TRT'den İsrail'e deprem: Ayrılık!

TRT'nin yüzakı yapımlardan Ayrılık zirveye oturdu, izlenme rekoru kırdı. Filmin Dünya kanallarına açılması bekleniyor. .

TRT'den İsrail'e deprem: Ayrılık!

TRT1'de bugün 19.50'de başlayan Ayrılık'ın 15. bölümü yayındayken filmin izlenme rekoru kırdığı bildirildi.

Hakan AlbayrakFilmin ilk yirmi dakikasında zirveye oturduğu bildirildi.  
 
Hakan Albayrak'ın siyasi danışmanlığını yaptığı diziye geçtiğimiz günlerde İsrail Devleti tarafından şiddetli tepki göstermişti. 
Hakan Albayrak da kendisinden görüş isteyen haber programlarına filmin hakikati ifade etmekten başka bir şey yapmadığını söylemişti.
 
                                                                                   
İsrail'e iftira atıyormuşuz!
8314İsrail bu diziye karşı. "Ayrılık dizisi yüzünden travma yaşıyoruz”, “Ordumuzu çocuk katili gibi gösteriyorlar”, “Bize iftira atıyorlar” diyor ve diziyi kışkırtıcı buluyor!
 
Hakan Albayrak filmle ilgili “Ayrılık” dizisi gerçekleri anlatıyor. Anlatılan gerçekler İsraillilere “travma” yaşatıyorsa, bu gerçekleri değiştirmeye baksınlar!" demişti.
 
İnanıyoruz ki bu film sadece Türk halkı tarafından değil, tüm Dünya halkları tarafından tam bir duyarlılıkla izlenecektir.
 
Hatice Algın haber verdi
Yayın Tarihi: 20 Ekim 2009 Salı 21:01 Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2010, 12:06
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyma derbeder
şeyma derbeder - 11 yıl Önce

saçma sapan ve ahlaksız dizilerin izlenme rekoru kırdığı ülkemizde, böyle bir dizinin de çok izlenmesi sevindirici bir gelişme. Allah devamını nasip etsin inş.

Eray
Eray - 11 yıl Önce

Zannımca bu tür tepkilerden sonra artık gitgide senaryo diyalog üzerine oturtulacaktır...Umarım böyle olmaz.

Ahmet DEMİREL
Ahmet DEMİREL - 11 yıl Önce

Selamlar
yapılan bunca baskılara rağmen sağlam duran TRT ve filmin yapımcılarını tebrik ediyorum.
Sinemanın gücünü göstermesi açısından çok önemli bir olay
Yusuf KAPLAN'nın deyimiyle sinemada öncü kuşakları yetiştirmeye devam
muhabbetlerimle

adsız
adsız - 11 yıl Önce

eray arkadaşıma katılıyor ve hüseyin akının dedği gibi sonunda israilli bir kızı filistinli bir çocuğa aşık olup birleşmesiyle herşey süğt liman olacaktır.

sümyranasam
sümyranasam - 11 yıl Önce

Geçen hafta yayınlanan bölümü ile gündeme oturan "Ayrılık" dizisi dün akşam yayınlanan bölümü ile "TRT, aslına rücu etti!" dedirtti.

TRT, tepkilere rağmen "Ayrılık" dizisinin ikinci bölümünü de yayınladı. Ancak dizinin yeni bölümünde "Bu dizideki olaylar ve kişiler hayal mahsulü olup gerçek olaylar ve kişilerle ilgisi yoktur!" ibaresi yer aldı. Bilindiği üzere ilk bölümde İsrail askerlerinin Filistinli çocukları katlettiğine dair bir sahne yer almıştı. Birçok medya kuruluşunda o sahne

erdal
erdal - 11 yıl Önce

daha dizinin ikinci bölümünde yasak aşkın filizlendiği, direnişin, acının, gözyaşının ötelendiği bir türk dizisi versiyonu izledik.

Filistinli direnişçilerin çarşaf giyerek gerçekleştirdiği saldırı klasik türk laik zihniyetindeki çarşafların içinde erkek var düşüncesine destek verir mahiyetteydi. ayrıca kadın kılığına girerek eylem gerçekleştiriliyor izlenimi filistin davasına hakarettir.

erdal
erdal - 11 yıl Önce

israile duyulan öfke bu olgu ile ilgili ne yapılırsa kabulümüz noktasına götürmemelidir. filistin ile ilgili çevrilen diğer dizilerde ki gibi olguyu yalın ve derinlikli göstermiyor. zehranın gözleri dizisi bu anlamda güzel bir çalışma ürünüdür.

Mehmet Necip
Mehmet Necip - 11 yıl Önce

Diziyi izlemedim ancak Dünya Bülteni'ndeki habere göre dizi makasalanarak ve ilk başında yer alan bir not ile yayımlanmış.. İzleyici yorumları da dizinin beklenildiği gibi çok da zülf-ü yare dokunmadığını belirtiyor.. Umarım yorumcular yanlış yorumlarmışlardır ama her halükarda TRT'nin makaslaması da işin acıtıcı bir başka yönü...


banner26