Trakya'da hizmete şevkle devam ediyorlar

Trakya'nın infak'a, hizmete, İslam coğrafyasında kanayan her yaraya duyduğu gamsızlığa inat Tekirdağ'da ses var.

Trakya'da hizmete şevkle devam ediyorlar

 

Trakya'nın infak'a, hizmete, İslam coğrafyasında kanayan her yaraya duyduğu gamsızlığa inat Tekirdağ'da ses var.

Sizin garip olarak bıraktığınız Trakya'da bilmediğiniz, duymadığınız heyecanlar var. Bir işi bitirmeden diğer işi planlayıp hizmete tatil koymayan genç gönüllüler var burada.

Yapılan hizmeti anlatmak hoş değildir lâkin ne kadar samimiyseniz Rahman o kadar açıyor kapıları size… Bunu göstermek istedik.

Bilenler bilir Trakya'nın garipliğini; ne bir seminer, ne doğru dürüst bir yardım faaliyeti, ne de kardeşliği özünden hissedip, derdinden sokaklara dökülmek… Azınlık da olsa vardır elbet yapanlar ama demek istediğimiz sizin yaşadığınız şehirler gibi değil burası… Burada dertli olanlar yadırganır, dertsizler el üstünde tutulur. Başka yerlerde her vakfın kendine ait bir köşesi varken, burada bütün imkânlarıyla hizmete adanmış yardım kuruluşları yok denilecek kadar az… Bir kampanya yapmaya kalktığınızda insanlar sizi yadırgıyor, çoğu yerde simsar muamelesi görüyorsunuz.

Dertlenmeye niyetlendik

Hasıl-ı kelâm burada derdi bize getirecek yoktu, biz dertlenmeye niyetlendik ve Rabbimizin sonsuz ikramı ile yaklaşık altı yıldır hizmet ediyoruz.

Aziz Mahmut Hüdai Vakfı meşeili kurduğumuz Sultantepe Yaygın Eğitim Grubumuzda önce çocukların gönlüne girebilmenin, onların kalplerine Allah muhabbetini sevdirerek yerleştirebilmenin huzurunu tattık. Çocuk gruplarımız yaz ve kış dönemleri olarak devam ederken, Afrika'yı dert bildik ve ikram üzerine ikram geldi Rahmeti sonsuz olan Subhân'dan. Susuz olmazdı. Yaptığımız programlarla ilçe ilçe gezerek Afrika'yı anlattık. Önce bir su kuyumuz oldu. Sonra gönülleri ilim hasretiyle kuruyan Kara Kıta'daki kardeşlerimiz için kırtasiye kampanyası başlattık. Ardından görmeyen gözlere şifa niyetine katarakt kampanyası yaptık. Suriye'de yanan ateş ile yaktık gönlümüzü ve orada üşüyen kardeşlerimiz için atkı ve eldiven topladık. Yaklaşık yüz yirmi öğrenci ile düzenlemiş olduğumuz Kur'an odaklı 2013 Yaz okulumuzu bitirdik ve şu an Afrika’da Nijer'de açılacak olan yetimhanemiz için Ramazanımızı bereketlendiriyoruz. Biz istedik, Rabbimiz ikram etti.

Trakya'da ses var, nefes var!.. Bilin istedik…

 

Ayşenur Akten bildirdi

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 13:40
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13