin düzenleyeceği etkinliklere katılabilme, fuara özel indirimli aboneliklerden faydalanabilme gibi birçok fırsat bekliyor olacak. İlgilisi için, yaklaşık 300 derginin nüshalarından oluşan kapanmış dergiler ve fanzin dergiler sergileri de fuar boyunca devam edecek.

Açılışı 20 Ekim Çarşamba 14:00’da yapılacak olan fuarda bir kısım söyleşiler, konferanslar ve birbirinden güzel sürpriz hediyeler bulunuyor.

Açılışa önemli panel

Fuarın ilk günü Türkiye’de dergiciliğin dünü bugünü üzerine önemli bir panel gerçekleştirilecek. Ali Bulaç, Mustafa Armağan, Ali Ural, Metin Karabaşoğlu, Hamza Türkmen gibi isimler Edebiyat, Tarih ve Düşünce dergiciliği gibi başlıklarda sunumlar yapacaklar.

Ahmet ÖrsAli UralEbubekir SifilHamza TürkmenAli Bulaç

Perşembe günü, fuar ziyaretçilerini saat 13:00’da Birdirbir Dergisi’nin düzenlediği Çağrı Cebeci ile çizgi saati ve saat 16:00’da Rıhle Dergisi’nin düzenlediği, Dr. Ebubekir Sifil’in konuşmacı olarak katılacağı Türkiye’de ilmi dergicilik konferansı bekliyor.

Cuma günü, saat 14:00’da Tasfiye Dergisi’nden Ahmet Örs’ün Edebiyat ve Direniş konulu konferansı ve 17:00’da Bizim Aile Dergisi programı var.

Mustafa ArmağanHüsrev HatemiSibel EraslanLütfi ArslanMetin Karabaşoğlu

Cumartesi günü Gerçek Hayat Dergisi’nden Hüsrev Hatemi ile Sibel Eraslan konferansı, Cafcaf Mizah Dergisi’nden Yasir Eryılmaz’ın karikatür saati ve aylık gençlik dergisi Genç Dergi editörü M. Lütfi Arslan’ın konferansı yer alıyor.

Pazar günü ise fuar ziyaretçilerini şu etkinlikler bekliyor. Saat 14:00’da Moral Dünyası Dergisi programı. 16:00’da Dergilerden Güldeste isimli Gülistan Dergisi programı ve 18:00’da da İttihad-ı İslam ve Kurtuba konulu Kurtuba Dergisi etkinliği.

Hangi dergiler yer alıyor?

Sultanahmet’te Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul şubesinde düzenlenecek fuar beş gün boyunca katılımcıların gezebileceği bir dergi şölenine dönüşecek. Birçok yazarın davet edildiği dergi fuarına şu dergiler katılacak:

Adı Yok, Altınoluk, Ayraç, Ay Vakti, Birdirbir, Bizim Aile, Cafcaf, Can Kardeş, Eğitim Yazıları, Yumuşak Ğ, Genç, Genç Doku, Genç Yaklaşım, Gerçek Hayat, Gezgin, Gülistan, Haksöz, Hayal Treni, Karakalem, Keşkül, Köprü, Kültür, Kur'ani Hayat, Kurtuba, Moral Dünyası, Mostar, Müfredat, Nida, Özgün Düşünce, Özgün İrade, Rıhle, Semerkand, Semerkand Aile, Tasfiye, Temrin, Türk Edebiyatı, Umran, Yedi İklim, Yeni Dünya, Yolcu.

www.turkiyedergifuari.com[email protected]

 

Yavuz Selim Güneş haber verdi

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2010, 08:40
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Çaker
Ali Çaker - 10 yıl Önce

...eksik. Bu organizasyon gerçekten alkışlanacak bir organizasyon. Fakat katılan dergilerin büyük bölümü tanınan, bilinen, nisbeten güçlü ve imkanlı dergiler. Gençlerin bin bir emek ve hevesle çıkarmaya çalıştığı, hayatını sürdürdüğü ya da devam ettiremeyip kapattığı derilerin de davet edilmesi ve en azından içlerini dökmeleri sağlanması hoş olmaz mıydı?

ercanlı
ercanlı - 10 yıl Önce

çok güzel bir haber..vakit bulursam gelicem..akşam kaça kadar açık olur acaba?

...
... - 10 yıl Önce

Köhnemiş dergilerin yanı sıra gençlerin binbir güçlükle çıkardığı 1-2 sayı gibi az rakamlar olarak ifade edilen dergi sayılarını da bekliyoruz bir okuyucu olarak tabii.Her konu sonunda olduğu gibi bir mani söyliyeyim:

Gelmeyen azık alır
Kitapçıdaki kazık olur
Elinde poşet ile gelme
Ayağına yazık olur

banner19

banner13

banner26