Tufan, Menteş, Sönmez İTÜ'deydi

İTÜ'de güzel şeyler oluyor. Önce Oğuz Atay'la ilgili bir program, ardından Asım Gültekin ile Bostan okumaları.. Son olarak da şimdi anlatacağımız söyleşi..

Tufan, Menteş, Sönmez İTÜ'deydi

İTÜ'de güzel şeyler oluyor. Önce Oğuz Atay’la ilgili bir program, ardından Asım Gültekin ile Bostan okumaları.. Son olarak da şimdi anlatacağımız söyleşi. Daha güzel şeyler olacak inşallah..

"Kariyerizm'e deplasmanda kontra-atak" başlıklı söyleşi 30 Aralık günü saat 17.40 civarında başladı. Birçok farklı üniversitelerden katılımcıları olan söyleşinin düzenlediği salonda program başlayıncaya kadar özenle seçilmiş müzikler sunuldu.

Kariyerizm'e deplasmanda kontra-atak

Murat Menteş’in gecikme dolayısıyla başlarını kaçırdığı program, Tarık Tufan’ın kendi kariyerini biraz da mizah katarak anlatmasıyla başladı. Ortaokul ve lise yıllarında yaşadığı olayların kariyerini nasıl etkilediğinden bahseden Tarık Tufan, kariyer planlaması yapanlara vicdanlarının sesini sürekli dinlemeleri ve dünya hayatının gerçek yüzünü görmeleri gerektiğini söyledi.

Daha sonra sözü alan Burhan Sönmez, şirketlerde üst konumlarda çalışan insanların yeryüzündeki olaylara kayıtsız kalmamaları gerektiğini söyledi. Dünya coğrafyası üzerindeki çeşitli milletlerin acıları karşısında taş kesilmiş kalplere vicdanıyla seslendi ve “bir şey”  yapmanın önemini vurguladı. Gençliğindeki hızlı dönemleri de hatırlatan Burhan Sönmez, dinleyicilere dava adamının nasıl olacağını anlattı.

Kariyerizm'e deplasmanda kontra-atak

Programa 10 dakikalık gecikmeyle katılan Murat Menteş ise, kariyerizmin ne olduğundan bahsetti. Sözlerinin arasına yine düşündürücü, komik ve zihinlere kazınan aforizmalar sıkıştırdı.

Murat Menteş’in yeni romanı mı çıkıyor yoksa?

Bir saatlik bir muhabbetin ardından soru-cevap bölümünde ise seyircilere söz hakkı verildi. Programın zaten yüksek olan keyif seviyesi, seyircilerin de soruları ve paylaşımlarıyla daha da yükseldi. Burhan Sönmez’in gençlik yılları, Murat Menteş’in yeni romanı, Murat Menteş’in şu anda piyasada bulunmayan “Kaosa Mütevazi Bir Katkı” adlı kitabının içeriği, Tarık Tufan’ın kızıyla kariyer planlaması yapıp yapmadığı sorulan sorular arasındaydı.

Programın sonunda konuklara dolma kalem hediye edildi. 

 

 

Fikri Küçüksayacıgil haber verdi

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2011, 14:28
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali  Yaşkın
Ali Yaşkın - 10 yıl Önce

Kızıyla kariyer planları mı?:) Hey gidi Tarık Tufan hey!!! Entel danteller birarada:)

Veli Nimet
Veli Nimet - 10 yıl Önce

-İnsanlar beni şeyh sanıyor!

-Bakın para konuşmuyor!

-Kitap okuyun!

mnr
mnr - 10 yıl Önce

süperdi...sonunda murat beyi canlı kanlı görebildik :)

banner19

banner13

banner26