Tribünden Mesaj Var

dunyabizim.com olarak futbol federasyonundan, kulüplerimizden bir isteğimiz var

Tribünden Mesaj Var

Süper Lig “İsrail"e Hayır!” diyerek başlasın!

 

Lig arasındayız. 23 Ocak"ta Süper Lig"te 2. Yarı başlayacak.

dunyabizim.com olarak futbol federasyonundan, kulüplerimizden ilk maçlara “İsrail"e hayır!”, “Katliama hayır!” v.b. sloganlarla çıkmasını istiyoruz. Gene mi reelpolitik denen şeyi biraz göz ardı ediyoruz? Önemli değil. Önemli. Futbolun; kulüplerin, futbolcuların, federasyonun işgale, katliama hayır demesi önemli! Her şey önemli. Tribünlerden gerekli pankartlar açılacaktır. Taraftarımız susmayacak elbette. Peygamberimiz"e (sav) yapılan karikatür hakaretlerinden sonra tribünlerimizi öfkeyle kaplayan dev pankartlar, ne dedi? Ne demiş oldu? Zulüm her yerdedir! Futbol sadece futbol değildir!

Aynı şeyleri söylüyoruz şimdi. Televizyonlardaki futbol programlarının savaştan haberi yok! Spor, sanat, eğlence, siyaset v.s. şekillerde dünyalar parçalanmış durumda. Buna, bu berbat soyutlanmaya tabiî ki karşıyız!  İlgisiz, duyarlıksız, geçiştiren, post modernliğin dibine vurmuş kayganlığa karşıyız.

Süper lige, ilk maçlara tüm takımlarımızın, İsrail"in Filistin"e iğrenç saldırısına karşı pankartlarla çıkmasını istiyoruz! Çok mütevazi bir istek!

-Bu arada, Çağlayan"daki mitinge katılan Genç Fenerbahçeliler ve Çarşı grubuna teşekkür ederiz.

 

Ali Düz yazdı

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 10:43
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26