TRT, öz musikimizi dinletiyor!

TRT, açtığı yeni radyo kanalları ile tematik yayıncılıkta iddialı olduğunu gösteriyor. "TRT Nağme"nin ise apayrı bir yeri var..

TRT, öz musikimizi dinletiyor!

10887Çoklukta rahmet var mı?

Türkiye 90’lı yıllarla beraber yükselişe geçen radyo istasyonlarının çöplüğüne dönmüştü. Son iki üç yıldır sayıca azalmaya başladı şükür ki radyo çılgınlığı! Eline mikrofonu alan, kulağına kulaklığı takan “âlemin kralı ile birliktesiniz” tiradıyla, “evet gönül dostları” bayatlığıyla yayın yaptığı zannıyla kırdı geçirdi ortalığı. Böylelikle çoklukta rahmet olmadığını bir kez daha müşahede etmiş olduyduk millet olarak.

Şimdilerde, uydu üzerinden -aynı zihniyetin, oluşturduğu yayın kirliliği yaşanıyor. Tabii ki bu kirlilik içinde temiz yayın ilkesiyle kaliteli programları öne çıkan kanallar ve radyolar var.

10888Müziğe doyacaksınız

İşte TRT Nağme, o iyi işlerden birisi… TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin isabetli tercihi ile sadece klasik Türk müziği/musikisi yayınlayan bir radyo kanalı olarak kuruldu TRT Nağme.

6 Mayıs 2009’da yayınına başlayan TRT Nağme, şimdilik FM vericilerinden Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Mersin’de dinlenebiliyor. Uydu yayını ile Türkiye’nin her yerinden rahatlıkla dinlenebiliyor tabi. TRT Nağme zengin TRT repertuvarını, seçkin yorumcuları/icracıları Türk Sanat Müziği severlerle buluşuyor.

İnternet aracılığıyla dünyanın dört bir yanında10889

İnternet üzerinden de bütün dünyada da dinlenebilen TRT Nağme yayınlarında 24 saat kesintisiz Türk Sanat Müziği’ne yer veriliyor. TRT arşivinden seçme eserler ve yeni kayıtlar TRT kalitesiyle TRT Nağme’de sunuluyor.

TRT Nağme; ayrıca eski konser kayıtlarına da yer veriyor. Ahmet Özhan’ın eski bir konser kaydını dinleme imkânı bulabilirsiniz.

Gürültülü “cıstak cıstak” müziğinden sıkılmışsanız, Yahya Kemal’in ifadesiyle, bizim öz musikimizi buradan dinleyebilir, gönlünüze huzur içirebilirsiniz. Bekir Sıtkı Sezgin’in naif sesiyle “ahu gözüne, şirin sözüne” diyerek seslendirdiği şarkıya eşlik edebilirsiniz.

TRT Nağme’ye ulaşmak için tıklayın

 

Yılmaz Yılmaz dinledi, dinlediğini dillendirdi

Yayın Tarihi: 22 Ocak 2010 Cuma 18:33 Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2010, 19:25
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Faruk
Ahmet Faruk - 11 yıl Önce

ve dahi tebrikler.
TRT böyle bir yönetimi özlemle bekler dururdu.
Yıllarca babalarının çiftliği yaklaşımıyla yönetilen, yol geçen hanına çevrilmiş, norm kadro deposu olarak görülen bu güzide kuruma gerçek yöneticiler atanınca işler nede güzel değişebiliyormuş demek ki ..
Tebrikler sayın İbrahim ŞAHİN
Sizi heyecanla takip ediyoruz.

Ayhan Bağcı
Ayhan Bağcı - 11 yıl Önce

Yayın dünyamızdaki bu büyük boşluğun TRT farkıyla kapatılmasına çok sevindim.TRT Nağme'yi imkan buldukça dinliyorum.Bu radyonun kurulmasında ve yayının bize ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Tayfun Yönlü
Tayfun Yönlü - 11 yıl Önce

TRT Nağme Türkiye'de çok büyük bir boşluğu doldurdu.
Bu kanal açıldığından beri başka istasyon dinlemeyen yüzlerce kişi tanıyorum.
TRT'den bunun gibi icraatların devamını bekliyoruz...
Teşekkürler TRT...

ferhat erdem
ferhat erdem - 11 yıl Önce

TRT yi herzamn takdir ve de herzamn ilgi vede severek dinelr izlerim her ne olursa olsun trt türkiyemizde bir ayrılacıktır kurtlar vadisi ezel ve ona benzer filimler izlenme rekorları kırılmasa ne izlenir diyer kanallar nede radyoları dinlenir..herzamn yenilikler vede ilkler pesinde olur insallah TRT.. saygılar

banner26