TRT'den sahurda şiir klipleri!

TRT güzel bir işe imza atmış sahur programında. Peki hangi şairlerin şiirlerine klip yapılmış; bu haberimizde…

TRT'den sahurda şiir klipleri!

Uzunca bir zaman, gücünü ve yetkinliğini kaybetmiş bir kurum izlenimi veren TRT, şimdi her yayın döneminde izleyiciye küçük büyük sürprizler yapmaya devam ediyor. Örneğin kimi yapımların dikkat çeken kalitesi, film seçimlerindeki özen, özel televizyonların riskli buldukları kategorilerde TRT’nin başarılı programları bunun kimi göstergeleri.TRT 1

Hatta bu göstergelere tanıtım fragmanlarını, kurumun kendi programları için yaptığı “reklam”ları da ekleyebilirsiniz. Mesela ilk akla geleni, son dünya kupasında izlediğimizdi. Kimi küçük, kimi büyük böyle işlere bakılırsa; anlaşılan, TRT silkelenip, sahip olduğu o devasa imkânların üzerindeki tozu atıyor.

Sahurlar bu şiirlerle daha bir bereketli

Gelelim haberin kendisine. TRT 1’in ramazan sürprizlerinden biri de şiir klipleri. Ramazan’ın son günlerinde yayına giren klipler, Sahur Bereketi programında yer alıyor.

Sahur Bereketiİlk şiir Arif Ay’dandı. Yoksulluğa ve yoksunluğa sözcüklerden bir anıt dikmek isteyen şiir: “Anne”. 3 Eylül gecesi yayınlandı. Ama diğer şiir klipleri için şansınız var.

Osman Sarı’nın hiç sekmeden her okuyanı etkileyen “Kurşun Gazeli”. Onun için de bir klip yapıldı. 4 Eylül’de Sahur Bereketi programında.

6 Eylül’ün sürprizi Fatma Şengil Süzer. Sürdüğü izden ve özgün kişiliğinden ödün vermeden ilerledi. Tarzının genç ustası. Klibi yapılan şiiri ise “Seccade”.

7 Eylül gecesi, bu mini şiir şöleninin kapanış gecesi. Peki, son şiir kimin? Şiirinin adı “Sultan”. İsminin baş harfleri acz tutuyor.

Devamı gelecek mi?

TRT İstanbul Televizyonu tarafından gerçekleştirilen çalışmanın koordinatörlüğünü Cafer Özgül üstlenmiş. Kliplerin kurgusu Feriha Özgül’e ait. Proje, TRT Ankara yöneticilerinden birinin düşüncesiyle yön bulmuş. Şiirler ramazanla örtüşecek bir duyarlık atmosferinden seçilmiş.

İş güzel. Devamı olacaksa o daha da güzel!

 

Can Kartal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2010, 16:40
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13